Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar, ben 1989 yılında ilk sigorta girişim var. prim günün 2950. 17 senedir ortapeti hastası olduğum halde özürlü raporu almak daha yeni aklıma geldi. daha doğrusu kendimi özürlü olarak kabul edeceklerini sanmıyordum.
    Rapor olarak müracat ettiğimde %40 özür verdiler. Şu an ne gibi işlemler yapacağımı tam bilmiyorum, emekliliğime faydası olacak mı?
    bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

89 yılında ilk sigortalı olduğunuzda 18 yaşını tamamlamış idiyseniz ve o tarihte yatan prim staj statüsünde değil, normal çalışan statüsünde idiyse; vergi indirim hakkı elde etmek için defterdarlığa başvurmanız ve oradan vergi indirim hakkı elde etmeniz halinde, primlerinizi 3600'e tamamladığınız tarihte emekliliği hak etmiş olacaksınız.

Defterdarlığa elinizdeki raporla başvuru yapmayı deneyin. Kabul edilebilir, zira henüz çok yeni tarihli bir raporunuz var anladığım kadarıyla. Kabul edilmezse, sizi hastaneye sevk ederler ve yeni rapor almanızı isterler. Ama dediğim gibi, kabul edilir diye umuyorum. Elinizdeki raporu bir kurum sevkiyle mi almıştınız? Raporun kullanım amacı bölümünde ne yazıyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet raporu alalı 15 gün oldu, şuan çalışmaktayım ama kendim müracat ettim. Raporun kullanım amacı bölümünde 2022 sayılı yasa- özürlü kimlik kartı-sakatlık indirimi-özürlülük oranı kısımlarına evet yazmışlar, rapor süresi içinde 2 yıl vermişler. Ben 17 yaşımda işe başladım ama staj filan değildi.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

''Evet '' denilen yerlerden biri olan sakatlık indirimi,vergi indirimi olmaktadır.
    Elinizdeki raporla Cağaloğlu'ndaki defterdarlığa müracaat edin kabul edilecektir.

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umut arkadaşım dün defterdarlığa gittim ve evraklarımı teslim ettim, inşallah hayırlı haberler alırım. Ama bazı arkadaşların yazılarını okudum ve biraz morelim bozuldu % 40 altında rapor vermişler bunu neye dayanarak verdiklerini anlayamadım.

Üye
    dostadoğru Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

2006 yılındaki başımıza bela edilen özürllüük ölçütü sınıflandırmasıymış yeni özürlü raporu ölçütü yani

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, şuan morelim çok bozuk. Maliye Bakanlığında vergi indirimi raporumun sonucu geldi. %40 olan raporumu %36 ya indirmişler. Bütün emeklilik hayallerim suya düştü. Şimdi ne yapmalıyım

Üye
    vagaslı Avatarı

Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üzülmeyin Tekrar itiraz edin başka bir hastaneye sevk isteyin hastalık durumunuzu özürlülük ölçünüzü tekrar isteyin.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hemen itiraz hakkınızı kullanın rapor daha yeni tarihli bülent abi bazı yerlere dilekce örnegi koymuştu....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlgili Cetvele göre %40 ve üzeri işgücü kaybı oranı alamayacak bir durum varsa, itiraz etmen anlamsız olur. Ama yok, rapor oranın cetvele göre %40 üstünde verilmesi gerekiyor idiyse, red kararını gönderen yereşuradaki dilekçeyi kendine göre düzenleyerek itiraz et:
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...tml#post445417
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...