Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    papatya_34 Avatarı

Gerçek Adı
    papatya
    Son Giriş
    16.09-2016
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilk emeklilik primimi isteğe bağlı bağ-kur dan yaptırdım. bağ-kura 2 yıl 0 ay 26 gün prim ödedim.

Daha sonra ssk lı bir işe girdim. Bu güne kadar değişik işyerlerinde çalıştım ve halen çalışmaya devam ediyorum. Halen çalıştığım işyerince primlerimin ödenmesine devam edilmektedir.
    ssk'lı olarak ödediğim gün sayısı 2910 gündür.

25.12.2008 tarihli sağlık kurulu raporum işyerimce Ankaraya gönderildi ve ankaradan %63 oranında değiştirilerk onaylanmış olarak geri geldi.

Emekliliğime hak kazanma tarihim konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum.

Not: Bağ-kur başlangıç tarihim 05.05.1997 olup doğum tarihim 07.01.1977dir.

İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Defterdarlıkça 2. dereceden vergi indirim hakkınızın onaylandığını varsayarak söylüyorum: (05.05.1997 +) 16 yıl 4 ay sigortalılık süresi ve 3760 gün primle emekliliği hak edeceksiniz.

Bağ-Kur başlangıcınız sigorta başlangıcınız sayılıyor. Aynı şekilde Bağ-Kur primlerinizi SSK le birleştireceksiniz ve toplamı değerlendirilecek.
    Prim günleriniz dolduğunda isterseniz çalışmaya ve primlerinizi arttırmaya devam edrsiniz, isterseniz de çalışmadan sürenin dolmasını beklersiniz. Bu size kalmış bir şey.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...