Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    emekli olduktan sonra çalışma şartları nelerdir? sgk müfettişleri yakalarsa maaaş iptal olur mu veya uygulama nedir?
    malulen emekli olmak istiyorum fakat maaşım düşük olucak düşüncesiyle emekli olamıyorum. yaşım da 33, 2 çocuk var dolayısıyle 650 tl emekli maaşı ücretle geçinmek zor, bu tür tecrübeleri olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim..

teşekkürler

Üye
    Netbey Avatarı

Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emeklilik yerine çok beklemeyecekseniz engelli emekli olun ozaman emekliyken çalışmanızda problem olmaz..

malulen emeklilerin tekrardan çalışması halinde emekli aylığı kesilir..

bu nedenle malulluk aylığınızın kesilmesini istemiyorsanız sizi bildirimsiz ve sigortasız(kaçak) çalıştırmayı göze alacak işveren bulmanız gerekiyor...

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pardon benimde yapmak istediğim o ....1993 ten beri sigortalıyım 5043 gün prim ödenmiş
    ben şimdi emekli olursam malulen mi olucak yoksa engelli emeklilikmi olucak..

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

vergi indirim derecenizi 3 olarak varsayarak 16. yılınızı doldurduğunuz gün emekliliği hak eder ve dilediğiniz yerde çalışmaya devam edebilirsiniz ayrıca yatan prim asgari ücret değilse 5000 uzeri gunle 1000 liradan az maaş almazsınız.

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asgari ücretten ödendi primlerim ortalma nekadar maaş alırım edip kardeş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yaklaşık 630 tl aylık bağlanır.

Siz malulen değil, vergi indirim hakkı elde ederek işgücü kaybından dolayı erken emekli olacaksınız. Bu durumda hem emekli maaşınızı alıp hem de çalışmaya devam edebilirsiniz. Çalışırken hak edeceğiniz aylıktan %32 oranında sosyal güvenlik destek primi kesilir o kadar. Sıradan ssk priminin adı değişr bi nevi..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yukarda netbey arkadaş,
    malulen emeklilik yerine çok beklemeyecekseniz engelli emekli olun ozaman emekliyken çalışmanızda problem olmaz..
    demiş aradaki fark nedir 1993 ten beri sigortalıtım 5050 günüm var 21/03/1976 doğım tarihim yardımcı olursanız sevinirim emekli olduktan sonrada kesinti olmadan çalışmak istiyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hiç kafanızı karıştırmayın. Siz malulen değil defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde ederek erken yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani çalışırsam benim destek primi maaştan %32 mi kesilcek yoksa patron mu ödüyecek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yaklaşık yarısını sen yarısını işveren ödeyecek (bkz).

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar vergi indirim onaylanmış evrakımı bekliyorum şu aşamada gelince emeklilik için başvuracağım.
    benim primlerim ssk asgari ücretten yatırıldı emekli olduktan sonra da çalışacağım.destek pirimi emekli maaşından mı kesilecek.
    emeklilik işlemleri ile tecrübeleri olan paylaşabilirmi.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Önder kardeş,hayırlı olsun.
    Hayır,Sağlık güvenlik destek priminiz emekli aylığından kesilmeyecek,çalıştığınız işyerinden alacağınız maaştan normal sigorta primi kesilir gibi,hatta ondan daha az bir oranda (%7,5) kesilecek.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı ugurlu olsun kardeşim

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler birde şey sorcam emeklilik başvurusunda sonra ne kadar zaman sürüyor maaşı almak için BU KONUDA TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLAR daha seri olması için bi ipucu varmı.

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Önder kardeş ben de senin durumundayım emekli oldum. Emeklilik başvurusu 1 ay içinde beli oluyor bilemedin 2 ay başvuru yaptığın tarihten itibaren maaşın çalışıyor bu konuda kafan tadılmasın. Vergi indirim belgenin ve işyerinden emeklilik için belgeni sosyal kuruma veriyorsun bir dilekçeyle bu kadar. Ben 01.01.2009 tarihinde oldum maşın askeri ücretin üstünde yatmışsa maaşın yüksek oluyor yatmamışsa da 750 den aşağı olacağını düşünmüyorum ben şahsen.
    sana benim başıma gelen bir şeyden bahsedeyim sende yararlan benim çalıştığım şirket her sene işçi çıkarı herkese sordular çıkmak isteyen var mı diye çıkışını vereceyiz kıdem ve ihbar aynı zaman dada işsizlik maaşında baş vurusunuz diye bende beni çıkarın dedim sonuçta emeklik zamanım gelmişti çıkardılar .öğrendim ki emeklilik başvurusu yapanlar işsizlik maaşı almazmış fakat bu özürlü olarak emekliliğe baş vuranlar için değilmiş ben hem emekli oldum hem de 1 yıl işsizlik maşı aldım bunu memur ada sordum sonradan sorun olmasın diye memur bu senin hakın dedi bu arda o zaman ben kendim için söylüyorum 550 TL işsizlik maaş aldım sana tavsiyem konuş belki çıkarırlar ihbarı ve işsizlik ten yararlan bir düşün bence ..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon