Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Fatih kardeş bak sen vergi ind. hakkından faydalanarak erken emekli olursan aynı iş yerinde ve veya farkli iş yerlerinde sgdp ödeyerek çalışa bilirsin....
    AMA kamu için söz konusu olamaz kamuda emekli, oldunmu oldum birdaha çalışma imkanı yoktur...

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    09:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgdp nedemek abi saygılar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sosyal güvenlik destek primi

SSK’da SGDP’nin bugünkü ve SSGSS’den sonraki uygulaması

SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı emeklileri hizmet akdine dayalı olarak bir işyerinde sigortalı çalışmaya başlarlar ve aylıklarının kesilmesini talep etmezlerse emekli aylıklarının yanında ücretlerini de alabilirler ama bunun karşılığında SSK’ya prime esas kazanç matrahının %30’u oranında SGDP öderler. Yeni SSGSS Kanunundan sonra ise işyerinin tehlike derecesine göre %1 ila %6,5 oranındaki kısa vadeli sigorta kolları primine %30 oranının eklenmesiyle ortaya çıkan oranın prime esas kazanç matrahına tatbikiyle ortaya çıkacak.

Üye
    gangaspedo Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    09:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi selamlar ben izmirden fatih 16 yıl sigorta girişi 3650 gün var ben şimdi sizin dediğniz şartlar itibari ile emekli oluyorym . öğrenmek istediğim bir şey var bu şartlarda kaç para emekli maaşı alabilirim teşekkürler

Üye
    MRD13 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2010
    Saat
    16:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%40 vergi indirimim var ve ayrıça 1063gün ödenmiş ssk prim gün sayım var
    11.09.2000 ssk giriş tarihim
    internetten emeklilik yaşı hesapla dediğimde
    3600 gün ssk pirimi ödenmesi gerekiyo ve 15 yıl da çalışmışlık olması gerekiyo diyoo.Bu konu hakkındaki bilgim yanlışmı yazarsanız sevinirim

Anlayamadığım olay ssk girişinden itibaren 18 yılmı 15 yılmı 10 yılmı kaç yıl beklemem gerektiğini neye göre anlıyacağım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

(11.09.2000 +) 19 yıl sigortalılık süresi ve 4240 gün primle emekli olursunuz.
    Tabii, ilk sigortalı olduğunuz tarihte 18 yaşını tamamlamış ve defterdarlığa başvurup 3. dereceden sakatlık indirim hakkı elde etmiş olduğunuzu varsayarak söylüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MRD13 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bunu anlayamıyorum
    ssknin sitesinde sigorta giriş tarihimi yazıyorum ödenmiş gün sayısını giriyorum malüliyetim olduğunu yazıyorum çıkan yıl 15 yıl yazıyoo.Ama sizde 19 yıl olduğunu söylüyosunuz.insan çelişkide kalıyoo.hangisi doğru
    ssk ile vergi indirim tarihim arasında 10 yıl var ben vergi indirimini daha 5 ay önce aldım.
    o halde ben gene altmış yaşında emekli olucam vergi indirim kağıdı bana hiç bi fark sağlamış olmıycak .kafam karışdı bu sitedeki bilgi yanlışmı çıkıyo o halde ?
    SSK Emeklilik Yaşı Hesaplama

Yani ben
    nerden öğrenicem kaç yılında emekli olacağımı vergi indirimi aldım ödenmesi gereken pirim gün sayısı 3600 değilmi 4240 gün nereden çıkdı onu anlayamadım bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadasım sgk sitesinde %80 ve uzeri engel ve 1. derece vergı ındırımı goz onune alınarak yapılıyor hesaplama %40 sızınkı ve derecenız 3 bu durumda oturanboğa nın cevabı aynen gecerlı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Yukarıda yazdığım bilgiler doğrudur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MRD13 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tıp ilerliyo örnek tedavi olayı olursa şeker hastalığım geçerse gene 4240 gün sonra emekli olabilirmiyim yani raporlarım iptalmi edilir ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teorik olarak evet, sgk kontrol muayenesine çağırıp emekliliğe temel olan sakatlığınızın/hastalığınızın ortadan kalktığını tespit ve sonra da emekliliği iptal edebilir. Ama bunun olması genelde ihbar veya işte ne bilim, "artık şeker hastalığı mazi oldu" gibi yankılı bir haber söz konusu olduğunda mümkün olabilir...
    Yoksa, kurum durup dururken kontrol muayenesine çağırmaz genelde...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12