Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mhlali Avatarı

Son Giriş
    14.09-2009
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba

benim de size bi sorum olucak: ben 2022 maaşı alıyorum 4 yıldır fakat kestirip istege baglı sigorta yaptırmak istiyorum. cünkü maddiyat acısından tedavi gördügüm hastanede gerekli. benim merak ettigim, ilerde bende erken emekli olabilir miyim?
    %80 raporum var. 25 yaşındayım. yani bende diyer engelliler gibi 3600 günü doldurunca emekli maaşı alabilir miyim?
    beni bu konuda bilgilendirirseniz cok sevinirim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Daha çnce hiç sigortalı olup prim yatırdın mı? İlk tarih önemli?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mhlali Avatarı

Son Giriş
    14.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha önce hiç sigorta yaptırmadım hiç kaydım yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

15 yıl sigortalılık süresi ve 3960 gün primle emekliliği hak edeceksin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mhlali Avatarı

Son Giriş
    14.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi benim ne yapmam gerekiyor nerden başlayabilirim istege baglı sigorta yaptırsam maaşım otomatikmen kesilirmi maaş yüzünden bi sıkıntı yaşarmıyım ilerde sorun olurmu neler gerekiyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sigortalı olduğunda 2022 maaşını kestirmekle yükümlüsün (bkz).

Emeklilik için şimdiden yapman gereken bir şey yok. Tek yapman gereken şey sigorta müdürlüğüne gidip isteğe bağlı prim ödemek. Süre ve prim günü dolduğunda emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuracaksın.