TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    isah Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 2021 Maluliyet tesbiti yönetmeliği çıkmadan önce %40-49 arası raporu olan ve yönetmelikten sonra emekliliğe başvurup netice alan 4/C li memur var mı acaba. Ya da bu durumda başvurup red cevabı aldıktan sonra dava açıp netice alan arkadaşlar varsa paylaşırsanız memnun olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.828
    Verilen Beğeniler
    4.092

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @isah

Eylül 2021 öncesinde raporunu beyan edip emekli olur yazısı almamışsa, yani raporu kurum kayıtlarına geçirmemişse, SGK Hastalık Listesi'ne tabi sayılır ve emekli edilmez. Dava konusu yapmak lazım. Özellikle memurluğa 4c statüsünde giren kişilerin olası bir davayı kazanacaklarını düşünüyorum. "Ben engelli statüsünde memur olduğuma göre o statüde de emekli olabilmeliyim" diyebilirler. Ama sonradan< sakatlanan memurlar için sonuç ne olur bilemiyorum, muhtemelen yeni yönetmelik dayatmasına mahkeme de onay verir.

Üye
    isah Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@OturanBoğa

Cevabınız için teşekkür ederim Bülent Bey, şu an kararsızlık yaşıyoruz, eski sürekli ibareli raporla başvurup şansımızı deneyip red gelirse yeni rapor alalım diye düşünüyoruz. Çünkü şimdi yeni rapor alırsak eski sürekli rapor iptal olacak, yeni rapor 5 yıl süreli olacağı için yine red cevabı gelebilir, kabul edilse bile her yıl diken üstünde olacağız. Şu anda merak ettiğimiz, 2021 öncesi raporlar emeklilik için tamamen geçersiz midir yani yeni hastalık listesindeki hastalıklar bu raporda olsa bile, bir de eski rapordaki Astım %20 hafif düzeyde etkilenme oranı yeni listeye göre hangi orana karşılık geliyor. Çünkü yeni hastalık listesinde hafif %40-49, orta%50-59, ağır%60 çalışma gücü kaybı var ve 2019 özür oranları cetvelinde aynı hastalık için hafif %20 orta%40 ağır %60 görünüyor. Dolayısıyla eski rapordaki %40 lik orta düzeyde etkilenme yeni listeye göre hafif mi sayılacak yoksa eski rapordaki %20 hafif seviye yeni listede %40 lik yine hafif seviye mi olacak. Tam bir muamma

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.828
    Verilen Beğeniler
    4.092

@isah

Eski rapor yok hükmündedir. Öyle düşünün. Dilerseniz eldeki raporla başvurup sonucu görün...

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    27.01-2023
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    13

ben 2010 da meb e engelli olaarak atandım 2018 de 4 C li emeklilik için başvurdum Ankaradan gelen yazı ile üniversite yada araştırma hastanesinden yeni rapor istendi o arada emekliliten vazgeçtim.. hala çalışıyorum normal emekliliğime 15 ay kaldı eyt çıkarsa hemende olabilirim.. sonuçta işin özeti 2009 tarihli eski raporu yok hükmünde saydılar..

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    atla gel şaban
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuşadasi
    Alınan Beğeniler
    522
    Verilen Beğeniler
    796

rapor yönetmenligi 2021 de çıktı görüş sorup emeklilik onaylanmışsa yeni rapor almasına gerek yok

Üye
    isah Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Maalesef raporu aldıktan sonra görüş sormadık. Görünüşe göre yeni bir rapor alıp öyle başvurmak gerekecek. Yeni rapor aldığımızda 4 hastalıktan diyelim ki toplamda %42 aldık ve bunlardan en yüksek sekel astım %20 geldi yani tek başına hiçbir hastalık %40 değil. Bu rapor emeklilik için işe yarar mı.

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    atla gel şaban
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuşadasi
    Alınan Beğeniler
    522
    Verilen Beğeniler
    796

İşe yaramaz eski raporla bi şansinizi deneyin görüş sorabilirsiniz mesela bülent abinin dedigi dogru kurum kayitlarina geçmesi lazim oda görüş oluyor sanirim

Bende sizin gibiyim görüş sormadim 2015 te memur oldum ekpss yle atandim günü geldiginde heyetemi girmem gerek daha 8 yilim var
    Beklemek istemiyorum sürekli yasalar degişiyor korkuyorum ne olacagi bellisiz çünkü
    Şimdiden görüş sorsam heyete girsem yeni yönetmenlige göre raporum onaylansa daha iyi olur diye düşünüyorum günü geldigindede emekli olurum direk rapora gerek kalmadan
    Görüş nasil oluyor ne yapmam lazim bilgisi olan cevap verirse sevinirim
    @OturanBoğa

Üye
    isah Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Dün Ankara'yı sağlık kurulunu aradım telefona bakan memure sürekli raporların geçerli olduğunu fakat emeklilik için sunulan eski tarihli raporların heyet tarafından yenisinin istenebilecegini söyledi. Yine de heyet cevabını görmek için görüş isteyebilirsiniz dedi. Dilekçeyi elden ye da iadeli taahhütlü gönderirseniz daha kısa sürebilirmiş. Çalışan memurlar böyle bir görüş yazısı için SGK ya bireysel dilekçe verebilir mi yoksa mutlaka çalıştığı kurum aracılığı ile mi göndermesi gerekir.

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    atla gel şaban
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuşadasi
    Alınan Beğeniler
    522
    Verilen Beğeniler
    796

kurum aracılıgıyla başvurman gerek

Bence

Üye
    özgür1974 Avatarı

Son Giriş
    25.01-2023
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim %50 raporum var ama yeni yönetmeliği öne sürüp vermediler ki yeni yönetmelikle rapor alabilecek kanser hastasının ölüyor olması gerekiyor

Üye
    isah Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@özgür1974

Sizin rapor tarihi ve oran dağılımı nedir, yani %50 raporu tek bir hastalıktan mi almıştınız. Emeklilik için nereye ve hangi maddeye göre başvurdunuz biraz ayrıntılı paylaşabilir misiniz.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    99
    Verilen Beğeniler
    81

@OturanBoğa @(Gölge)

Görüş yazısı alıp raporu onaylananların hakları da yeni bir yönetmelik ile ellerinden alınabilir mi? Ben bir süre daha çalışmayı düşünüyorum ancak yeni bir sürpriz ile
    bu hakkın da gaspedileceği endişesi taşıyorum. EYT lilerin durumu malum.Gerçi Kanuna göre böyle bir durumun olmaması gerekiyor ama raporu yenile vb.gibi durumlar söz konusu olabilir mi? Çünkü 2021 yönetmeliği ile oranlarda ciddi değişiklikler oldu.

Üye
    isah Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@OturanBoğa

Bülent Bey, 2021yönetmeliğinde 5510 geçici 4.madde 6. fıkra kapsamında hafif ve orta seviyede çalışma gücü kaybı tesbiti yapılır diyor. Fakat hastalık listesinde onkoloji başlığı altındaki hastalıklarda ağır seviye tanımı var hafif ve orta yok. Buna göre sadece onkolojiden %40 rapor alan biri ağır sayılmadığı için geçici 4. madde ile emeklilik hakkı olmayacak mı. Yani onkolojiden tek başına %60 rapor almak mi gerekiyor. Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.828
    Verilen Beğeniler
    4.092

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @(Gölge)

1 Elkim 2008'den sonra memur olanlar için görüş emekliliği garantilemez. Bu kişiler günü geldiğinde sevk ile rapor almalılar

@isah

Cetvelde karşılığı yoksa olamaz.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon