Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Malülen emekli olabilmek için araştırma hastanesinden 5 poliklinikten rapor aldım, Ankara'ya gönderdim. ne kadar süre sonra emekli olabilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Raporda bir sorun çıkmazsa, en geç 2 ayda tamamlanır süreç ve maaşın bağlanır.
    Ama Bağkurlu isen, onlar insanı çileden çıkartana kadar uzatıyorlar işi!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm 21.02.2008 tarihinde servisle işyerine giderken kaza geçirdim t-5 o.f li oldum. emeklilik için yaklasık 1 hafta önce başvuruda bulundum. kaza iş kazası olarak geçti
    Malülen emeklilik ve iş kazası aylıkları kazadan hemen sonra mı yoksa başvurduğum tarihten itibaren mi geçerli oluyor?

Bu arada yaklaşıK 1 seneden beri cüzzi miktarda rapor aylığı almaktayım. şimdiye kadar aldığım bu aylıklar alacağım malüllük ve iş kazası aylıklarından kesilir mi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sürekli iş göremezlik geliri iş kazasının olduğu tarihten itibaren başlar/birikir
    Malulen emeklilik ise malulen emeklilik için kuruma başvurup tahsis talep tarihi aldıktan sonra başlar.

Rapor aylıkları malulen emeklilik maaşından kesilmez. Benim tahminime göre sürekli iş göremezlik gelirinden de kesilmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm 02.21.2008 tarihinde iş kazası sonucu engelli kaldım
    İşgörmezlik maaşını birikmişleriyle beraber aldım 3 ay önce
    Emeklilik maaşının bağlandığına dair belge bugün geldi emeklilik için bir sene önce başvurmama ragmen içerde birikmiş maaşın olmadığını gördüm
    Benim bildiğim kadarıyla emeklilik için başvuru yaptığın tarihten itibaren içerde paran birikiyor
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildigim malulen emklilikte sgk ya başvurduktan sonra aldıgın raporu takib eden ay başından itibaren baglanması gerek.... sgk yı ara malulen emeklilik servisine sor ben sordum böyle dediler ayrıca kanunlarda öyle diyor.... bilgine arkadaşım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malullük aylığı
    a) Malûl sayılmasına esas tutulan rapor tarihi yazılı istek tarihinden önce ise yazılı istek tarihini,
    b) Malûl sayılmasına esas tutulan rapor tarihi yazılı istek tarihinden sonra ise rapor tarihini,
    c) 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında çalışmakta olanların ise, malûliyetleri sebebiyle görevlerinden ayrıldıkları tarihi,
    takip eden ay başından itibaren başlar.