Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemalettin Avatarı

Gerçek Adı
    cemalettin
    Son Giriş
    09.10-2009
    Saat
    08:38
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar benim sorunum, malulen emekli nasıl olurum...

1989'da sigorta başlangıcım. 1992'de işçi bulaya müracat etmek için rapor aldım, %45 rapor verdiler. 2002'de ssk'ya adam alacaklardı sınava girmek için yeni rapor aldım oda %45'ti.
    velesıl şimdi vergi indirimi için rapor istediler biz de vergi deiresine başvurduk, onlar yeni rapor almam için hastaneye yolladılar, yeni raporda %19 verdiler!
    ben emekli nasıl olucam bana yol gösterirseniz sevinirim?
    pirimim de 3660 gün oldu. maliyeden daha sonuç gelmedi, fakat bu şartlarda da olumlu sonç geleceni sanmıyorum. çünkü %19 roporla emekli olamam sanırım... ne yapmam gerek?
    bilgilendirirseniz beni çok memnun olurum

saygılar herkese

Üye
    slcko6 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yanı durumdayım kardeşim.%16 verdiler maliyeye gitti rapor.%40lık rapor yalan oldu valla.bunlar nasıl sonuçlanacak çok karışık

ama bu sistem değişmediği sürece emekli olamazsın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Özel sektörde mi çalışıyorsunuz yoksa kamuda mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey bende yeni aldığım %40 raporumu geçen hafta defterdarlığa teslim ettim, böyle rapor düşürmeleri görünce bende korkuyorum, benim de raporumu düşürebilirlermi neye göre düşürüyorlar anlayamıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Güncel raporu düşüreceklerini sanmam. Artık hastaneler çok kır oran veriyor zaten...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bir soru sorabilirmiyim ?
    bahsettiğiniz raporlar iş gücü kaybına göremi yüzdelendiriliyor yoksa engel durumuna göre mi ?
    ben 2001 -2002 yılında işgücü kaybına göre bir rapor çıkarmıştım.halen o raporu kullanıyorum işyerim de değişmedi.
    yoksa benimde ilerde yeni yönetmeliğe göre mi rapor çıkarttırmam istenir.?
    zamanında bana raporun sürekli olduğunu söylemişlerdi.ve hatta özür oranımda yükseldi sanırım çünkü koklear implan(biyonik kulak) ameliyatı oldum.
    bu ameliyatın %100 hiç duyamayanlara yapıldığından bahsetmeme gerek yok sanırım.
    raporu çıkarttırmak istesem ameliyatı olduğum üniversite hastanesinden almam mümkün olurmu acaba ??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

işgücü kaybı cetveli'ne göre belirlenir oranlar.

Elinizdeki rapora karşılık defterdarlığa başvuruğ vergi indirim hakkı elde ettiniz mi bugüne dek? Bu hakkı bir kez elde etmişseniz, yeni rapor çıkarmanız söz konusu değil zaten.

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evt 2005 eylülden itibaren 3.derece vergi indiriminden yararlanıyorum. rapor oranım %42 dir.