Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 106 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar
    27-12-1964 doğumlu olup, 23 sene bağkurluyum, aynı zamanda çocuk felcinden dolayı özürlüyüm.
    Yeni yasanın 28.maddesine göre 28-01-2009 tarinde Çorum Devlet Hastahanesinden dışarıdan öğrenmiş olduğum kadarı ile %50 lik heyet raporu almış bulunmaktayım. Bu raporu resmi olarak almam nasıl mümkün? Çorum Bağkur İl Müdürlüğünden red kararı verildi. Kanunen mahkemede kazanmam mümkün mü?
    Gazete ve tv köşelerinde ahkam kesen Ali Tezel ve Resul Kurt gibi danışmanlar 250 tl danışma ücreti almadan bilgi vermiyorlar. Konuyla ilgisi bilgisi olan kader arkadaşlarımız var ise bilgi almam mümkün mü?

Tüm arkadaşlara saygılar sunarım.

(Konuyla ilgisi bilgisi olan arkadaşlarım olursa msn osman_yelec@hotmail.com Tel 0 364 311 82 84 Cep 0542 804 59 92

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hangisi oldu?:
    1- Bağkur başvurunuzu malulen emeklilik için değerlendirdi ve işgücü kaybınızın maluliyet derecesinde olmadığı gerekçesiyle başvurunuzu reddetti
    2- Hastane işgücü kaybı cetveline göre %50 rapor verdi, Bağkur bu oranı %40'ın altına çekti ve başvurunuzu reddetti?

Not: Bizde hizmet beleş!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Evet Çavuş ağa bekliyoruz.
    Yukardaki soruyu açıklığa kavuştur,sonra tüm hizmetten beleşe faydalanmaya başla.
    Üstüne üstlük hizmet için sıraya girdik ağzından çıkacak sözü bekliyorum ağa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Paralı olsa, "neden hala cevap yok" diye hakkını arardı Osman abimiz, ama beleş olunca unuttu gitti burayı

Not: Şaka tabii. Başlık güncel olsun ve sistem sorusuna cevap verildiğini Osman abimize e-mail ile haber versin diye yazdım
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bağ-kur gazilerinden miremur'da bedava bilgilendirmeye hazır.Bilginize,

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen her 2 side oldu arkadaşlar.2 senedir kafayı yemek üzereyim.

2008 tarihinde Çorum Devlet Hastanesinden %50 verildi.9 ay sonra Çorum Bağkurdan vücut fonksiyon kaybımın %20 olduğu için RED kararı verilmiştir dendi.Yazının başlığı maluliyet talebiniz diye başlıyor,oysa ben malul değilim.
    Bundan sonra Çorum İl Sağlık Md lüğüne itiraz edip Ankara Numune Hastanesinden %60 oranında(yalnız şunu söyleyeyim nörolojiji akıl verdi çift değnekle kurula girdim ,Allah günah yazmasın) Fakat bu raporu Çorum Bağkur kabul etmiyor, sebebide 2 rapor arasında 8 ay geçmesi gerekiyormuş.
    Avukatlar kesin kazanırım diyemiyor. Bu yüzden avukatsız mahkeme yolunu düşünüyorum.

Üstelik elimde işe yararsa 1983 senesinde askerliğe elverişli değildir raporum mevcut.
    Numuneden aldığım rapor gümemi gitti şimdi. Şikayet etmediğim yer kalmadı. Bimer.Çalışma Bakanlığı vs vs. karar gecikince yine şikayet ettim Birgün bağkurdan biri telefon ediyor Kardeşim senin işin gücün yokmu şikayet ediyorsun diye Benim yerimde olsan sen ne yaparsın dedim Devlet memurusun maaşını alıp oturuyorsun dedim

Geceleri pek girmiyorum arkadaşlar.Özür dilerim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Şu anda sakatlık oranı cetveli'Ne göre %40 ve üzerinde rapor alabiliyor musunuz? Evet ise cevap, yüzde yüz emekli olabilirsiniz. Hiç tereddütünüz olmasın.

Bağkur'a hangi tarihten ne için (malulen emeklilik için mi yoksa erken Yaşlılık emekliliği için mi) başvurdunuz?
    Kurum işlemi hangi yönde gerçekleştirdi ve hangi tarihte nasıl bir gerekçe ile başvurunuzu reddetti?
    Siz bu red üzerine hangi tarihlerde hangi işlemleri yaptınız?

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam oturan boğa.

22-12-2008 tarihli dilekçe ile 28.maddeden emeklimi istemek için sevk aldım.
    28-01-2009 tarihli Çorum Devlet Hastanesi raporu tüm vücut fonksiyon kaybı %50 dir raporu verildi.
    07-09-2009 tarihli Çorum SGK İl Md Lüğünden maluliyet talebiniz diye başlayan 276669 sayılı maluliyet ve sağlık kurulları daire bşk. kararı ie inceleme sonucu tüm vücut fonksiyon kayıp oranınız %20 olduğundan RED kararı verilmiştir yazsı geldi.
    05-10-2010 tarihli dilekçe ile Çorum Bağkura özürümüm çocuk felci olduğunu,ortapedik cihazla yürüyebildiğimi, bu kurulun beni incelemeden görmeden nasıl %20 verebildiğini belirttim.
    30-10-2010 tarihli dilekçe ile Bimer kanalı ile Çorum İl Sağlık Md lüğüne aynı konuları belirtip itiraz ettim. Neticede İl Sağlık Md lüğü 1 hafta sonra telefonla şu numaralı yazı ile Ankara Numune Hastanesine git dendi.
    19-11-2009 tarihinde Ankara Numune Hastanesinden tüm vücut fonksiyon kaybı %60 dır raporu aldım. Raporu Çorum SGK ya götürdüm, fakat bu kez raporu kabul etmedi. Sebep 2 rapor arasında 9 ay geçmesi gerekiyor dendi.

Avukatsız mahkeme yolunu denemek istiyorum.

Oturan Boğa.Sakatlık oran cetveli hastanenin yazdığı oranmı, yoksa Sağlık Kurullarından(Ankaradan) gelen oran mı?

Sıkıntı şurda. İşe başlama tarihim 1986.Oysa benim özürlülüğüm çocuk felci (5 yaşında) Ben malulluk kapsamına sokulduğumu zannediyorum.

Ben yapılması gerekenleri yaptım ama galiba mahkeme yolu kaldı gibime geliyor.3-4 avukata gittim. Garanti vermiyorlar, parayı almayı biliyorlar. Hatta biri Sağlık Kurulunun arka kısmında 11 doktorun nasıl %20 verebildiğine hayret ediyor ama kazanırım diyemiyor.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam oturan boğa.Sakıncası yoksa telefon verebilirmisin.Bu sakatlık oran cetvelini çözemedim ben.Örneğin ilk raporum %50.İkinci raporum %60 bunlar hastanenin raporları.Şimdi bunlara göre sakatlık oranım nedir.Sağlık Kurullarının %20 simi sakatlık oranı?????

Benim ilk %50 ve ikinci % 60 lık rapor sakatlık cetvelinde nedir

Üye
    mevlude Avatarı

Gerçek Adı
    Mevlüde
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İl SAğlık Müdürlüğü'ne itiraz hakkınızı kullandıktan sonra sizi hastaneye sevk etmiş bu sebepten herhangi bir süre arayamazlar. Vergi indirim belgeniz yok sanırım size tavsiyem öncelikle bir şirkette sigortalı olarak gösterilip vergi indirim belgesi almanızdır emeklilikte son yedi yıldaki çalışmanız dikkate alındığı için Bağkurdan emekli olmanızda bir sorun çıkmayacaktır. Raporu süre sebebiyle kabul etmediklerine dair de yazılı belge alırsanız Bağkur'dan ordaki memur düşünsün ister mahkemeye verin isterse bir üst kuruma şikayet ettiğiniz takdirde haksızlığınız giderilecektir. ( emeklilik için vergi indirim belgesi şart. )

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Mevlüde hanım.Zaten hizmet sürem çok olsa sigortaya geçerdim.Şirket ortağı olduğum için bir sürü prosedür var.25 senenin dolmasına zaten 10 ayım kaldı.O yüzden sigortaya geçme işi boş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Belirleyici olan tek şey sakatlık oranı cetveli'dir. Hastanedeki sağlık kurulları da SGK vey Maliye'deki sağlık kurulları da bu cetvele uymak zorundalar. Siz eğer bu cetvele göre +50 ve üzerinde rapor alabilecek durumda iseniz, yüzde yüz erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.

Bence rapor oranınızı düşüren ve başvurunuzu reddeden kuruma dava açın. Konuya dair Danıştay kararı: http://www.engelliler.biz/forum/huku...ler-hukuk.html
    Adı geçen Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren alınacak olan sağlık kurulu raporlarında, bu Yönetmelik hükümlerinin esas alınacağı açıktır. Anılan Yönetmelik ise özür oranının yüzde olarak belirleme yetkisini Ek listede yer alan hastane sağlık kurullarına tanımış olup, sağlık kurulu raporlarında belirtilen teşhise göre özür oranının yüzde olarak belirleme konusunda Merkez Sağlık Kuruluna bir yetki vermemiştir.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Oturan Boğa.Bu durumda benden yeniden rapor isterlermi.Şu anda tekrar Bimer ve Çorum SGK ya dilekçe verdim.Yanlış (malullukten)yaptıklarının zannediyorum farkına vardılar,henüz dilekçeme cevap veremediler.Şayet size bir yanlışlık yapılmış şeklinde cevap gelirse geriye dönük 1 senelik itirazda bulunsam ne olur?????

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Siz 5510 sayılı yasanın 28 maddesinin yaşlılıktan fıkrasını baz alarakmı dilekçe verdiniz?

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam Miremur.22-12-008 tarihli başvuru dilekçem aynen şöyle:Özürlü olduğumdan yeni yürürlüğe giren 5510 sayılı yasanın 28,maddesinden yararlanmak istiyorum.Dilekçe bu şekilde.

Tekrar selam Miremur.RED kararından sonra Çorum SGK İl Md.lüğüne 2.kez 05-10-2009 tarihinde şu dilekçeyi verdim:20-01-2009 tarihinde SGK nın 5510/28, yaşlılık aylığı bağlanması maddesinden yararlanmak amacı ile Çorum Devlet Hastanesinden almış olduğum %50 rapora Red kararı verilmiştir şeklinde.Bu dilekçede yaşlılık aylığı diye belirtmiştim.Haklı bulunursam geriye dönük itiraz hakkım olurmu??????

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon