Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MRD13 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2010
    Saat
    16:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tıp 1 dm şeker hastasıyım %40 heyet raporum var; yeni aldım. Defdarlığa başvurursam tekrar rapor çıkarmam gerekicek midir?

Ayrıca çalıştığım yerde %80 özürlü olan arkadaşlarım deftardarlıga basvurduklarında oranları %40'a düşürülmüş. örneğin benim %40 bu oran düşerse yani %20 alırsam özürlü kadrosundan çıkartılıcak mıyım?
    Ve bu raporu alma şansımız var mıdır? neye göre verildigini biliyormusunuz?

Ssk giriş tarihimde 24.09.2000 olarak gözüküyo
    emekli olmam için ne kadar çalışmam gerekiyo. ödenmiş olarak 792 günüm var.

Üye
    scorqion Avatarı

Son Giriş
    24.03-2010
    Saat
    19:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba öncelikle geçmiş olsun
    bendede tip-1 diyabet var
    Erken emeklilik için öncelikle vergi muhafiyet raporu alman gerek bu şart ben %40 olarak aldım
    bende senin gibi 2000 girişliyim emeklilik için 18 yıl ve 4020 gün şartı aranıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Henüz yeni tarihli bir rapor olduğu için defterdarlık raporu büyük ihtimalle kabul eder. Hele raporu bir kurum sevki ile almışsanız, zaten kabul etmek zorunda.
    Defterdarlık raporu kabul edince, raporu kurum sağlık kuruluna gönderecek. Kurul raporu değerlendirecek ve %40 işgücü kaybını onaylarsa (ki Cetvel'e göre "Açlık kan şekeri sürekli olarak 200 mg’ın altında tutulamayan,komplikasyon yapmış ketoz gösteren Tip I diabetes mellitus" ise %40 olarak onaylanır), işyerinize "bu kişi 3. dereceden vergi indirim hakkı elde etmiştir" mealinde bir yazı gönderecek. Bu olduğunda erken emeklilik hakkını elde etmiş olacaksınız. Yani, zamanı geldiğinde erken emekli olabileceksiniz, yeniden rapor vs. istenmeyecek sizden.

Rapor oranı düşürülür ve vergi indirim hakkı verilmezse, evet, erken emekli olma hakkını kaybedeceksiniz; ama bu durum sakat statüsünde çalışmanıza engel olamayacak. Zira işe girerken beyan ettiğiniz ve işkur kayıtlarına geçen %40'Lık raporunuz size bu hakkı kazandırdı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    09:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa gerçekten düne kadar habersizliğimizin en sevindirici anını bana yaşattırdığınız için çok çok teşekkürler. benim sizden 2 ricam ve sorum olcak lütfen mazur görün

birincisi ben 1994 subat ayında iş hayatına başlayan biriyim. sigorta günüm 3445. bugün itibari ile 4 yıl önce tip 1 diyabet tanı koyuldu, açlık kan şerim şu sıralar 230, hemoglabin A1c 9.5 lerde. ben eğer yüzde 40 üzeri rapor alırsam 3600 günümde ALLAH nasip ederse mart ayında dolacak erken emekli olabilir miyim ?

Bir diğer konu ise beim eşim 2002 senesinde AGRESİF FİBROMATOSİZ denilen iyi huylu ( BENİNG) BAĞ doku tümöründen ameliyat oldu. 2004 de tekrar nüks etti ameliyat oldu son olarak geçen sene tekrardan ameliyat oldu ama bu sefer ( böbreği kendinden kendine nakil oldu yani ototransplantasyon ) ve buna paralel olarakta 2002 yılında radyoterapisi aldı ve 2007 yılında tekrar radyo terapi aldı.
    2001 yılında sigorta girişi var şuan çalışmıyor . Ancak ben sorum şu eşim bu şekli ile yüzde kaç iş gücü kaybı raporu alır ve bu alınan rapor ile işçi bulma kurumu veya başka kurumlardam özürlü kadrosundan iş hayatı olarak faydalanabilir mi

çok ama çok teşekkürler

fatih

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Rahatsızlığınızdan dolayı alacagınız %40 ve %59 raporda emekli olmak için 16 yıl 3760 güne tabi olursunuz...
    02/1994+16 yıl : 2010 yılında süreniz doluyor ama prim ödemeniz yetersiz kalıyor
    zaman kayıp etmeden hemen vergi ind. için müracatınız yapınız...
    http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html

Eşiniz için ise ilgili cetvele bakmanız lazım onun için de şu cetveli kullanın
    ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşimin bening tömör ama 2 defa progresyan gösterdi rapor ne kadar alır acaba .birde bana daha önce su yazılmıştı 1994 girişi olduğum için şuan toplam gün sayım 3445 gün benim mart ayında 3600 gün doluyor olmuyormu teşekkürler fatih

----------

bening tümör olan eşim agresif fibromatozis 3 defa ameliyat oldu 2 defa nüks etti ve 2 defa da radyoterapi aldı acaba iş gücü kaybı rapor olarak kaç raror alır çok teşekkürler şimdiden fatih

----------

birde bening tümörlerde progresyon gösteren agresif fibromatozis ( bağ doku tümörü ) için acaba iş gücü kaybı yüzde kaçtır birde yüksek okul mezunu oluşu itibari ile iş olanakları nasıl geliştirilmelidir. teşekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

1.Siz 16 yıl 3760 güne tabisiniz yıl ve prim olarak sürenizi doldurdugunuzda emekli olursunuz...
    Şu tablodan faydalanabilirsin http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post353674
    2.Eşinizin için gerekli tablo yardımı ile ögrenebilirsiniz... çok karmaşık bir durum ben anlamıyorum o tablodan
    3.Yüksek okul mezunu olması iş imkanlarını çogaltır tabiki bence eşiniz işkura gidip özürlü olarak kayıt yapılmasını istesin ve yetkili hastaneye sevk edilerek ücret ödemeden RAPOR alsın

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki abi benim daha önce edindiğim bilgiler sizler atarfından 3600 gün 15 yıl idi .1994 giriş şimdi szi 3760 gün diyorsunuz nasıl oldu anlayamadım bir ikincisi ise eşimle ilgili eger belirtiğim tanıdan ve geçirilmişameliyatlardan radyoterapilerden dolayı bening tömürden dolayı yüzde kaç rapğor alabilir cetvelden bana söyleyebilirmisiniz,
    teşekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Kademeli geciş var kardeş http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post353674 bu linki incele..
    Ben cetvelden hiç anlamıyorum anlayan arkadaşlar yazarlar bekleyin..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eşinize hangi oranda rapor verileceği işgücü kaybı cetveli'ne göre belirlenecek. Sürekli bir doktoru varsa, bence en iyi ondan öğrenebilirsiniz oranı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saygılar abi bu kademeli geçiş denilen şeyden nasıl yararlanılır

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Yararlandın işte senin haberin yok 15 yıl da emekli olacaktın kademeli geçiş olunca 16 yıl oldu

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker abi ben fatih selamlar yaa işin espirisini =) algılayamadım ama ben şimdi 16 yıl doluncamı emekli olacağim abi 3600 günüm 2010 yılının 3 ayında doluyor 15 yılla beraber ben yinede 16 yıl mı bekleyeceğim lütfen mazur gör

----------

ben tam olarak yüzde 40 rapor aldığımı düşünerek 3600 gün dolu ve 15 yıl sigorta pirimimle ben emekli olabilirmiyim olamazmıyım teşekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Siz 16 yıl 3760 güne tabisiniz yıl ve prim olarak sürenizi doldurdugunuzda emekli olursunuz..
    Yani ilk işe girişten (ilk sigortalı oldugun tarihten itibaren) sonra 16 yıl zaman geçmesi ve 3760 gün prim ödemen gerek.. 3600 günüm var diyorsun zaten 160 gün daha çalışman lazım...

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abi selamlar şöyle bir soru yöneltmek istiyorum. erken emeklilik sonrası kişi tekrar çalıştığı kurum veya işyerinde çalışabilirmi bir kesinti olabilirmi ?teşekkürler

Sayfa 1 / 2 12 SonSon