Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 106 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    28. madde olması yeterli:
    Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
    malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar. Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Oturan Boğa.Senin bilgin var ise detaylı bir mahkeme dilekçesi hazırlayabilirmisin,çünkü avukatlarda bu işi tam bilmiyor.Mesela şu sakatlık oran cetveli vs.%40 ila % 49 sonra sağlık kurulunca kırpılıyor.Birde heyet raporunun hangi yasaya göre Sağlık Kurulları tarafından düşürülmeyeceğini yazarmısın.

Dananın kuyruğu çalışma gücünün kayıp oranında kopuyor.

O yazdığın kanunu Sungurlu SGK Müdürüne anlattım.Seni % 20 olarak görmüşler diyor.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün itibari ile bir gelişme oldu arkadaşlar.Üst üste Bimere yaptığım şikayetler sonucu yeğenimi Çorum SGK ya salmıştım.3 tane evrak vermişler,bununla yeniden başvurak demişler.Bu onların hata yaptıklarının ispatı değilmidir.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

onlar hata yapmaz kardeşim onlar sadece yanlış yaparlar sen bimer e bir daha şikayet et o memurları iş bilmedikleri için...

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen İlker kardeş şerefime namusuma yapacağım.Tam 2 senedir uğraşıyorum.Ayrıca Kamu Etik Kurulu dahil tüm yerlere şikayet edeceğim.Zaten son 3 gündür 8 mesaj attım Bimere.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

O üç evrakta ne yazıyor burada yayınlarmısın bizde görelim.....

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki şikayetizaten yapacağım,ama raporum sürekli olduğundan geçerli rapora göre talep edeceğim.Üstelik Ankara Numuneden aldığım 2.rapor hala dikkate alınmış değil.

10 ay sonra aldığım 2.rapor.Ondada süreklidir ibaresi var.Sürekliden kasıt özürlülükte bir değişme olup olmadığı değilmidir.

Ama önce Bimerden başlayarak,Kamu Etik Kuruluna ve Çalışma Bakanlığına isimvererk şikayet edeceğim.

Hele dün bir Sungurlu SGK Müdürü vardı,çağırmış.Havalı havalı otur bakalım şöyle dedi,ders verecekmiş gibi.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Çorum SGK dan yeniden doldurmam için gelen 2 evrak aynen şöyle.

ÇORUM SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNE Kurumumuzda..................... sigorta sicil/Bağkur-no ile kayıtlıyım.Halen çalışıyorum/çalışmıyorum. Aşağıda(x)ile belirttiğim maluliyet durumumun tesbiti için ikametgahıma yakın bir hastaneye sevk işlemimin yapılmasını.

(x) ile işaretli bölüm aynen şu:
    Çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün %40 ila % 49 oranında kaybedip kaybetmediği.

2. doldurmamı istedikleri evrak aynen şu:
    ÇORUM SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNE Müdürlüğümüzün..................................Ba ğkur/Sigorta sicil numaralı Sigortalısıyım. Maluliyetimin tesbiti için yapmış olduğum müracaat sırasında ilk işe giriş tarihinde sağlık raporumun olmadığı sorulmuştur.İlk işe girdiğim tarihteki sağlık raporunu temin edemedim.

2008 deki sevk kağıdında yazan aynen şu: İşe giriş tarihi 01-08-1986.Maluliyete esas başlangıç tarihi 01-08-1986 .Ya bu adamlar ne yapmak istiyor.Bana işlem yaparken sağlık raporumun olup olmadığı sorulmadı.Zaten sorulsa askerlik raporum var derdim.

Durum bu. Benden işe giriş tarihinden evel özrüm olmadığımı beyan etmemi istiyorlar beyefendiler.

Bu (X) ile işaretledikleri kısım benim işe giriş tarihinden sonra iş kazası veya meslek hastalığı geçirmemi, işe giriş tarihinden sonra özürlü olduğumu belgelemiyor mu?

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yeni yasa ile Sakatlığın öncesi sonrası yok Bağ-kurda....Çorumdaki bu memurlar kanunu neresinden okuyorlar...sen internetten 5510 sayılı kanunun 28.maddesi çıktısını al götür masaya koy okuyun de bakim.Ne diyecekler sana bakalım....Başlık böyle
    5510 SAYILI YASADA ÖZÜRLÜ STATÜSÜNDE ÇALIŞANLARIN EMEKLİLİĞİ

01.10.2008 tarihinde yürürlüğe giren 5754 sayılı Yasa ile değişik 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası’ndan önce özürlü statüsünde çalışanlardan SSK ya tabi çalışanların tamamının, T.C. Emekli Sandığı iştirakçilerin ise bir kısmının erken emeklilik hakkı bulunmakta iken Bağ-Kur’a tabi sigortalıların böyle bir hakkı bulunmamaktaydı. 5510 sayılı yasa böyle bir ayrım ortadan kaldırılmış olup tüm sigortalılar 4/a (SSK’lı),4/b (Bağ-Kur’lu) ve 4/c’liler (Emekli Sandığı İştirakçileri) erken emeklilik hakkından yararlanacaklardır.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya Miremur bu adamlar bana neden böyle bir evrak imzalamamı istiyorlar.Sorumsuzluktan kurtulmakmı istiyorlar.

Yeni yasa ile sakatlığın öncesi sonrası yok ama,oluyor işte.

Miremur bence iş bağkurun sevk kağıdında karışıyor.( ) ile onların işaretlediği kısım meslekte çalışma veya iş kazası veya meslek hastalı kısmı.Oysa bir üstündeki ( ) bölüm şu Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten evel çalışma gücünü kaybeden sigortalının 28 e 4 ten değerlendirilmesi diyor.Bu bölüm beni ilgilendiriyor.

Oturan Boğa.Bağkur neden bana sevk tarihinde özrüm olmadığına dair imzalı belge almak istiyor elimden,anlayamadım.

Dün Bimere benden şu şekilde imzalı evrak vermemi istiyorlar.özürlülüğümün daha evel olduğunu belirtip,askerlik raporunun aynısını yazdım.

Bu siteden okuduklarıma göre Bağkur özürlü emekliliğini uygulamak için işe giriş tarihinin öncesini istiyor.Yine benim dediğim yere geliyor.Onların sevk kağıdunda( ) .......... luk var.

2 sene evelki sevk kağıdında işe başlangıç tarihi 01-08-1986,maluliyet esan başlangıç tarihi 01-08-1986 diye yazmışlar.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Deki onların dediği şıkı onayladın veya işe başladığında sakat idin değildin ne değişiyorki.Kanunda senin 23 yıllık pirimin fazlasıyla var, ve %40 üssü engelin varsa işlem tamam yahu!Sen birebir memurlarla görüştünmü?

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dedim ya Miremur.Çorum Sungurlu SGK Müdürünü aramış,beni çağırdılar.Kardeşim sen şikayet etmişsin,%20 red vermişler ne i,stiyorsun dedi bana ukala ukala.Beyefendi dedim beni yanlış sevk yaptınız,malulden değerlendirdiniz.Oysa ben ben malul edğilim dedim.Ya %20 vermişler işte ya ne istiyorsun diyor hala.Beyefendi bana malulluğu tarif edermisiniz deyince biraz afalladı.Malulluk iş kazası,meslek hastalığ geçirme olup,enazz 3/2 sini kaybetmekmidir diye sordum evet dedi.Bakın beyefendi ben işe giriş tarihinden evel özürlüyüm dedim.Zaten sitede yazılanlara bakılırsa işe giriş tarihinden evel ibaresine dayanarak bence bağkur böyle yapıyor benden imzalı evrak istiyor.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bilgine eski yasada %67 idi malulen Bağ-kurda emeklilik sınırı,yeni yasada %60 'a indi...Sen % 40 alabilecekmisin yeni sevkinden....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Osman kardeş;
    Sen o memur bozuntusuna deki Adana da Selim KIRIK bey efendi var onu bir ara der misin...

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Miremur kardeş hangi hastane olursa olsun % 40 alırım,ama sağlık kurulu dairesinde ne olur onu bilemem.

İlker kardeş sen bırak telefonu yanına çağırıp aklı sıra beni azarlayacaktı.Şikayet etmişsin %20 vermişler daha ne istiyorsun dedi.

Anladığım kadarı ile olayı iş kazası,meslek hastalığı olarak görüyor.Benim ısrarla işe giriş tarihini görmüş olacakki işe giriş tarihinden evel özürlü olduğumu beyan etmediğime dair imzalı evrak istiyor.

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon