Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yazacaklarımı ufukalp arkadaşımız özetlemiş...
    ufukalp ile aynı fikirdeyim.....

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Ufukalp dediklerin yeni yasada ilk defa işe başlayanlar için yüzde yüz doğrudur.Neles37'nin sorusuna istinaden bilgiler vermekteyiz.Dolayısıyle emekli maaşı hesaplanırken 01.10.2008'den önceki prim matrahlarıda emekli maaşında etkili olacak ve bu yönde biraz olsun maaşda artış sağlayacaktır.Bu artış belki kayda değer bir artış olmayacak ama 01.10.2008 den öncesi için ayrı ayrı hesap yapılacağı bir gerçektir.

SORU 22: Halen sigortalı olarak çalışmaktayım emekliliğimi hak ettim. Kanun çıktıktan sonra emekli olursam aylığım düşecek mi?

Yeni aylık bağlama sistemi, Kanunun yürürlük tarihinden sonraki çalışmalar için uygulanacaktır. Getirilen sistemde aylığın hesabında, mevcut uygulamada olduğu gibi sigortalıların prime esas kazançları ve hizmet süreleri dikkate alınmaktadır.

Yeni düzenlemeyle; sigortalıların prim alınan kazançlarının matrahı genişletilmekte, kayıt dışı istihdamın önlenmesine yönelik getirilen düzenlemelerle çalışma süresindeki prime esas kazançlarındaki kayıplar önlenmekte ve sigortalıların sistemde daha uzun süre kalması nedenleriyle, prime esas kazançları ve hizmet sürelerine bağlı olarak da aylık bağlama oranları artacağından aylıkların azalması söz konusu olmayacaktır.

Öte yandan, yine Kanunla, mevcut sigortalıların Kanunun yürürlük tarihinden önce geçen hizmetleri için eski aylık hesaplama sistemi, yürürlük tarihinden sonra geçen hizmetler için yeni aylık hesaplama sistemi uygulanmak suretiyle karma sisteme göre aylık bağlanması öngörülerek, müktesep hakların korunması sağlanmıştır.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Sen sen ol son gunune kadar çalış arkadaşım prim gün sayın ne kadar çoksa o kadar güzel maaş 16.5 yıl 3772 gun %95 oranla BASVURU YAPTIM 37 GUN OLDU HALEN CVP BEKLIYORUM cvp gelir gelmez bilgilendirme yapacağım ama ne olursa olsun son gune kadar primini devam ettir saygılarımla.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ah be Lodos,yukarıyı okuyup da yorumlşasan ya bi de
    Ben daha bişey demiyorum ne desem yukarda yazdıklarımın tekrarı olacak.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12