Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 88 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    17 Mart 2016 Güncel

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: durhasan Mesajı Gör
    Adli tip kurumu olumsuz rapor verdi ve dava reddedildi.

10 Temmuz 2014 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: durhasan Mesajı Gör
    bu gün görülen duruşmada davayı kazandık hakim ilik maluliyet terihinden onayladı emekliligi tabi temyiz aşaması var bakalım

SSK ya ilk girişim 2005 yılında ve o zaman elimde olan bi rapor vardı "çok dikka edin % 50 lik bi rapor vardı" ve şu şekilde yazıyordu; "Hasta bu haliyle oturarak çalışabilir fakat 3 yıl sonra tekrar tedavisi gerekir" deniliyordu...

O raporu muhasebeciye vermiştim. SSK girişi, için 2007 de almanyadan özürlü minibüsü getirdim ve bunun için gümrük rapor istemişti % 80 rapor verdiler ilk ssk giriş olan iş yerinden çıktım şimdi başka bi yerde yatırıyorum muasebeci rapor al da 30 tl indirimden yararlan dedi ben 230 tl pirim yatırmaktayım ben de alamam rapor dedim alırım yüksek oran verirler buda malülen emeklilik başvurdumda sıkıntı çıkartır düşüncesiyle..

çıkar mı.? çıkmaz mı.? ve bu durumda 1800 tamamladığımda % 80 rapor alma durumunda emekli olurmuyum.?

Üye
    Dogan_Ist Avatarı

Son Giriş
    05.04-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk işe girişinde vergi indiriminden yararlandınmı ? Eğer yaralandıysan sonra 1800 günde malulen emeklilikten yararlanamazsın,ayrıca muhasebecin yerine defterdarlıkla bir görüşme yap bana kalırsa, çünkü her işe giriş çıkışta vergi indiriminden yararlanmak için yeni rapor almaya gerek yok diye biliyorum, muhasebecilerin bu konudaki bilgileri çok az

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Defterdarlığa başvurup vergi indirim hakkı elde ettin mi şu ana dek?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Daha önceden 3.dereceden vergi indirimi hakkı almış olmak,rahatsızlık ilerleyip,maluliyet oranını geçtiğinde malulen emekli olmaya engel midir? Ben böyle bir şart bilmiyorum ve duymadım da.

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tşk ler deftarlıga gidip vergi indiriminde bulunmadım hiç ilk işe girerken elimde rapor vardı %50 ssk girişi için verdim onun haricinde birde yurtdışından araba çıkarırken özeldonanımlı rampa sistemi olan araçta taşınması uygundur raporu aldım %80 başka rapor almadım da vergi indiriminden yararlanmadım da

----------

az önce ilk çalıştıgım firmanın muasebecisiyle görüştüm yani ssk mı başlatan arkadaşla
    sormuş oldugum soruya şu cevabı verdi

SSK İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİNDE SENİN RAPORLU OLDUĞUNU BİLDİRDİK SADECE RAPORUNUN ORANINI GİRDİK
    % 50. ONA GÖRE FABRİKANIN SAKAT KADROSUNDA İŞE GİRİŞ YAPTIN

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Verdiğiniz bilgilere göre,
    Eğer %60 ve üzeri rapor alırsanız,

1-%80 den bahsetmişsiniz,eğer raporunuzda bakıma muhtaç,ağır özürlü gibi ifade olursa 1800 günü tamamladığınızda emekli olabilirsiniz.

2- Bakıma muhtaç olmadığınız varsayılırsa 1800 prim ve 2005 + 10 = 2015 yılında ancak malulen emekli olabilirsiniz.

Şu hususa da dikkat edin:
    Kurum,sizin gibi önceden engeli olanlara genellikle zorluk çıkarmaktadır.İşe girişinizde engel oranınızın malul derecenin altında olduğu hususunda ısrarcı olunuz.

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdigin bilgi için tşk ederim inş bu konu bilgisi olan arkadaşlarımız tarafından tartışılmaya devam eder saygılar sunarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

İlk sigortalı olduğunuzda maluliyet derecesinde (%60 ve üzeri) işgücünüzün olmadığını bir raporla belgeliyorsanız, buna karşılık malulen emeklilik talebinde bulunduğunuz tarihte maluliyet cetveli'ne göre maluliyeti gerektirecek derecede işgücünüzün olduğunu yeni alınacak bir raporla belgeleyebilirseniz, kurum, "ilk işe girdiğinde de aynı sakatlık vardı, o yüzden malulen emekli etmem seni" dese de, hukuki süreç sonunda malulen emekliliği hak edersiniz.
    Zira kanun çok net: "ilk sigortalı olduğunda maluliyet derecesinde işgücü kaybı olmamak".
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buna çok sevindim gönül rahatlıgı içerisinde pirimi yatırmaya devam edeyim

bide şunu sormak istiyorum ssk ya %50 diye belirtildi ben geçen yıl yurt dışından araba almak için başvurdugumda rapor istediler özel donanımlı rampa sistemi olan araçta taşınması uygundur ibareli ve bunda oran %80 di bu raporu gümrüge verdim ital belgesi aldım ve arabayı çıkarttım bu araba için aldıgım %80 lik rapor 1800 tamamladıgımda malülen emeklilik için başvurdumda sıkıntı olur mu olmaz mı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Sorun olmaz.
    İlk sigorta tarihiniz olan 2005 de %50 işgücü kaybınız belgelenmiş.
    %80 verilen rapor ise,2007 yılında alınmış.Arada 2 yıl var ve onu tesbit etseler bile 2 yıl işgücü kaybında artma olabilecek kadar uzun bir süredir.

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a arkadaşlar ben kas hastasıyım malüllük cetveli altında ssk lı işe başlayıp hastalık ilerleyip malüllük oranını geçipte malülen emekli olan varmı varsa nasıl bir yol izlemiştir

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kas hastası olupta malulen emekli olmuş arkadaşlar var mı? lütfen cvp yazın ! ! !

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yukarıda da yazmışım, siz "saaktlığım ilerledi ve maluliyeti gerektirecek hale geldi" diye malulen emeklilik için kuruma başvuru yapacaksınız. Eğer kurum "bu hastalık sigortalı olduğunda sende vardı, o nedenle malulen emekli etmem" derse de bu karara karşı dava açacaksınız.
    Şu anda %60 ve üzeri rapor alabilir durumda iseniz, yüzde yüz malulen emekliik hakkınızı alırsınız

Başka bir çok emsal karar da var, ama bu yargıtay içtihatı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a arkadaşlar ben sene 2005 de ssk lı işe başladım o zaman şirket muasebecisi ssk ya %50 engelli bildirmiş ta o zaman elimdeki raporda %50 idi bizim hastalık sürekli ilerleyici ve ben şuan 1840 gün pirime ulaştım vergi indirimide hiç almadım şimdi ben ne yapmalıyım a dan z kadar yapacakalrımı tek tek açıklamalı anlatırmısınız birde 2007 de otomobil almak için aldıgım rapor oranı %80 şimdi rapor almaya kalksam %90-95 alırım sanırım durumuma bakacak olursak

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    durhasan eğer ağır özürlü raporu alamazsanız emekli olamazsınız.2005+10=2015 i beklemek zorundasınız ama eğer ağır özürlü raporu alırsanız o zaman primde tamam emeklisiniz hayırlısı olsun şansınızı deneyin derim.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon