Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    o zaman ftr ve nörolojiyede gidip orda da bir değerlendirmeye alınıp çıkan sonucuda tekrar sgk ya göndereceksiniz.......kurul raporunuzu tekrar inceler...ona göre olumlu-olumsuz yanıt verir......(umarım yazdıklarım doğrudur..eğer yanlışsa şimdiden özür diliyorum.)

Üye
    thomas.035 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2010
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ftr ve nerolojiden fasa göre evresi, kas gücü,stingter fonksiyonlarını detaylı istiyolar. halbuki ikihastaneden zaten almıştım sağlık kurulu raporu. makineylemi ölççekler bunları .

----------

teşekkürler defne ilgilendiğin için

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ufukalp,
    ben 2005 yılından itibaren vergi indirimi alıyorum.şöyle bir şey var mesela.
    yıl 2020 oldu.emeklilik hakkımı kazandım.2005 senesindeki aldığın rapor eski git yenisini çıkar diyebilirlermi ??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hastaneye gidip o eksik görülen şeyleri tamamladıktan sonra sorununuz çözülecektir diye düşünüyorum.

romulus, hayır demezler. Velev ki kurum kontrol muayenesi için çağırsa (ki buna hakkı var), o zaman 2005 yılında geçerli olan yönetmeliğe/cetvele göre yeniden değerlendirme istemek zorundalar. Yani sen raporu aldıktan sonraki yönetmelikle seni bağlamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler,net bir cevap oldu.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Diyemezler Romulus.
    En azından şu anda yürürlükte olam mevzuata göre ne zaman alınımış olursa olsun vergi indirimi hakkı elde edilmişse bunun geçerliliğinde süre kısıtlaması yoktur.
    Bir an önce bu hakkı elde etmeye çalışın,mevzuat değişse bile kazanılmış hak tanımına girer.
    Ben 1989 da işe girer girmez vergi indirim hakkı aldım ve 19 yıl çalıştıktan sonra 2008 de bu hakkıma dayanarak emekli oldum.

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp

bende aynı yolda ve izindeyim ufukalp.tek endişem,emeklilik geldiğinde yeni rapor istemeleri ve emekliliğe elverişsizsin diyebilme olasılığıydı.
    özür oranım arttı ayrıca ama engel yüzdelerini düşürüyorlar diye haberler okuyunca insan ister istemez tedirgin oluyor.
    teşekkür ederim.

Üye
    MacoErkek Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / BAĞCILAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim anlayamadığım vergi indirimi işyerinde engelli olarak çalışmak için aldığım rapor geçerli değilmi o rapor zaten ankara'dan geliyor yoksa günün dolduktan sonra emeklilik için tekrarmı rapor almamız gerekiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi indirim hakkı elde eden kişiden emeklilik zamanı geldiğinde yeniden rapor istenmez
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12