Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zodiac Avatarı

Son Giriş
    19.12-2009
    Saat
    20:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vergi indirimi için v.dairesine başvurdum hastaneye sevk ettiler.sağlık kuruluna girdim panhipopituitarzm teşhisi koydular.araştırdım %60 derecesi var.şimdi bilmek istediğim bir kaç şey var:

bu %60 ile ne kadar prim doldurmam gerekir ve kaç yılda emekli olurum

malulen emeklilik ile yaşlılık emekliliği arasında ki fark nedir? artıları eksileri nelerdir?

emekliliğim dolduğu halde çalışabilir miyim?

erken emekli olduğumda emeklilik maaşımda iyi veya kötü anlamda fark olur mu?

bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden Allah razı olsun...

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emekliliğin hakkında daha sağlıklı cevap verebilmemiz için. İşe giriş tarihin(ilk sigorta prpim yattığı gün),doğum tarihin,prim günün gibi ayrıntıları bilmemiz gerekmektedir.

- Malulen emeklilik ile yaşlılık emekliliği arasında ki bariz fark malüllükte daha erken emekli olursun, maaşın daha az olur.
    -Emekiliğin dolduğu halde malul olarak değilde, kademeli erken emekli olursan çalışabilirsin.
    -Erken emeklilikte maaşın daha az olur.Bu tabi yatırlan primlerin yüksek matrahtan yatmasıyla doğru orantılıdır.