TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 98 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.334
    Verilen Beğeniler
    847

Zaten Değerlendirdiniz! 5
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    O kadar halay hazırlığı yapılmıştı. Davullar, gırnatalar... Sonuç: %25!
    Ama daha önce bu da yoktu, nankör olmamak lazım, az ile kanaat etmeyen çoğu bulamaz diyen olacak mı diye meraklanmayın, o bile olmayacak... Herhalde olmaz.

Böylelikle iktidar tabuta son çiviyi geçenlerde çakmıştı ya, şimdi bir de perçin attı!

Üye
    azad21 Avatarı

Son Giriş
    22.04-2022
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Emekli ayliklarina yuzde kac zam geldi

Üye
    kosovali Avatarı

Son Giriş
    01.07-2022
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    14

Emekli maaşı en az 2500 artı enflasyonmu

Üye
    -sungate Avatarı

Gerçek Adı
    Salih Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    584
    Verilen Beğeniler
    209
    Blog Mesajları
    22

SGK ve Bağkur emekisine yüzde 25.46 zam verildi

Hesap makinasına maaşınızı yazın, sonra 1.2546 ile çarpın
    ortaya çıkar yeni maaş

Üye
    HakanEs26 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    145

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    bence 2500 den düşük alan örnek verecek olursak 1600 alan bir emeklinin maaşı şuan 2500 oldu diyelim ve 1600 olan maaşı her 6 ayda gelen zamlarda bir yükselme alamayacak. Gelen zamlar ile maaşı 2500 e gelene kadar sabit kalacak. 2500 e geldiği andan itibaren zamlardan faydalanacak. benim anladığım bu..

Üye
    kosovali Avatarı

Son Giriş
    01.07-2022
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    14

Arkadaşlar 2500 un üstüne enflasyon farkı varmi

Bari 2500 alan 6 ayda bir enflasyon zammı alacakmiyoksa 1500 gibimi olacak

En düşük emekli maaşı 2500 artı enflasyon mu

Yoksa tmllanana kadarmi zam yok

Üye
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    01.07-2022
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    Erkekler Mars Kadınlar Venüs
    Alınan Beğeniler
    4.691
    Verilen Beğeniler
    5.242

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @azad21 hangi grubu soruyorsun ?

2000 öncesi emeklilere ssk ve bağkur = % 25.5

2000 sonrası emekliler net 2500 TL ye yükseltildi .

% 40 ile % 69 arasında engelli raporu bulunanların aylıkları 661,13 liradan 842,81 liraya yükselecek.

% 70 ve üstünün ise 991,69 liradan 1.264,20 liraya çıkacak.

Evde bakım desteği de 494,07 liralık artışla 2.292,02 olacak.

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    30.06-2022
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    888
    Verilen Beğeniler
    3

Hayırlı olsun

Üye
    Gökhannnn Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    28.06-2022
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

3000 TL bekliyordum. Hayırlı olsun.

Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    Takdiri İlahi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    RUHeşiniARAYANdünyalı
    Alınan Beğeniler
    220
    Verilen Beğeniler
    28

2008 Ekim öncesi Emekli Sandığı girişli kişi 2022 yılı için endüşük emekli maaşı ne kadar?

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    498
    Verilen Beğeniler
    760

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @kosovali

Merhaba @HakanEs26 arkadaşımız çok güzel açıklamış ve doğru söylemiş.

2.500 TL en emekli maaşı uygulaması 1.500 TL en az emekli maaşı uygulamasının 1.000 TL artırılmış halidir.Yani sizinde söylediğiniz gibi emekli maaşları 2.500 TL tutarına artırılan arkadaşlarımızın gerçek emekli maaşları yılda 2 defa yapılan enflasyon zamları ile gerçek rakamlar 2.500 TL ye ulaşana kadar sürekli olarak 2.500 TL almaya devam edecektir.

Ne yazık ki 1.500 TL uygulaması artık 2.500 TL üzerinde devam edecek ve emeklilerimize verilen artıl seyyanen zam değil ,1.500 TL emekli maaşı ödemesinde olduğu gibi Hazine yardımı veya desteğidir.

Bunun dışında emeklilerimize sadece TUİK rakamları ile hesaplanmış Temmuz-Aralık 2021 yılı 6 aylık enfaslayon zammı uygulanacaktır.

Bu bağlamda yaptığım hesaplamalara göre gerçek emekli maaşı 1.993 TL veya daha yukarı olan her vatandaşımıza net % 25,48 enflasyon zammı yapılmıştır.

1.993 TL emekli maaşında az yapılan vatandaşlarımıza % 25,48 enflasyon zammı + 2.500 TL tamamlanması için gereken Hazine yardımı (5510 Ek Madde 19-E devlet sisteminde emekli maaşı dökümünde belirtilen açıklama adı ve kanun maddesi ) ile beraber 2.500 TL alacaklardır.

Saygılar.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    498
    Verilen Beğeniler
    760

@iLLeqaL

Merhaba,paylaşmış olduğunuz haberler doğru çıkabilseydi.İnanın bunun gerçek olmasını her kadar çok istiyordum.Ancak gerçekler can yakıcı bir durum haline gelmiştir tüm emeklilerimiz için.

Bir kısım emeklilerimiz 2.500 TL emekli maaşları Hazine yardımı ile tamamlanarak ancak bu rakama ulaşabiliyor.Diğer grup emeklilerimize enflasyon dışında ek bir zam yapılmayarak hem adil ve sosyal devlet sistemi üzerinde olması gereken SGK primleri ve çalışma günleri arasında adaletsiz bir paylaşım sağlanıyor hemde bu duruma yol açan hatalar silsislesi artarak devam ediyor.

Sistem çalışmaz bir hale yani SGK kurumunun yapı taşlarında 1980 den bu yana devam eden kaynak sıkıntısı (çalışanların emekli maaşi ödenenlere oranı) önemli bir noktaya ulaşmıştır.

Dikkatinize çekti ise 2.500 TL veya eski hali ile 1.500 TL en az emekli maaşı alabilmek için vatandaşımıza ek destek SGK kurumunda değil e devlet sisteminde emekli maaşı döküm bölümünde gördüğünüz üzere (5510 Ek Madde 19) yazı ile Hazine tarafında destek olarak yani Hazine diğer adıyla vergilerle ödenmektedir.

Vergiler tüm haklımız emtiasıdır.Bu şekilde kullanmak seçeneklerden biridir.

Ancak Hazine içinde bu ödemelerin yapılması, devam olarak hazine tarafından ödenen yeni eklenen ek destekler ile devletimize bir yük ve de tüm halkımıza artan vergiler ,harçlar,ücretler veya zamlar olarak geri dönmektedir.

Sistemin başta sona yenilenerek revize edilmesi elzemdir.Bu şekilde ülkemizin yaşacağı sonuçlar eski yıllara nazaran daha zor bir süecin bizi beklediği yüksek muhtemeldir.

Bülent Bey @OturanBoğa yaşadıklarımızı açık bir dille ifade etmekte ve duygularını dile getirmektedir.Kendisine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim.

Hakan Bey'e @hozgul verdiği güzel cevaplar ve nazik yaklaşımları için kendi adıma teşekkür ederim.

Kendi görüşüm olmakla birlikte hayatım boyunca hiçbir insana direk veya dolaylık bir suçlamada bulunmadım.Yine bulunmayacağım.

Burada tek suçluyu kendim olarak görüyorum.Bu duruma gelmeden yapmam gerekenleri yapmadığımı,atılması gereken adımları atmadığımı ve söylemesin gereken şeyleri zamanında ve yerinde söylenmediğim için en büyük hatalı kişilerden biri benim.

Bu bağlamda suçlu ve hatalı var olabilir,ortada olabilir.En önemlisi bizim neler yaptığımız ve attığımız adımlardır.

Hayatta herşey mümkün olabilir.Kaybettiğimiz gün vazgeçtiğimiz gündür.

Güzel Ülkemden ve Ülkemin Güzel İnsanlarında asla vazgeçmeyeceğimi buradan belirtmek isterim.

Hepimiz bu toprakların miraçlarıyız.Unutmayalım ki bu topraklar çok büyük fedakarlıkla atalarımız,dedelerimiz,ninelerimiz,kardeşlerimiz,b abalarımız,annelerimiz,amcalarımız,halalarımız,day ılarımız,teyzelerimiz ve daha sayamadığım tüm milletimizin emekleri ile bugünlere getirildi.

Bize bırakılan en önemli miras bu vatan ve karakterimizdir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi;

"Bu Cihanın hiç ordusunda kalbi senin kadar temiz ,senin kadar sağlam bir askere rast gelinmemiştir.Tüm zaferin mayası sendedir.Kanınla ,Canınla mayaladığın bu topraklar ve bu aziz vatan sana minney borçludur.Ruhun Şad Olsun Ey Mehmetçik."

Bu Güzel İnsanların torunları ve devam olarak ancak bize düşen bu vatan ve milletimiz için gereğini yapmak ve haklarını bir nebze ödemeye çalışabilmektir.

Unutmayalım ki bu vatan uğruna şehit tüm askerlerimiz din,dil,ırk ayrımı yapılmadan beraber defnedilmeyi istemiş ve tercih etmişlerdir.

Bu vatan bu topraklarda yaşayan,bu vatan uğruna kalpleri beraber atan,bu vatan uğruna seve seve ölüme giden tüm vatandaşlarımızın yani hepimizindir.

İnşAllah bu ülke ahirete kadar payidar kalacaktır.

Saygılar.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    498
    Verilen Beğeniler
    760

@deasn12

Merhaba,yazdıklarınızı okudum ve fikirlerinize sonuna kadar saygılıyım.

Sizden Yüce Rabbim aciz bir kulu olarak sadece suçlu ve hedef göstermeden sadece düşüncenizi savunabilmenizdir.

Bu ülke ,bu vatan hepimizindir.Bu ülkede siz ,biz yoktur.Bunun en önemli örnekleri Çanakkale Zaferimizde ve Kurtuluş Savaşı Zaferimizde yanyana çarpışan farklı din,dil ve ırklarda olup şehit olan atalarımızdır.

Kendi adıma hayatım boyunca siyaseti sevmedim,bir partiye üye olmadım ve asla bir siyasi görüşü benimsemedim.

Ben sadece Hak yolunda doğru olanı ,Yüce Rabbimin bizlere ilk emri olan "OKU" üzeri hareket ederek araştırdım ve araştırmaya ve öğrenmeye Yüce Rabbimin izni ile İnşAllah kararlıyım.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) biz ümmetine buyuruyor ki;

"Güzel bir dil ,güzel ahlak üzere olunuz."

Bu vesi ile herkese selamlarımı sunarım.

Allah'a Emanet Olun İnşAllah.

Saygılar.

Üye
    Emre Ekrem Avatarı

Son Giriş
    11.05-2022
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Örneğin 2317 TL alan bir emekli, ne kadar zam alacak o halde? 2500 e tamamlayıp öyle mi bırakacaklar?

Üye
    ercan 34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    236

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Emre Ekrem

Alacağın maaş hemen söylüyorum
    2317 x 1.2546 eşittir 2906 tl hayırlı olsun

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon