Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İŞTE TARİHLER VE KARARLAR BAGKURLA BİR EMEKLİLİK MÜCADELESİ SEN ÖL MAAŞIN BİZE KALSIN DERCESİNE.
    temmuz 2003 de yapılan araştırmalar sonocu kas hastası oldugumu ögrendim artık calışamıyordum ve bagkura maulen emekliligimi isteyen dilekcemi verdim. TAM: 7 YIL 7AY 2 GÜN hizmetim vardı

21/11/2003 tarihinde bagkura maulen emekliligimi isteyen dilekceyi verdim
    19/12/2003 tarihinde DR LÜTFİ KIRDAR KARTAL EGT VE ARŞ HASTANESİNİ sevk ettiler
    29/01/2004 tarihinde hastaneden rapor aldım
    05/02/2004 tarihinde raporu kadıkoy bagkura verdim
    09/03/2004 tarihinde İST kadıkoy bagkur raporu ankaraya yollamış
    17/03/2004 tarihinde ankara raporu inceleyip karar vermiş (RED)

KARAR: Sigortalının 2/3 oranında işgücünü kaybetmiş durumda sayılmasını gerektiren bir bulgu mevcut olmadıgına karar verildi (RED)

07/04/2004 tarihinde cevap İST kadıkoy bagkura geliyor.
    Ben dosyayı takip etmesi icin bir takipciye vermiştim. ben buara fenalaşıp doktorumun muaynanesinden solunum sıkıntısından dolayı cerrahpaşa yogun bakımına kaldırıldım. normal solunum yapamadıgımdan yogun bakım yatışı uzamasından dolayı hastaya evde gerekli donamı yapması icin bagkura verilmek üzeri rapor veriyorlar. bagkurda bu raporu onaylayıp bana üc tane cıhaz temin etti. 50 gün sonra bu cihazlara baglı olarak ambulasla eve geldim. 15 gün sonra takipciyi aradık, gelmemi.ş bu boyle ekim ayına kadar gitti. eniştem bir gün bagkura gitti zorlayınca belge arşivden dosyamdan cıktı. yukarda belirttigim tarihde gelmiş benim elime 7 ay sonra geciyor.
    HEMEN İTİRAZ...
    Tüm yogun bakım ekipirizlerini ve cihazların belgelerini birde yatakta cekilmiş resmimi ekledik dosyayapıp gelen (RED) de itiraz etmek icin İST kadıkoy bagkura goturdük. birtürlü dosyayı icinde olan resimden dolayı kabul etmiyorlar. inle resmi icinden alcaksınız. bizde dosyayı elden ankaraya yolladık. dilekcenin altınada not yazdık, İST kadıkoy bagkur dosyamızı kabul etmedi.
    ankara askerlik terhis belgemi istedi 1 muafsa saglık raporumu istedi. şubeden raporun fotokopisini alıp İST kadıkoy bagkura verdim. ankara hastaneye sevk etmelerini istiyor. İST MARMARA UNUVERSİTESİNE sevk ettiler .boyle hastane görmedim 3 ay sonraya gün veriyorlar. 1000 tl para istiyırlar. ist kadıkoy bagkura soyleyip beni cerrahpaşa universitesine sevk etmelerini istedim

28/07/2005 tarihinde İST CERRAHPAŞA TIP FAKULTESİNE sevk ettiler
    19/10/2005 tarihinde ist cerrahpaşadan rapor alıyorum
    21/10/2005 tarihinde ist kadıkoy bagkura verdim
    26/10/2005 tarihinde ist kadıkoy bagkur ankaraya bagkura yollamış
    18/10/2005 tarihinde ankara bagkur raporları ve ekipirizleri incewleyip karar veriyor (RED)
    KARAR: Sonuc olarak sigortalının maulen emekliligini gerektirecek derecede bir hastalık veya sakatlık bulunmadıgı tespit edildiginden 17/03/2004 tarihinde verilen RED kararı yerinde oldugu görülmüştür

buara sagdan soldan arkadaşlar yardım etmeye calıştı. onlarda sonuc vermedi tek care vardı mahkemeye verme. ŞUBAT 2007 de işyerimi sattım. sicili maliyeyi esnaf odasını ve bagkuru kapattım. cıkış tarihi 12/02/2007 di
    10 yıl 9 ay 24 gün hizmetim varken ayrıldım
    bir avukat tutup NİSAN 2007 de bagkura geriye dönük haklarım icin dava actım. mahkeme birkez daha bagkura itiraz edip gelen sonuca göre adli tıpa sevk etmeyi karar verdi. avukatım itirazı yaptı

09/06/2008 tarihinde yeniden İST CERRAHPAŞA TIP FAKULTESİNE sevk ettiler
    30/07/2008 tarihinde İST CERRAHPAŞA TIP FAKULTESİNDEN yüzde 80 özürlü raporu aldım
    25/08/2008 tarihinde raporu ist bagkura verdim
    08/10/2008 tarihinde raporu ankaraya yollandı diye yazı geliyor
    28/01/2009 tarihinde ankara raporu inceleyip karar veriyor (RED)
    KARAR: Sigortalının raporunda belirtilen hastalık veya arızanın kurumumuza sigortalı oluş tarihinden önce de maluliyetini gerektirecek düzeyde mevcut oldugu tespit esildiginden maluliyetin RED edildigine...

gelen belgeyi mahkemeye sunduk. mahkeme adli tıpa yolladı. bir yanlışlık oldu geri geldi.k 2 bucuk ay oldu hala gün vercekler. ordan alacagım paporla bunlarıda mahkemeye sunacagım

TC ULAŞTIRMA BAKANLIGI GEMLİK LİMAN BAŞKANLIGINDAN 1986 da aldıgım gemiadamı cuzdanI İLE.
    TC BAŞBAKANLIK DENİZCLİK MÜŞTEŞARLIGINDAN 21/05/1999 da akdıgım liman kaptanı ehliyeti ve
    BURSA TRAFİK BOLGE MÜDÜELÜGÜNDEN 1990 ALDIGIM (c) sınıfı sürücü belgemide verecegim

KARAR ADALETİN

goruşler ve yorumlar sizin

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Arkadaşım ne kadar çile çekmişsin ve halada çile çekmeye devam ediyorsun. Binlerce kişi hakkı olmadığı halde emekli maaşı alıp gününü gün ederken resmi olarak %80 rapor verilen siz değerli kardeşimizi 6 yılı aşkın süredir tabiri caiz ise sürüm sürüm o kurum senin bu kurum benim süründürmekte bu devlet adına utanılacak bir durum. Yıllarca evinden,çoluğunun,çocugunun rızkından kesip bu devlete prim ödeyip bunun sonucunda sizi emekli etmemeleri çok saçma.Eshefle kınıyorum. Son olarak 01.10.2008 den sonra çıkan bağkurlularında erken emekli edileceğine dair yasa umarım bu çektiğiniz bu sıkıntıları bitirir. Bu arada bağkurlu veya ssk lı olarak işe giriş tarihiniz tam olarak belirtmemişsiniz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bağkur,önceki başvurularında malul derecede sakatlığın yok derken,son başvuruda işe girmeden önce malulmüşsün zaten diyor.
    Ne yüzsüz,ne utanmaz insanlar bunlar,sanki karşılarında düşman varmış gibi hareket ediyorlar.
    Madem işe girmeden önce zaten malul bu adam,demezler mi başvurduğunda adama niye sen malul değilsin dedin?
    Kendiyle bile çelişen bu kuruma,adalet haddini bildirecektir merak etme kaptanım.

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lodos babam ölünce. 19/04/1996 daiş yerimizi kendi üstüme alıp maliyeye kaydımı yaptırdım

UFUKALP evet dediklerin dogru

gecirdigim yuz felcinden dolayı hafif nefes darlıgım vardı cok üzun sure koşamazdım bundan dolayı askerlik yapmadım

şidi 2003 yılında yakalandıgım motor noron kas hastalıgınla bir tutuyorlar

en agrıma giden ben yoladıgım raporların altında 8 veya 9 tane prfosor un imzası var ankara heyet kurulunda kac tane profosor var bana gelen belgenin altında bu kurulun başkanı bir eczacı hanım bir eczacı bir profosorden daha iyi bili yo demekki

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bizde memurlar haklıyı-haksızı umursamaz; varsa yoksa "devletin çıkarı" diye belledikleri bir ketumluk vardır algılarında! Vatandaş sürekli haksız, sürekli sahtekar, sürekli canından bezdirilmesi gereken dangalak muamelesi görür. Devlet her zaman vatandaşa karşı savunulur sözde.
    Ne denebilir bilmiyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizim ülkemizde saglık bakanlıgını sagılan inek gibi sagıyorlar.yanlış alamayın

babam kalp hastası idi onla ugraşlarımda.kendi mucadelemde neler gordum neler akıla durgunluk verecek şeyler devletin memuru devleti calıyor.

dün akşam ahmet ermiş bir form acmıştı nekadar dürüstüz dürüstlük olmayan yerde

adalet olmaz

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah adalet yerini bulacaktır abim, durmak yok savaşmaya devam....

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hakkımı istiyorum hakkım olan şeyi de kimseye kolay kolay bırakmam. bu dava icimde hırs oldu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zeki, yerinde olsam burada yazdıklarının aynısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
    ÖMER DİNÇER'e gönderirdim. Bence mutlaka bir karşılık alırsın: Bakana mesaj yazmak için buraya tıklayabilirsin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bunlara ulaştım abi olmadı. mahkemeye verecehimi soyledim verin hakim kararı onemlidir dediler ve 4 senedaga odersen erken emeklilik ten vararlanırsın diye akıl verdiler

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Sevgili Kaptan;

Senin bu mücadelenin bir benzerini de ben yaşıyorum Ankara Numune Hastanesinden aldığım raporla başvuru yaptığım SGK'dan bana %60 çalışma gücünü kaybetmediğine karar verilmiştir malulieti yoktur diye yazı geldi..Bende bu yazıyla SGK 'ın sağlık kuruluna gittim tabii ben yanlarına çıkamadım ama Babama ve Anneneme söyledikleri şey şu siz bu raporla emekli olamazsınız mahkemeye dahi verseniz kazanamazsınız(Orayada sıkıştırıyorlar mahkemeye bile verseniz diye..gözlerini korkutalımda mahkemeye gitmesinler diye uğraşıyorlar sanırım)

Bende tekrar yeninden emeklilik için başvurdum yine Ankara Numuneye sevk ettiler yeniden rapor aldım yeniden SGK'ya gönderdiler bekliyorum eğer yine aynı sonuç gelirse rutin prosedürü yerine getirmek yerine direkt mahkemeye başvuracağım ..Bakalım Türk adaletimi güçlü yoksa Balthasar mı..?

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimkide başka dert..türkiyede hukuk sistemi geç işliyor..benide mahkeme iş kazsından dolayı adli tıpa sevk etti....6 aydan önce sonuç gelmiyormuş...hala sonucu bekliyorum...onun için mahkeme seyrimde çok yavaşladı..hala tazminat davam sonuçlanmadı...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kaptan,

Sgk'nın mantığı; ölmediysen sağlamsın. Ben ne yazık ki, diğer arkadaşlar gibi bu konuda çok iyimser değilim. "Şu yasanın bu maddesi, şu genelgenin bu fıkrası doğrultusunda emekliliğe hak kazanıyorsunuz" demeyeceğim. Yani yasalarda yazması, haklı olmamız birşey ifade etmiyor. Çünkü Sgk'nın tavrı açık ve nettir; Engellemek. Mahkemeye verseniz itiraz ediyor, itiraz etseniz temyiz ediyor. En basit örnek; 5510 sayılı yasanın 28. maddesi gereğince 4/b sigortalı olarak erken emekli edilen kim vardır dediğimizde bile "miremur ve acem var" diye cevaplar alıyoruz. Onlarda uzun uğraşlardan sonra. Biliyoruz ki aynı durumda olan onlarca arkadaşımız var hakları gaspedilen, verilmeyen... Oysa ki yasa "uzun uğraşlardan sonra emekli edilir" demiyor. Yani özetlersek; şunu bil ki; malülen emeklilik sürecin uzun ve zor ama şartlarını tamamladığında erken emekliliğinde bir o kadar zor. Çünkü müdacele ederken normal emekliliğin gelir. Ve bir Sgk il müdürünün dediği gibi " zaten norman emekliliğine de az kalmış, boş ver bunları" türünden cümlelerle karşılaşabilirsin. Onun için ölmek yok, mücadeleye devam.

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili mac 72

bunlara bir iki kere itiraz ettinmi gelen ceyaplar degişmiyo.son hakkımı arıyacagım yer mahkeme idi.ÖLMEDEN SAVAŞ BİTMEZ.inşallah bu sefer raporun kabul olurda emekli olursun

sevgili defnex

bende senin gibi adli tıp tala ugraşıyom bu kurumların hepsi boyle albirini vur otekine inşallah tazminatını alırsın

sevgili makri

zaten bukurumun dedikleri bir birini tutmuyo.ama hahkemenin aleyime karar verecehini sanmıyorum o zaman raporlar cok catışır benim elimde olan KAPTAN EGLİYETİM gecerli olması icin 1986 DAN 2002 SENESİNE KADAR 6 tane devlet hastanesinden rapor alıp onaylattım bu raporlar belgeyede işlendi adama demezlermi bu hastayıda bu belgeyi nasıl aldı ama burası turkiye akside olabilir MÜCASELEDEN VAZGECMEK YOK

Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar en sonunda bekledigim haber geldi
    çarşamba günü muayne olmak icin (İST) ADLİ TIPA cahırdılar
    artık dananın kuyruhu kopacak
    ya benim elimde yada bagkurun elinde kalacak

adalet yerini bulacak

Sayfa 1 / 3 123 SonSon