Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

1997 yılında stajer olarak çalışmıştım ama şu an ssk da kaydım gözükmüyor

1999 yılı eylül ayında ist ünv işe başladım. memur olarak işe başladım.
    şu an özel bir sektörde çalışmak istiyorum. memuriyetten ayrılıp özel şirkette çalışırsam emeklililk şartlarım ne olur
    engelli derecem %50

----------

arkadaşlar sgkya sıfırdanmı başlamış olacağım?

657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak çalışıyorum özürlü kontenjanından girdim

Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Hayır SGK ya sıfırdan başlamassın, çalıştığın yıllar hizmet birleştirmesine girer.
    Yeni SSK lı olursun ama sigortalılık süren kaldığı yerden devam eder.
    Ne zaman emekli olacağın konusunda birşey diyemem bunu SSK yada SGK yönetmeliklerinden bulup okuman gerekir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Eğer memuriyete sakat statüsünde başlamışsanız, 5400 gün (15 yıl) hizmet süresi ile emeklilik hakkınız var.

Eğer oradan ayrılıp özel sektöre geçerseniz, defterdarlığa başvurup 3. dereceden vergi indirim hakkı elde etmeniz şartıyla, (Eylül 1999 +) 18 yıl sigortalılık süresi ve (ES + SSK + Bağkur + Askerlik borçlanması + Doğum borçlanması=) 4080 gün primle emekli olabilirsiniz.

Ayrıca Emekli Sandığı'ndan emekli olanların emekli maaşları da özel sektöre göre çok daha iyi oluyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa arkadaş ilgine teşekkür ederim yanlız
    (Eylül 1999 +) 18 yıl sigortalılık süresi derken eylül 99 dan başlayarak 18 yılmı yoksa bu günden itibaren 18 yıl mı o konuda bilgi verirsen sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

İlk sigortalılık baz alınır. Yani Bağkur-ES ya da ssk olmasının hiç bir önemi yok. Hizmetler zaten birleştirilecek (sizin talebinizle) ve öyle hesaplanacak.
    Yani 99'dan başlayarak 18 yıl
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    5 yıl daha kalsan ve E.S dan emekli olup özel sektör tercihini ondan sonra kullansan daha güzel olmaz mı? Memuriyete engelli kontenjanından başlamışsınız,hiçbir işlem yapmanıza gerek olmadan 15 yılda emeklilik hakkınız var.SSK ya geçtiğinizde hem emeklilik süreniz uzayacak,hem ES dan değil SSK dan emekli olmuş olacaksınız,hem de vergi indirimi gibi prosedürlerle uğraşmak zorunda kalacaksınız.
    Çok özel bir durum ya da,özel sektörde kariyer yapacağınız çok parlak bir iş imkanınız yoksa işinizden ayrılmanızı tavsiye etmem.