Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    excaliburr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    18:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar,
    ben a.s hastasıyım. ben de vergi indiriminden yararlanıp emekli olmak için defterdarlıga müracat ettim ve % 60 rapor aldım. evraklarım ankaraya gitti. sonuç ne olur bilmiyorum . bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın?

benim ssk 1995, prim 3650. sonuç böle gelirse ne zaman emekli olurum?
    ankara'da raporlar düşüyor mu? düşmüyorsa malülen mi emekli olmus olacagım? bunun artılarını eksilerini bilmiyorum. bilen yardımcı olursa sevinirim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

%60 olarak onaylanıp gelirse;
    2.derece vergi ind.hakkı kazanırsan 16 yıl 4 ay 3760 gün
    %59 ve aşagısı olarak onaylanıp gelirse
    3 derece vergi ind.hakkı kazanrsan 17 yıl 3920 gün ile emekli olursunuz.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Defterdarlık kanalıyla vergi indirim hakkı elde edip Yaşlılık emeklilğinden yararlanacaksınız. Yani malulen emekli olmayacaksınız. Sizin açınızdan hiç bir kayıp ya da fark söz konusu değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    excaliburr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tşk ama % 60 rapor onaylanırsa malulen falan olunur diye duydum öle bişey yok yani

bi de % 60 dan emekli olursam maasımda az oluyormus bu konuda bi bilgi var mı acaba ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hangi oranda raporla vergi indirimi alıp emekli olduğunuzun emeklilik maaşınızla hiç bir ilişkisi olmayacak. Alınacak sakatlık oranı (daha doğrusu kaçıncı dereceden vergi indirim hakkı alacağınız) sadece emeklilik sürenizi ve prim/gün sayınızı değiştirir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım merhaba bende AS hastasıyım %60 ile malülen emekli ssk onaylayıp emekli olursun. bence

Üye
    excaliburr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben vergi indiriminden yararlanmak için defterdarlıga basvuru yaptım ve beni hastaneye sevk ettiler ve /60 rapor aldım ve ankaraya gitti 45 gün oldu yanlız defterdarlık beni çagırmıs buraya gelsin diye niye çagırrılarki bilgisi veya deneyimi olan varmı tşkler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Belgelerden biri eksik veya imza eksik olabilir ondan çağırmıştır eksiklerinizi giderdikten sonra tekrar Ankara'ya yollanır..

Üye
    excaliburr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende defterdarlık kanalı ile emeklilik işlemlerine baş vurmustum evraklarım ankaraya gitti ve tam olarak flimleri ve sakatlıgımın açılarının yazılmasını istediler bu gün onlarıda hallettim ve tekrar heyete girecem bundan sonra ne olacak bilmiyorum sizlerle paylaşmak istedim yeni gelişmeleride paşlasırım

Üye
    excaliburr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ankaranın dediği aynen su raporunuz incelendi tam bir karara baglanamamıstır tam bi karara baglana bilmesi için sakatlıgınızın veritabler açılarının yazılmasına veveritabler garafilerinin gönderilmesine buna göre tekrar bi heyet raporu olusturulmasına kararı buna göre verilmesine diye bundan sonra ne olur bilmiyorum salı gün etekrar heyete girecem

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

O bilgiler de rapora eklendiğinde süreç sorunsuz şekilde tamamlanacaktır.

Üye
    excaliburr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm lar ben as hastasıyım daha önceleride yazmıstım rapor için ugrasıyordum ama bi türlü başaramadım defterdarlık kanalı ile baş vuru yapıp %60 rapor aldım ve evrakjlarım ankaraya gitti. sonra grafileri istemişlerdi buraya kadar herşey normal bende tekrar heyete girip grafileri yollayacaktım iki haftadir doktoruım yogun oldugundan rapor bi türlü imzlaanamadı
    tüm doktorlar imzaladı benim doktoruma imzalatamadık heyetteki görevli arkadaşlara sordum ne olacak böle diye onlarda biz imzalatıp gönderecegiz dediler. ne oldu bilmiyorum
    ankaraya gidip gelen evraga imza atmaz mı daha diye düşünüyorum bilgisi olan varsa sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Doktora imzalatıp Ankara'ya gönderilecektir. Bence bir sorun olmaz.

Üye
    excaliburr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm lar ben de sunu merak ediyorum şimdi emeklilik için müracat edenler rapor ve vergi indirimi gelince ne yapmaları gerekiyor ssk ya müracat edecekler anladıgım kadarıyla başka bi işlemler varmı mesela nufus kagıtlarını değiştirmek zorun dalarmı vergi indirimi kagıdı ne işi yarıyorr onu bi yerlere vermek lazım mı şimdiden tşklerrr

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi indirim hakkı elde eden kişi emeklilik şartlarını tamamlayıp da emekli olmak istediğinde tek yapması gereken şey emeklilik için en son çalıştığı yerin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne gitmek ve vergi indirim hakkının bulunduğunu beyan edip emeklilik başvurusunda bulunmak.
    Orası kurumlar arası yazışmayla maliyeden vergi indirim hakkı elde ettiğinize dair yazıyı isteyecek; prim günü ve sigortalılık süresine dair şartların tam olduğunu tespit ettiğinde de emeklilğinizi onaylayacak. Bu kadar.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon