Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 37 mesajın 31-37 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Erol kardeş;
    Emekli olarak SGDP kapsamında çalışmak için herhangi bir özel süreç yok.
    Dikkat etmeniz gereken tek konu var ama bu çok önemli.
    Çalışmak istediğiniz işe girerken işveren yetkilisine / insan kaynakları birimine mutlaka ama mutlaka emekli olduğunuzu belirtin ve SGDP (Sağlık Güvenlik Destek Primi) ödenmesi gerektiğini hatırlatınız.Konudan bihaber olan sözde muhasebecilere nadir de olsa rastlamaktayız.
    İnsan kaynakları SGK ya işe giriş bildirgesi verirken formu bu hususlar doğrultusunda doldurmalı.
    Aksi halde emekli aylığınızın kesilmesi mümkündür.

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum,
    emekli maaş hesaplama yaptım 680 TL civarı gözüküyor normalmidir.

tamamı ssk ve asgari ücretten 5850 günüm var.ilk işe giriş 01/10/1993

1976 doğum tarihim ENGEL ORANIM % 40

2000 öncesi :1713GÜN
    2000/2008 ARASI :3030
    2008 SONRASI:1130

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bana maaş düşük gibi geldi. Bence yeniden hesaplanması için sigorta müdürlüğüne başvuru yap Önder.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abiemekli maaş evraklarım eve geldi

aylık 704.15 tl ek ödemede ortalama 30 tl civarı

başvurma tarihinden itibaren itibaren yarım aylık aylık başlama ve bitiş
    1 mart-16 mart tarihlerini vermiş
    17 martta alacağınız birikmiş tutar 375.55+15.02 ek ödeme 390.57 tl

bu birikmişe ilave olarak son aylığınız ve ek ödemenizde şubenize gönderilecektir diyor.

Emekli olunan kurum: SSK
    İlk sigortalı olunan yıl: 21.03.1994
    Emeklilik talebinde bulunulan yıl: 16.02.2012
    Erken emekliliği sağlayan toplam işgücü kaybı oranı: 40
    Malulen emeklilik mi yoksa Yaşlılık emekliliği mi: Yaşlılık
    Çalışma süresince yatırılan toplam prim miktarı: 70.000
    Çalışma süresince yatırılan aylık ortalama sigorta primi:asgari ücret ssk primi
    Toplam prim gün sayısı (varsa Askerlik borçlanmasına dair bilgi): 5792 ssk çalışma günü
    Şu anda aldığınız emekli maaşı:704.15+30.00 ek ödeme
    Aylık Bağlama Oranı: 63.00/60.00/32.18

bülent abi senin dediğin gibi parayı az çok fazla kurcalamamak lazım eğer şartlar tutuyorsa en kısa zamanda emekli olmak en iyisidir.
    bişeyler yapıp bizim durumuzda olan ve birçok haklarından haberi olmayan arkadaşlara bi şekilde ulaşmak gerek
    ben 2009 dan beri burdayım 2009 daki rapor oranım 19 idi 2011 de bu değerler yükselmiş ve benim değerim 40 olmuş 2. bir rapor aldım ve bütün haklardan faydalanıyorum.
    bu siteyi takip ederek bu hakları elde ettim emeği geçen herkese helal olsun.

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

onder1010 arkdaş aldıgın maaş az ama sana şunu baylaşayım . benim yengemle ben aynı günde emeklik için baş vurduk 2009 ocak 1 yengem 27 yıl calıştı fakat hep askari üçretle ben se 15 yıl ama askari üçretin üstünde calıştım yengeme 680 lira aylık bağladılar banada 930 lira hata yengem dilek ce bile yazdı yanlışlık yok dendi . senin anlayacan nekadar ekmek o kadar köfte ....

Üye
    ersin_27 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    23:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim anladıgım kadarıyla ali57 arkadaşımız 15 yıldan beri sigortalı ve 3600 güne tabi olarak malulen degilde engelli olarak emekli olmuş engelli olarak emekli olaların %15 kesinti yapılarak çalışmalarına imkan veriliyor fakat sigorta girişi 10 yıl ve 1800 günle emekli olanlar malulen emekli oluyor ve kesinlikle çalışamıyor çalışırlarsa emekli maaşları kesiliyor...bundan dolayı malulen emekli olanlar çalışamayacakları için olsa gerek işsizlik maaşına başvuramıyor engelli olarak emekli olanlar maaşlarından kesinti yapılarak çalışabilecekleri için işkura iş için başvurup işsizlik maaşı alabiliyorlar benim internetteki araştırmalarım sonucu bu kanıya vardım egerki yanılıyorsam lütfen bu konuya hakim olan arkadaşlar düzeltsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ersin, evet, malulen emekliler maaşlarını kestirmeden çalışamaz. Bunun tek istisnası: http://www.engelliler.biz/forum/ozur...abilir-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123