Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 38 mesajın 31-38 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KaPtAn 16 Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Bursa / Gemlik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    PARAPLEJİ,
    dogru diyosun arkadaşım
    bizim ülkemizde adalette yürümeyen bir carpıklık var bir dosya ankaraya gider 4 ayda 5 ayda ceyap gelir adli tıpa sevkederler gidip muayne olursun bir raporun cıkması 6/7ayı bulur ben anlamadım buişlere bakan bu dairelerde memur calışmazmı
    ben buişi cözemedim

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaptan 16 senin çoktandır yazdıklarını takip ediyorum ve siteye her gün bakıyorum en az senin kardar heyancanlıyım çünkü bende senin durumdayım inan geceleri bile uyayamıyorum senile tanıştığıma mumnun oldum inşallah adli tıp sonuçları hayırlı olur

Üye
    çetinkaya51 Avatarı

Gerçek Adı
    doğan
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Son Giriş 04.08-2010 Saat00:18 çoktan beri gelmemiş aceba ne oldu

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Tamamen şahsi görüşüm olmakla birlikte aslında biz engellilerin yaşadığı bu sıkıntılı dönemlerin asıl sebebi geçmişte yapılan suistimallerden kaynaklanıyor. Binlerce insan sırf herhangi bir sebepten ameliyat olup 1 kaç ay çalışamadı diye hiç bir engele sahip değil iken erkenden emekli olmuştu. Sırf hak tanındı diye Binlerce hatta yüz binlerce insan özürlülerin üzerinden yurt dışından araç getirtip nemalanmıştı. Yine bir insan aslında ilgilenmemesine ve hiç bir yakınlık bağı olmamasına rağmen engelli vatandaşlar üzerinden bakım aylığına bağlanmıştı ve daha böyle nicesi...

Kısacası Türk insanı yine her yerde olduğu gibi kendini göstermiş ve olanakları suistimal etmişti. Haliyle devlet'de bunu engellemenin doğru yolunu bulmak yerine cezalandırmayı tercih etti. İnanın devlet dairelerinde bizlerden biri ötv+kdv indirimi, bakım aylığı vb gibi nedenlerle başvurduğumuzda oradaki çalışanların gözünde uyanık,çakal,işini bilen,rantçı,nemacı vb.. takılarla anılıyor ve hor görülüyoruz. Bugün deseniz ki tüm engelliler yarın ölecek emin olun önce onlar zil takıp oynar bu kadarda emin ve ağır belirtiyorum. Son yıllarda yaptığımız şikayetler ve açtığımız davalar neticesinde iyileştirmeler söz konusu lakin yetmez ama devam diyoruz.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istikbal;

dogru yolu balhazard formülümü
    özürlülük alt sınırı %40 olmasımı
    yoksa her kurum için ayrı saglık raporu almakmı
    vs.vs
    8 milyon özürlü var bunlardan kacı çakalık yapabilir.yada kurumları dolandıra bilir..
    o suistimal çiler özürlü olamayan uyanık türk insanı dır ançak..
    özürlünün %90 derdi sağlık kurumu raporları değilmi-özürlü oldıuklarını ispatlama değilmi;
    bu neyaman çelişkidirki..7 sene okuyan doktorlara saglık kurulundaki prf.doçetlere bile devlet guvenmiyo..
    amaç başka ben ce işin ekonomık boyutu,sosyal anlamda özürlüleri yok saymak,
    yasalar yönetmelikler. özürlülerin aleyhinde ki kararlarda memurlar hemen haber dar oluyor hemen uyguluyor..
    aksi olunca git gel..olmadı mahkemeye ülkede adalet var deniyo..pes yahu pes..ilahi mahkemenin kararını bekleyecez artık.

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adaletsizlikleere diyecek yok burda bir abi var 1800 le bagkurdan malülen emekli oldu tek seferde durumunu yazıyorum sadece diyalize girip çıkıyor haftada 2 kez her işini yapıyor oysa ki biz yerimizden kalkamıyoryuz biri olmasa bize bakan abgıra bagıra ölürüz ya bizi etmiyor malülen emekli

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakanın önüne kör bir vatandaş çıkar, derki: sayın bakanım (bence sayın değiller ama) asgari ücret yetmiyor düzeltilmesini talep ediyoruz der. Bakan da kör halinle sana iş vermişiz daha ne istiyorsun der.
    Bir başka bakan millet vekillerine yapılan korkunç zamlara laf söyleyen vatandaşa salakça bir açıklama yapma talihsizliğinde bulunur. O millet vekilini yeri gelince düğünlere çağırıyorlar ne yapsın hiç bir şey takmasınmı dedi. (Bende düğünlere gidiyorum acaba taktığım çeyrek altınların faturasını bu salağa götürsem bana ödermi)
    Başbakana adamın biri öldürülen kaçakçılarla alakalı konuşurken aynen şu cümleyi kurdu; Valla başbakanın biz bu işi günde 50 - 60 lira için yapıyoruz dedi. Acaba bende çıkıp "başbakan bende günde 50 - 60 lira için kadın pazarlayayımmı" desem banada 150 bin lira tazminat öderlermi.

Burası Türkiye...

Kurum benim suistimalci olup olmadığıma baksın. Suistimalci isem bana ağır cezalar versin razıyım, ama bana sahtekar muamelesi yapmasın. Benim özür derecemle oynamasın. Suistimalci ile beni aynı kefeye koymasın, o sandalyede oturup devletçilik oynamasın. Suistimalcilerin büyük bir bölümü zaten o devletçilik oynayan devlet memurlarının yakını, eşi, dostu, akrabası yada rüşvetle işlerini yaptığı kişiler değilmi.

Geçen gün gazetede yazıyordu, bebek sigortalılar diye. İçlerinde Kılıçdaroğlunun torunu bile var be.

Üye
    bykadir Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir Durak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar 2004 de ben askere elverişsiz raporu almaya gittim 2 hastahaneden sonra beni en son gataya sevk ettiler.Dedim askeriye disiplinlidir işim çabuk biter dedim ama olmadı öyle değilmiş 15 gün ankarada resmen çile çektim.Ha ben neysede çünkü yürüyebiliyorum.Orada çok sayıda tekerlekli sandalyede kendi ihtiyaçlarını yerine getireneyen kimseler vardı ki bunu gözle görmek mümkün herhangi bir uzman olmaya gerek yok.Şube onları bile göndermiş.Orada yaşlı bir amcayla görüştüm cahil,köyde büyümüş oğlunu getirmiş te karstan.Oğlu kendi ihtiyaçlarını yapamaz durumda gözle görülüyor.Adam 15 gündür oralarda o da çile çekiyormuş.Koşullar özürlülere göre düzenlenmediğinden adam çocuğu şehirde sırtımda dolaştırıyorum diyor.Benim anlamadığım niye gata ya gönderiliyor ki böyle kimseler.Zaten özürlü belli daha ne uğraştırıyorsun ki anlayamadım.İlginç.Ama şimdi nasıl bilemem.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123