Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir şey anlaşılmıyor bu bilgilerden. Gönderilen evrak size ulaştığında bakacağız ne olduğuna...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüksek salıkı kurulundan itirazıma cevap geldi 2 ay sonra gelen mesaj aynen yazıyorum kurumumuz salık kurulu tarafından malul olmadıgınıza karar verilmiştir diyor

telefonla görüştüm aynı gerekçeyle red etmişler işte gerekçe
    506 sayılı kanunun 53. maddesi in a fıkrasına göre malül durumda sayılmış isede aynı kanuna tabi iş yerine malülüyetini gerektiren arıza ile girmesi nedeni ile aynı maddenin b fıkrası geregince malüllük sigortası yardımlarından yararlanamayacagınan karar verilmiştir ( 50510 sayılı kanunun geçici 10.maddesi geregince )

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

O red kararına karşılık hemen dava açın. Mahkeme kararları çok net. Malulen emekliliğiniz onanacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi dün av görüştüm dedi ki mahkeme hastane doktoruna diyecek ki bu adam 2005 de işe girmiş o zaman malul durumda mı idi degilmiydi çalışabilir miydi çalışamaz mıydı diyecek egerki o zaman durumu iyidi malul gerektirmezdi ama hastalık ilerledi ve çalışamaz malul durumda dır diye rapor alırsan kesin kazanırız dedi bende o raporu kesin alırız dedim ama sgk idda edecektir dedim onalrın iddası hiçte önemli dedil mahkeme delillere bakart burda yargıtay kararıo da çok netv dedi bakalım hayırlısı artık

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Evet, sonucun lehine olacağını düşünüyorum ben de

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dava açma tarihi 02.10.2013 ilik duruşma tarihi 19.02.2013 ve hakim yokmuş ertelendi 07.05.2013 bakalım daha ne olacak şimdilik bu kadar

07.05.2013 de 2. si olan duruşmada dosyam bilir kişiye gitmiş maluliyet oranın hesaplanması için istanbul adli tıpa şimdilik bu kadar 18.06.2013 de 3. sü olacak duruşmada görüşürüz dualarınızı bekliyorum inş

Üye
    mehmet abi Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

durhasan kardeş bizi gelişmelerden haberdaar et aynı durumlarda olan bir çok engelli kardeşimiz var teşekkür ederim selamlar ....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Takipteyiz...

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adli tıp giden evrakalrımdan maluliyetimi tespit edememiş ler ve yeni bir ünüverste hastanesinden yeni rapor istemiş bu gün duruşmada hakim gene konya ya sevk etti gelişmeler bu şekilde

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mahkeme tarafından konya tıp a sevk edilmiştim gittim muane oldum kan tahlili emg çekildi ve çıktım geldim duruşma 12.12.2013 de o zamam hakim adli tıpa yollayacak
    konya tıpdan gelecek raporu ve emg sonucunu ordanda artık ne zaman gelirse kısmet

bülent bey birde bu yeni eklenen malul sayılacak hastalıkta kasta deniliyor norolojikte gemiyor bana ne gibi fayda saglar bilgilendirirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

MALULİYET TESPİTİ İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ

Madde 9:
    a) Ek-1 Hastalık Listesi’nde (maluliyet cetveli) belirtilen hastalıkların meydana geldiği,
    b) Eski ve çalışmaya engel olmayan bir hastalığın, Ek-1 Hastalık Listesi’nde belirtilen seviyelere yükseldiği,
    c) Çalışma gücünün en az % 60’ını kaybetmiş haliyle ilk defa çalışmaya başlayan, ancak daha sonra ortaya çıkan farklı bir hastalık nedeniyle bu Yönetmelik hükümlerine göre çalışma gücünün en az %60’ını kaybettiği,

Kurum sağlık kurulunca tespit edilen sigortalı malul sayılır.

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ek 1 listesinde musküler distrofi yazıyor yani benim rahatsızşıgım işe girerkende yüzde 50 idim şimdi 90 lardayım davamı etkilermi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Evet, % 60'ın altındayken zaman içinde bunun üzerine çıkarsa, malulen emekli olunabiliyor (madde 9): "b) Eski ve çalışmaya engel olmayan bir hastalığın, Ek-1 Hastalık Listesi’nde belirtilen seviyelere yükseldiği,"

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu gün görülen duruşma gene ertelendi 6. aya adli tıptan dosyam henüz gelmemiştir umut 6. aya inş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Takipteyiz... Sonu güzel olsun da.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon