Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 75 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mdz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar
    SGK benden yeni rapor istedi.Yeni rapor almadım.Çünkü o zaman yeni rapor tarihi esas alınır.Oysa ben mayıs2009 rapor alıp kuruma vermişim.Bu nedenle işlemlerin 5510 sayılı yasanın 28.maddesine ve 2009/67 nolu genelgeye göre emeklilik işlemlerin devam etmesini talep ettim.tekrardan Rapor almam gerektiğini söylediler.
    Bende Önceki raporun devam etmesi gerektiğini çünkü malüliyetten emekli olunamaz kararı verilenlerin prim günleri tamam ise memurun o dosyayı sakatlık oranının belirlenmesi için MALÜLİYET VE SAĞLIK KURULLARI DAİRE BAŞKANLIĞINA GÖNDERMESİ GEREKTİĞİNİ VS VS SÖYLEDİM. EN SONUNDA DİLEKÇEMİ KABUL ETTİLER sonuç bekliyorum.
    Eğer olumlu sonuç alırsam ki almam gerektiğine inanıyorum gerekirse dava edeceğim.
    Böyle tıkanmış bir süreçinde önü açılmış olur.
    sağlık kurulu ile görüştüm onlara bu tür dosyalar geliyormuş.Bende işte SGK memurlarını aşabilirsen sizlere tek tük dosyaların geldiğini birçok engellinin şu anda zorluk yaşadığını anlattım.
    Aydın yarınlar

----------

Sayın mevt88 eğer emeklilik karar tarihiniz haziran/2009 ise ondan sonra yatırmış olduğunuz primleri alırsınız unutmayın...
    aydın yarınlar

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Mehmet bey siz hem bilgili hemde Ankara'da yaşamanın avantajnı iyi kullanmışsınız,gidebildiğiniz yere kadar gidin ve bizleri aydınlatın.Gerçi uzun uğraşlar sonucunda ben bağ-kur'dan emekli oldum ama diğer arkadaşlara yol olur çabalarınız,teşekkürler size...

Üye
    mdz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın miremur

Bu mücadele tüm engellilerin mücadelesidir.
    hepimiz değişik illerde SGK birşeyler anlatmak durumundayız.
    Hepimiz hak kayıplarına maruz bırakılıyoruz.
    Elbette bunları aşaçağız dün aştığımız nice büyük dağlar yokmuydu.
    Süreç SGK na karşı hak alma savaşı gibi geliyor.
    Çünkü tüm illerde engelliler "ENGELLENİYOR"
    EMEKLİLİK TALEBİNDE BULUNMAK oradakilerin sanki zoruna gidiyor maaşlarımız adamların cebinden çıkıyor.

Sanki görünmez bir el bunları ya emekli etmeyin ya da süreyi uzatın haklarını vermeyin diyor.
    Bizler çalışma hayatında bugüne kadar onlara prim ödedik maaşlarını biz verdik.Vergileri ödedik.Bu yasal hakkımız hiç kimsenin bağışı yada zekatı değil.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yukarıda yazdıklarnıza gözü kapalı imzamı atarım.
    Bağ-Kur emeklilik başvurumda hata yaptı, şimdi işler iyice karıştı..? (multipage - Bağkur 5510/28. madde yerine malulen emeklilik işlemi yapmakta ısrar ediyor!? 1 2 3)
    benin formu bir incelerseniz ne çektiğimi daha iyi anlarsınız,saygılar efendim.

Üye
    mevt88 Avatarı

Gerçek Adı
    akif
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/kaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benim emeklilik talebimden sonra ne zaman cevap gelecek acaba benim bu sonucun hangi durumda olduğunu nasıl öğrenebilirim.evrak takip sistemi var mı?bilgilendirirseniz sevinirim...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

SGK sitesinden takip etmek mümkün.

En son gelişmeleri yaz..

Üye
    mevt88 Avatarı

Gerçek Adı
    akif
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/kaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar uzun bir zamandır yazamıyorum kusuruma bakmayın.
    arkadaşlar 25.08.2009'da bağkura erken emeklilik için başvurdum hala herhangi bir sonuç gelmedi.
    acaba bunun sonucunu sorabileceğim bir makam mevkii tel. nosu var mı?

saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Maalesef özellikle Bağkur işlemleri böyle uzatıyor...
    Şuradan kontrol etmeyi dene: Bağ-Kur Bilgileri
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mevt88 Avatarı

Gerçek Adı
    akif
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/kaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acil cevabnızı bekiliyorum arkadaşlar;
    merhaba arkadaşlar bu gün bağkurun internetten borç sorgulama linkinden borcumu sorgulamak için tıkladığımda durumumun terk etmiş sigortalı olarak değiştiğini gördüm. acaba bu erken emeklilik için bir adım atıldığının işareti olabilirmi? saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Evet, bağkurluluğuna son vermeden emeklilik işlemlerin yürümezdi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Haydi hayırlısı o sayfayı takip et,bundan sonraki aşama ''yaşlılıktan emekli''olacak.Eğer tlf nun bağ-kurda var ise cepinede mesaj gelir.Şahsen git son durumu bizzat öğren...

Üye
    mevt88 Avatarı

Gerçek Adı
    akif
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/kaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar;
    Nihayet...İnşallah herhangi bir yanlışlık yoksa bağkur il müdürlüğünü aradım.bana malulen(erken emeklilik için başvurduğumu ısrarla sordum.emeklilik talep dilekçem 28.maddeye göreydi.) emekliliğimin genel müdürlükten onaylandığını söylediler.sistemde bi sorun olduğu için ayın 13ünde emekli aylık bilgilerini gireceklerini ve maaşı inşallah aralık ayına yetiştireceklerini bildirdiler.

şimdi başka bir sorunum var acaba bağkur erkenmi emekli etti yoksa malulenmi?bu sorunu nasıl giderebilirim.eğer malulen emekli ederlerse maaşım düşük olacak.size zahmet bu soruna bir çözüm yolu göstermenizi istiyorum.teşekkürler.sizlerin cesaretlendirmeleriniz sayesinde 3.kez başvurdum.2006dan bu yana süren mücadelem inşallah galibiyetle sona erecek.Allah hepinizden razı olsun.Kalın sağlıcakla.sanmayınki ayrılıyorum ben ve benim gibilere yardım için her zaman yanınızdayım.

sevgi ve saygılarımla...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Tavsiyelerimizi dinleyip sonuca ulaşmana gerçekten sevindim.Tedirgin olacak bir durum yok.Sen ''yaşlılıktan''yani 28.maddeden emekli oldun.Bu şu anlama geliyor.Prim gün ve yılın vede sakatlığının derecesi bazı verilerle çarpımı ve çıkartılması sonucu maaş+ek ödeme tespit edilir.Raporun onaylandığı tarihten itibaren işlem yapılır.Güle güle harca,bizide gelişmelerle bilgilendir olmazmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Hadi hayırlı olsun diyelim

Üye
    mevt88 Avatarı

Gerçek Adı
    akif
    Son Giriş
    04.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/kaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    saolun saygı değer arkadaşlar;

bu gün bağkuru tekrar aradım.önce bu bağkur bilgilerime baktım orda terk veya talep tarihini 13.08.2008 olarak yazmışlar.benim hastaneden raporu alma tarihim 13.08.2009 benim bu durumdan dolayı fazla ödemem gözüküyor.bağkurdaki memura böyle bir yanlışlık olduğundan bahsettim.bana memurun dediği''beyfendi bizle alakalı bir durum yok genel müdürlükten gelen bilgilere göre biz düzenleme yaparız dediler.bu aşamadan sonra bir itiraz dilekçesi vs vereyimmi?yoksa sonucumu bekleyim.daha fazlada ortalığı karıştırmak istemiyorum.sonra verecekleri üç kuruşluk maaşıda keserler ortada kalırım ondan korkuyorum.ne dersiniz?ne yapayım?

saygılarımla...

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon