Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    thomas.035 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    emeklilik için ilk müraacaat ettiğimde (http://www.engelliler.biz/forum/emek...as-alirim.html) elimde devlet hastanesi %80 raporum vardı. .bu raporu sen kendin almışsın biz seni sevk etcez dediler, beni ssk tepecik araştırma hastanesine sevk ettiler. ordan da %80 raporu sgk ya yollucaz dediler..
    ben emeklilik beklerken bu kez de bir başka hastaneye sevk etmişler. bu normal midir?!
    emekli olan arkadaşlar sizde 2 kere mi sevk oldunuz yoksa bunlar işi yokuşa mı sürüyor? neden acaba 2 kere sevk yoksa yeni kanun mu cıktı?

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

sayın arkadaşım aynı durumun bir benzeride bizim başımıza geldi babam emeli olurken %90 engelli kardeşim babamın sosyal haklarından yararlanmak için hastaneye sevk ederek rapor istediler sonra sevk ettikleri hastaneden aldıgımız rapor SGK emeklilik kuruluna girdi heralde begenmediler raporu tekrar bizi baska bir hastaneye sevk ettiler sonra o ikinci sevk ettikleri hastane biz 1 yıl bir hastayı mueyene etmeden rapor veremeyiz dediler daha sonra biz tekrar sgk ya basvurdugumuzda bizim aldıgımız ilk raporu kabul etmediler bizi tekrar ilk yolladıkları hastaneye sevk ettiler ilk aldıgımız raporu tekrar aldık ve bu sefer kabule ttiler tabi bu işlemler 4-5 ay sürdü ama en sonunda başardık...sana kolay gelsin bu sgk ile ugrasmak çok çok zor

Üye
    thomas.035 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olmak için kaç hastaneden rapor alıncak acaba?

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maliye sağlık kurulu ve sgk saglık kurulu bizleri emekli etmemek için ellerinden ne gelirse yapıyorlar. kac kısı vaz gecerse kar sayıyorlar.
    benim anlamadığım nokta her kurum da 2006 yılında cıkan yasaya gore oran degerlendırmesı yapmasına ragmen hastane raporlarını ya kabul etmıyorlar yada oranları düşürüyorlar. olan da bizlere oluyor. bizler zaten rahatsız sorunlu insanlarız. hastanelerde cektiğimiz işkenceler hatta başka şehirlere sevk bizi zaten yoruyor. bizlerde lanet olsun deyip işin peşini bırakıyoruz. onlarda bunu istiyorlar zaten.k aç kişi vaz geçerse kardır diyorlar
    .o zaman bizleri kendileri muayene etsinler oranları onlar versinler. hakımsa versinler hakkım olmayanı ben de istemem. yeter artık bize daha fazla eziyet etmesinler.
    ben çok yoruldum. bittim artık: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...erirsiniz.html

Üye
    thomas.035 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

söyledigin gibi bende çok yoruldum bu gidecegim 3.hastane hem devletten hem ssk hastanesinden aldım raporu birde üniversite hastanesinden alcakmışım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Devletin bir kurumu diger bir devlet kurumuna güvenemiyor ya nasıl bir iştir... Bu rapor oranları her hastanede farklılık gösterebilir mi ya??
    Bir cetvel vardır ona göre düzenlenir ve heryerde gecerlidir sen aldırdıgın raporlara güvenmiyorsan sen kandin yap gursa arkadaşımız dogru söylüyor bence..

Üye
    thomas.035 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede dogruyu söylüyor bir yere göner istersen 3 ayda ver iyi incele hastalıgın teşhisini koy bir daha hastayı ugraştırmaşimdi tekerlekli sandalyeyle her doktoru dolaşdur sıra bekle işngücün agrayan yerin yoksa ugraşdur demiyorlar bu hasta hastaneye nasıl gelcek nasıl ugraşcak diyen yok

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emeklilik başvurum için biri üniversite hastanesi olmak üzere 3 hastaneye sevk edildim.sonunda bu hakkım olmasına rağmen 10 ay sonra red cevabı aldım.şuan mahkemedeyim.bugün inşallah benim adıma avukat arkadaşım 2.davama çıkacak.sonuç alır almaz paylaşırım.saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda bir standart yok maalesef. Kurum süründürebildiği kadar süründürüyor sağolsun!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Ben devlet memuruyum.36 ay izin raporlarım vardı, maluliyet raporunu da üni.hastanesinden kendim çıkardım.Kabul edildi.Hastalığa göre, hastaneye göre, kuruldakilerin bakış açısına göre, kuruma göre ve daha birçok şeye göre değişiyor.İtiraz falan da bir işe yaramıyor.Gittiğiniz hastanelerde sıra beklemeyin, genelgeyle engellilerin önceliği var ama kimsenin taktığı yok.Ben sıraya tabi değilim deyip dalın.Ben 2 günde 10 servis dolaştım.Doktorlar genelde bi şey demiyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

İlk sigortalılığı 1 Ekim 2009 tarihinden önce olan arkadaşlar,emeklilikte sürprizlerle karşılaşmamak için mutlaka çalışma sürecinin herhangi bir döneminde,hatta bence en kısa zamanda vergi indirimi için defterdarlığa/maliyeye müracaat ederek vergi indirim belgelerini alsınlar.
    Bir defa vergi indirim belgesi alan bir çalışandan,emeklilik başvurusunda artık rapor istenmez ve normal yaşlılık aylığı değerlendirmesi gibi kısa bir sürede maaş bağlanır.

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bıkmak yok onlar zaten vaz gecsinler ölsünler diye ugraş tırıyorlarlar. bizde bu yolda mücadele ederek ölürüz...
    bu da benim mucadelem: http://www.engelliler.biz/forum/emek...calisiyor.html

Üye
    thomas.035 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevkde ara karar cıkmış bana hastaneye sevksiniz bu karar ara karardır nedemek arkadaşlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Son sorunuzu anlamadım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    thomas.035 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sgkdan mektup geldi ara karar verildi.ftr ve nörolojiye sevk yazıyor.sizce emekli olucakmıyım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon