Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YUXEL 34 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    10:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar;
    foruma henüz yeni üye oldum fazla inceleme şansına sahip olamadığımdan ve şu an çalışıyo olmamdan dolayı herkese buradan selamlar.

Ben yüksel çetin 26 yaşındayım sigortalılık başlangıcım lise 3 üncü sınıfta (meslek lisesi) 12,10,1999 tarihinde olmuştur. Aynı sene diyabet rahatsızlığına (şeker hastalığı) yakalandım. Bu güne kadar toplam 1060 gün ödenmiş pirm gün sayım var 6 ay önce vakıf gureba hastanesinden %40 özürlü raparu aldım (aldığımda işsizdim) ve 2 ay önce türk telekomda özürlü kadrosu ile işe başladım.

Kafama takılan konu nettede ararken sitenizi bulmama vesile olan şey benim ne zaman emekli olabileceğimdir. çevremden duyduklarıma göre vergi indirimi diye geçen defterdarlıktan başvuru ile alınan başka bir rapor daha almam grekiyormuş. Burdada rapor oranı düşüyormuş.

Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Kardeş öncelikle hoşgeldin . Evet kesinlikle defterdarlığa işyerınden aldıgın belge ıle basvurarak %40 ve üzeri vergi indiriminden yararlanman gerekiyor eğer o raporu alırsan Lise 3 teki sigortan staj sigortasıdır sanıyorum sayılmayacagını tahmin ediyorum

Diyelim sayıldı 18 yıl 4080 güne tabi olursun

Sayılmazsa 2 ay öncesini baz alıyorum 18 yıl 4200 gune tabi olacaksın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.248

Staj dönemine ait sigortalılığın hiç bir işe yaramaz maalesef. Ne zaman ki 18 yaşını tamamladıktan sonra tam prim ödeyerek sigortalı oldun, o gün sigorta başlangıcın olarak kabul edilir. Nedir o tarih?

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    YUXEL 34 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.06101.05.2004 tarihinden itibarenaylık prim ve hizmet sistemi uygulamasına geçilmiştir.

Ssk gov tr de çıkan bu aynı zamanda bu ilk sigortalı olarak işe başladığım zamanda oluyo sanırsam.

----------

Bide eğer deftardarlıktan o raporu alamazsam 7000 iş günü ile 60 yaşında 2043 yılında mı emekli olacağım ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.248

İlk işe başlama tarihi belli olmuyor yukarıdaki mesajda?

Defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde edemezseniz, ne zaman emekli olacaksınız bilmiyorum. Herkes gibi yaş ve primi beklemek durumunda kalacaksınız doğal olarak
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Yuxel 34,
    Belirttiğiniz ibarenin sizin sigorta başlangıcınızla alakası yok.
    O ibare;belirtilen tarihten sonra,ssk primlerinin dönemsel değil aylık bildirileceğini belirtiyor.
    Sigorta başlangıcınız,stajınız bittikten ve 18 yaşınızı doldurduktan sonra yatan ilk priminizle başlar.
    1060 gün dediğinize göre telekomdan önce başka biryerde çalışmışsınız,ssk sorgulamasından dikkatli inceleyerek tesbit ediniz.

Üye
    YUXEL 34 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kusura bakmayın evet inceledim biraz daha dikkatli baktım da ilk primim 15.11.2005 tarihinde yatmış benim. Şimdi acaba varsayalım deftardarlıktan raporu alırsam ne zaman emekli olabilirm? Hakkınızı helal edin çok sağolun sizleride çok uğraştırdım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aldıgınız raporla maliyeye müracat edip 3.derece vergi ind. hakkı alırsanız
    20 yıl 4400 güne tabi olursunuz
    15/11/2005 + 20: 15/11/2025 yılında emekli oaursunuz..