Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Erkan-K Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    13.12-2009
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, benim hastalığım akçiger kanseri (akçiger C.A olarak tanı konuldu). 9 aydır tedavi görüyorum. kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördüm. Acaba bu hastalıktan dolayı malulen emekli olabilir miyim.

Sigorta başlangıç tarihi 1990.

4750 gün prim ödedim.152.000 tl prim ödemem mevcut.emekli olursam tahmini ne kadar maaş bağlanır.emekli olabilmem için ne gibi şartlar gerekiyo ve belirli bir süresi varmı?bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu konularda hiç bir bilgim yok ne yapacağıma karar veremedim.

şimdiden teşekkürler,selamlar.

Üye
    Erkan-K Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    13.12-2009
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1990 sigorta girişliyim.4750 gün prim ve 152.000 tl prim ödemişliğim var.malulen emekli olursam ne kadar maaş alırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bana malulen emekli olabilirsiniz gibi geliyor. Maluliyet cetvelinde ilgili madde:
    1- AKCİĞER ve SAĞ KALP:
    Etyolojisi ne olursa olsun, klinik radyolojik ve laboratuar bulgularıyla doğrulanan ve solunum, dolaşım fonksiyonlarını ileri derecede etkileyen sağ kalp yetmezliği pulmoner hipertansiyon ve sağ kalp büyümesi, kronik kor pulmonale, ileri derecede restriktif, obstrüktif veya kombine akciğer fonksiyon bozuklukları ve hipoksemi ile seyreden, akciğer dokusunun, bronşların, akciğer zarlarının göğüs kafesinin hastalık ve arızaları veya çalışmaya engel tümörleri
    Bu tanımın içinde bir hastalığınız varsa, malulen emeklilik için en son çalıştığınız işyerinin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksınız. Sizi hastaneye sevk edecekler. Eğer maluliyet derecesinda işgücü kaybı verirlerse, malulen emekli edileceksiniz.
    Hastaneye giderken elinizde bulunan epikrizleri veya benzer dokümanları da götürün derim. Faydalı olacaktır.

Ne kadar maaş alacağınızı bilemiyorum. Sigorta primleriniz ne kadardan yattığına bağlı bu. Emsaller: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Başlığın Etiketleri