Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 106 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Haklı bulunursam diyorsunda onlar hatalı olduklarını kabul ettilermi?Yahu senin ilk dilekçene nasıl red verirler hayret!Bence onlar eski yasa gereği malulen gönderdiler.Tıpkı bana ve diğer bağ-kur zedelere yaptıkları gibi...haklılığın ne zaman onaylanacak...

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi Miremur kardeş.2 sene olacak.Son dilekçeme ne cevap verecekler merak ediyorum.Ayrıca Bimerede 4 defa yazdım.

Selam Miremur.Senin msn hiç açık olmuyormu????

Zaten danıştığım avukatta hayret diyor.11 tane doktor bunu yaptı,hakkımda karar verdi.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Msn yi açıyorumda hep çevim dışı duruyor. Osman Yeleç'ten msn daveti geliyordu anlam vermemiştim.Şimdi onay veriyorum.
    Sana kimden cevap gelecek?Çorum Bağ-kur emekli bölümü şefi ile veya Müdürü ile bizzat görüştünmü?Eğer seni yeni yasadan sevk ettilerse Ankarada onaylayacak senin emekliliğin,yok eski yasa ile gönderdilerse yeniden dilekçe ile yeni 5510 yasanın 28.maddesinin yaşlılık fıkrası gereği tekrar hastaneye sevk etmeleri gerek...
    Daha önceki form yazılarında yeni yasadan dilekçe verdim diyorsunda onlar seni eski yasadan malulen göndermiş olmasınlar....Ozaman hakkını git bizzat ara ama bilgili ve kibar davran ben öyle yaptım 10 ay uğraşarak emekli yaptırdım kendimi....hoşkal....

Bağ-Kur emeklilik başvurumda hata yaptı, şimdi işler iyice

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi Miremur kardeş,galiba eskiye göre değerlendirdiler,2 senedir uğraşıyorum.Yatırdığım primleremi yanayım.Bizzat görüşmedim.Çorum SGK yazdım.Ayrıca Bimere aynen şöyle yazdım:Çorum SGK beni malul kapsamına soktu oysa ben malul değilim,özürlülüğüm işe giriş tarihinden evel olup,gerekirse bu beylerin masalarının üstüne askerliğe elverişli değildir raporumu koymaya hazırım dedim.Sırf bu iş için 1984 senesindeki askerlik raporunuda elime geçirdim.

İyi ama Miremur bu onların hatası değilmi.Mahkemeye gitsem kazanabilirmiyim???????

Peki diyelimki başardım yaşlılıktan emekli oldum.Çok büyük bir maaş farkı olurmu normal hizmete göre.Şu an 25 yılın dolmasına 9 ayım var ama 3 sene yaşı bekleyeceğim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Geriye dönük olarak sorumlu oldukları halde kurum üzerinde bir hak elde edebileceğinizi sanmam. Bu konuda ceberruttur bizim kurumlar. Belki dava açarsanız olur, ama ona dayüzde 10 bile şans tanımam.

Şimdi üstteki mesajda Emrullah abinin dediği gibi, kurum 28. madde kapsamında hastaneye sevk edecek vs.vs.vs.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi Oturan Boğa kardeş.İlk emsal olmak isterim kolay kolay hakkımı yedirmemeye kararlıyım.1 senedir primleri almayı biliyorlar,anam ağlıyor prim yatırmak için.

Zaten başvurumu 28.madde diyerek yapmışım.

Red kararından sonra üstüne bastıra bastıra işe girmeden evel özürlü olduğumu belirtmişim.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

OturanBoğa haklı malesef işi bilmemeleri ve zararı hep bize fatura ediliyor.Şimdi emekli olsan zaten 25 yıl üzerinden değerlendirerek emekli edecekler.Kısaca fark yok...Git bizzat görüş şefle amirle müdürle yasanın çıktısını koy masaya ama zıt gitme yokuşa sürerlerse ellerinden yapamayacaklarına dair belge iste,Şimdi senin yapacağın geçmişi sil şimdilik.Yeniden dilekçe ver.5510 sayılı yasanın 28.maddesinin yaşlılık fıkrası gereği hastaneye sevkimi diye...Emekli olduktan sonra gerekirse mahkemeye gidersin....METİNİSA uğraşıyor bildiğim daha sonuç alamadı....

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Oturan Boğa ve Miremur kardeşler.Bugün Sungurlu SGK dan çağırdılar.Önce otur dedi sanki ders vereck havasında gibi.
    Sana %20 RED verilmiş dendi. Red kararınızda maluliyet talebiniz diyor dedim. Malulluk nedir diye sordum. İşe giriş tarihinden sonra iş kazası geçirmek midir diye sordum, evet dedi. Ben malul değilim dedim.
    Sonra yaşlılık aylığına ait kanun var mıdır ben bu kanuna giriyor muyum girmiyor muyum diye sordum. Aynen dedi ki evet ama altındaki oranı söyledi, senin heyet raporun %20 ile reddedilmiş dedi
    .Kaç sene hizmetin var dedi, 23 yıl 3 ay dedim. Peki dedi neden uğraşıyorsun az kalmış dedi. 3 yıl yaşı bekleyeceğim dedim, olur mu dedi kimliğini ver dedi baktı 2013 te doluyor dedi.
    Bundan sonra bu sefer lafı değiştirdi, yaşlılık aylığı alsan bile normal maaşından düşük olur haberin var mı dedi olsun dedim, kanun bana bu hakkı tanıyorsa neden faydalanmayım dedim.
    En sonunda benim 12 önce yazdığım dilekçeye resmi cevap yazılaca kmı diye sordum evet gelir dedi.

Aynen böyle kardeşler.Artık bu gidişle mahkeme yolu gözüküyor gibi.

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Selam Oturan Boğa ve Miremur kardeşler. Çorum SGK İL M D lüğü ayne cevap olarak şu cevabı mailime atmış.

Çorum SGK İL müdürlüğü. Müdürlüğümüz *** Bağkur sicil numaralı *** 5510 sayılı kanunun 28.maddesi gereği 22-12-2008 tarihinde maluliyet talebinde bulunmuş, sigortalı hakkında düzenlenen rapor ve belgelerin Maluliyet Sağlık Kurulları Daire Başkanlığınca incelenmesi sonucunda 04-08-2009 tarih ve 27669 sayılı kararına istinaden tüm vücut fonksiyon kaybının % 20 olduğuna karar verilerek maluliyet talebi RED edilmiştir.
    Ancak Osman Yeleç maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığının ret kararına 05-10-2010 tarihinde itiraz etmiş, itiraz gereği maluliyet dosyası incelenmek üzere 06-10-2010 tarihinde Sosyal Sağlık Kurulu 16-12-2009 tarih ve 96/6506 sayılı kararı ile tüm vücut kayıp oranının % 20 olduğuna karar verilmiştir.
    Bilgilerinize arzederim.

Cevap aynen bu.Kardeşler şimdi ne yapmam gerekiyor????

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri rapor alabileceğinizden eminseniz; 28. madde kapsamında yaptığınız başvurunuzun hastaneden aldığınız rapora rağmen işgücü kaybınız %40'ın altında olduğu gerekçesiyle reddedildiği için dava açın.
    Başka bir yol kalmadı maalesef...

Dayanağınız şuradaki danıştay kararı olacak: http://www.engelliler.biz/forum/huku...ler-hukuk.html

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan Boğa,sakatlık oran cetvelinden anlamıyorum. Sana ben durumumu izah edeyim.

Çocuk felci geçirdim.Ortapedik cihazssız yürüyemiyorum. Ben hatayı başta yaptım. Yeğenim ilk raporu alırken amca gel sandelyede girelim dedi, ya hakkımızımı yiyecekler dedim.
    Buna göre Oturan Boğa ben hali hazırda istediğim yerden % 40 özürlü raporunu alırım,f akat bu sakatlık oran cetvelinden gerçekten anlamıyorum.
    Yalnız şunu belirteyim.Ankara Numune Hastanesinden rapor alırken fizik tedavi doktoru uyardı.Tek baston ile % 60 alamazsın çift koltuk değneği ile heyete girebilirmisin dedi, girerim dedim vede girdim. % 60 rapor aldım fakat oda boşa gitti.
    Net olarak sakatlık oran cetvelini açıklarmısın.

Aynen dediğim gibi mesela ortapedik cihazla girsem herhalde % 60 şın üstünde ,tek değnekle % 40,çift koltuk değneği ile % 60 alacağıma emiinim.Bunların sakatlık oran cetvelindeki değerleri nedir????

28,madde net olarak yaşlılık aylığı maaşı değilmidir????

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Cetvele dair değerlendirme yapamam ben de. Bunu ancak doktorlar bilir: sakatlık oranı cetveli

28. madde herkes gibi emekliliktir; Yaşlılık Emekliliği. O maddede %40 ve üzeri işgücü kaybı olanlar için erken emeklilik şartları da düzenlenmiştir...

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Oturan Boğa.Sende bu Bağkurun 28.maddenin yaşlılık aylığı için sevk kağıdı örneği varmı??????

Şayet bir örneği var ise yazarmısın.

Oturan Boğa.Şurda bir hata varmı.Çorum SGK dosyayı Ankara Sağlık Kuruluna gönderirken,çalışma gücünü veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün,yani 5510-25 ten işaretleyerek göndermiş.Oysa Sigortalının ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce çalışma gücünü kaybeden sigortalının 28,maddenin dördüncü fıkrasına göre değerlendirilmesi kısmını işaretleyerek göndermesi gerekmiyormuydu??????

Pardon 5510 28-5 ten sorgulanması bölümünü işaretleyerek sevk etmiş.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Tamam işte, 28-5 doğru işlem...

Üye
    çavuşağa Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    29.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam Oturan Boğa.Tam anlamadım.Bağkurtun sevk işleminde x ile işaretlediği kısım aynen şu:Çalışma gücünün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucubmeslekte kazanma gücünü kaybedip kaybetmediği yani 28.maddenin 5 .fıkrasından sevk yapmış bu yanlış değilmi.Bir üsteki kısımda Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce çalışma gücünü kaybeden sigortalının 28.maddenin 4. fıkrasına göre den sevketmesi gerekmezmiydi.Birde şu husus var.28,maddeye baktım 5 veya 4. fıkrası diye bir sıralama yok

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon