TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 98 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sessiz Dünyalı Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    113

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emekli maaşlarına zam için talimat verdi iddiası

Kulis bilgilerine göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarıyla ilgili enflasyon + yüzde 25 zam talimatı verdi.

Sabah gazetesinin haberine göre, emekli maaşlarındaki yeni dönem için üzerinde çalışılan iki ayrı formül bulunuyor.
    Üzerinde durulan ilk formül; düşük maaş alan emeklilere seyyanen yapılacak zam ile maaşın belli düzeye çekilmesi yönünde. Bunun üzerine ayrıca bir zam gündeme gelebilecek.
    Üzerinde durulan ikinci formül ise; emeklilere asgari ücret kadar ya da buna yakın bir zam verilmesi. Bu konudaki alt rakam ise SGK ve Bağ-Kur emeklilerine yıllık yüzde 40’lar civarında zam olması.
    Konu Sessiz Dünyalı tarafından değiştirilmiştir (19.12-2021 Saat 08:46 ).

Üye
    mromr Avatarı

Gerçek Adı
    omer
    Son Giriş
    09.06-2022
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    53

vergi indirimi yada malulen emekli olunduğunda çalışırken ne kadar kazanıyorsak emekli olduğumuzda da aynı maaşı almalıyız.

Üye
    deasn12 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    110

Asgariye zam gelmeden atanlar tutanlar vardı asgari 4250 net olunca kaybolmuş gitmişler.. şöyle olacak böyle olacak eriyok gidiyok diyenler kaybolmuş gitmiş Dolar konusunu saymıyorum daha evini arabasını satıp dolara yüklenip sonra iflas edenler varya... Bu arada dolar 23.12.2021 güncel kur 11.58 TL..... daha yeni başladı herşey

Devletin izlemiş olduğu yol En düşük emekli maaşında da geçerli olacak. En düşük emekli maaşı 2250.00 TL olacak..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.781
    Verilen Beğeniler
    4.146

Zaten Değerlendirdiniz! 7
    @deasn12

Şaka mısın?
    Yukarıda yazdığım ve herkesin yaşadığı gerçek ortadayken nasıl da "asgari ücrete büyük zam geldi hahaha" dersin? Bugün 5800 tl emekli maaşı bağlansa 2009'daki maaşımı almış oluyorum alım gücü açısından, halen aldığım maaşsa 2800 tl. Değil ki büyüyen pastadan payımı almak! Kaldı ki asgari ücretin 4000-4500 tl aralığında olacağı zaten malumdu. Kimseye sürpriz olmadı.

Asgari ücretse daha komik!

2022 yılında NET ÜCRET (Asgari Ücret + AGİ Dahil): 4.253,40 tl olacak (355 Dolar)
    2021 yılında NET ÜCRET (Asgari Ücret + AGİ Dahil): 2.825,90 TL (380 Dolar)

Enflasyon AKP'nin açıklamalarında dahi %30'larda bitecek. 2022'de bu kamu yönetimi ile resmi olarak bir %50-60'ları rahat görecek. Kur'un ne olacağını ise Allah biliyor...

Dolar'ın düşmesinin ucu açık faiz vermekle sağlandığı (bunun bile manipülatif operasyonlarla) ortada. "Faiz vermeyeceğim" diye kendi halkını gazlayıp ertesi gün faizin babasını hem de hazine eli ile bankalara ve zenginlere kıyak geçerek vermek sahiden çok dahice. Hele bunların en ezilen halk kitlesi tarafından alkışlanması, ayrı bir süper. "Dolar kontrolümüz altında yükseliyor, üretim cenneti olacağını, Çin olacağız elhamdülillah"tan "oh, bakın Dolar'ı nasıl düşürdük"e bu kadar keskin dönmek muhteşem bir başarı. Ne oldu üretim, Çin?
    Asla sahip olamayacakları yaşamlara olan hasetlerinden başkasının mutsuzluğuna sevinen bir kitle. Trajik.
    Marketler, benzin istasyonları, aldığımız her nefes korkunç pahalanmışken nasıl bunlara seviniyorsunuz aklım almıyor. Kendinize de ülkemize de yazık ettiniz. Üç tane bezirganı anlarım, milyarlarca dolar kazanıyorlar, ama sefalet içinde yüzen halk, dünyanın bütün istatistiklerinde ülke en alt sıralrdayken, gündelik yaşamın korkunçluğu ortadayken... Ne bileyim. Allah sizlerin durumuna düşürmesin kimseyi.

Uzun yıllardır aynı şeyi söylüyorum: Ülke 30 sene geriye götürülse, 100 sene ileriye gitmiş olur. Bu bezirgan saltanatı son bulduğunda tarih bugün yaşananları yazacak. O zaman insan içine çıkamayacak bugünün destekçileri.

Üye
    engin9 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2022
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    0

taaa 15 gün öncesinden asgari 4000 den aşşagi olmaz diyordum..herkes benimle alay ediyirdu hatta burayi terkedecem diyen arkadaslar oldu..simdi yiine soyluyorum emekli memur engelli ve sosyal yardimlarda en az yüzde 40.50 arası artış olacaktır.bunun tüik enflasyon oranları ile alakasi yoktur..döviz artışindan dolayi hayatımiźdaki herşey 2.3 katina çikti..dolayisiyla maaslar yeniden yaşanabilir düzeye getirilip her 6 ayda bir ona göre zam yapilacak..cahiller bunu bilmez...akıllı ve dunyadan haberi olanlar atıp tutmazlar,bilimsel konuşurlar..az kaldı

Üye
    turan1977 Avatarı

Gerçek Adı
    turan karataş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    24

doğru söze ne hacet bu saltanat bitecek elbet....

@OturanBoğa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.781
    Verilen Beğeniler
    4.146

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Yahu bir de Dolar düştü dedikleri Dolar 20 Kasım 2021 tarihindeki seviyesine düştü. O da korkunç faiz garantisi ile... "nas nas" derken "üretim-Çin" derken, "Dolar ne veriyorsa ben bir fazlasını veriyorum"a geçip buradan başarı çıkartmak komik. En baştan ekonomi bilimi ile kavga etmeyip küçük faiz artışları yapılsa ne bugünlere gelirdik ekonomik açıdan ne de bu büyük zarar halka kitlenirdi. Şimdi bankalar-milyonerler zenginliklerine zenginlik katacak ve %14'ün üzerindeki her kur atışını bizim vergilerimizle ödeyecek AKP o bezirganlara. Muhteşem!

Üye
    turan1977 Avatarı

Gerçek Adı
    turan karataş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    24

dolar hala yüksek ama anlamıyorlar kendini avutuyorlar 6 tl den buraya geldi % 100 fark var,adamlar malatyada dolar indi diye davul zurna çalıyorlar, bu milletten bir cacık olmaz.

Üye
    deasn12 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    110

Kod Alış Satış
    USD 11,5820 12,0160
    EUR 13,1400 13,5530

halen düşüşteeee halen bu lafım burda kayıtlı dursun herkes elindeki doları bozdurmak için bugünde dövizciler önünde kuyrukta
    9 TL olduğu günleride yakında göreceğiz.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.781
    Verilen Beğeniler
    4.146

@deasn12

Tamam da Dolar 1-2 tl'lerden neden 9 tl'ye çıktı? Neden 20'lere çıkıp 11'lere düştü?

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.334
    Verilen Beğeniler
    847

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Tamam da güzel arkadaşlar,
    1- CDS yani uluslararası tefeci faize yani kredi riski 623,90 puan! Dolar bazında en az %9 ilâ %13 borçlanma demek bu.
    2- 7 milyar dolar para doları düşürmek için arka kapı olarak tarif edilen yöntemle merkez bankasından kamu bankaları ile satılması. 128 milyar doların satılma yoluyla aynı
    3- Viop vadeli işlemlerde (kaldıraçlı işlemler olarak da bilinir) seans öncesi (9.30'da seans açılıyor, 9.27'de oldu bunlar) %10 olan risk limiti %80'e çıktı ve 6,30 TL'den dolar satıldı.
    4- Merkez Bankası %14'ten bankaları fonluyor, ama bu bankalar Hazine'ye aynı patayı %23 ile geri satıyor.
    5- %14 faiz + kur farkı, yani TL'nin dolara endesklenmesi. Yani TL'nin tedavülden kaldırılması. Yüksek faiz. Mecelle-i Ahkâm-ı Adliye'nin genel hükümlerinden biri: "Tebeddül-i esma ile hakaik tebeddül etmez." Yani bir şeyin adını değiştirerek hakikat veya mahiyet değişmez. Başka bir deyişle; faiz faizdir.

Arkadaşlar bunlar ne demek biliyor musunuz? İllüzyon + cambaza bak + merkez bankasından sonra hazineyi boşaltmak + yüksek enflasyon + sonsuz para basmak = kısa zaman sonra büyük bir çığ ve büyük bir yoksulluk! Yani önümüzdeki günlerde bunun bedelini bu ülke fena öder. Dolar mı, vallahi dilim varmıyor söylemeye

Üye
    Minik77 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2022
    Saat
    18:26
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    sor hepsine elektrik faturasında ki kayıp kaçak bedelini niye biz ödüyoruz diye şikayet ederler ama bankaya para koyacak milyonerlerin milyarderlerin vade farkını kendi vergilerinden kendi cebinden ödeyecek bunu alkışlıyorlar gerçekten inanılmaz !

Üye
    deasn12 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    110

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    @deasn12

Tamam da Dolar 1-2 tl'lerden neden 9 tl'ye çıktı? Neden 20'lere çıkıp 11'lere düştü?
    @OturanBoğa açıklayayım neden dolar yükseldii...

Dikkatini çektimi bilmem.. Son 2 yılda covid-19 vakası ile tüm dünyada hem enflasyon olsun hem üretim olsun hem tüketim olsun çok büyük sorunlar yaşamakta. ALMANYA AMERİKA da bile enflasyon son 20 yılın en ağır yükünü taşıyor doğrumu ? Onuda geçtim bütün araba fabrikaları üretim yapamıyor ve fabrikalarını 6 ay boyunca kapatıyor doğrumu ?? Herşey ama herşey tüm dünyada zamlandı fiyatlar acayip artış gösterdi doğrumu ? Türkiye bile yaşanan sorunlara rağmen halkına sosyal yardım para dağıttı doğrumu ? Evlerde kapanmalar yürüşüye çıkamamak fırınların bakkaların kapalı olduğu dönemler neler neler neler doğrumu ? Tüm dünya da sorunlarla beraber dolar euro da yükseliş oldu mecburen herşey ama herşey virüs belası yüzünden başımıza geldi doğrumu ?
    ALMANYA'DA güncel asgari ücret saat başı 12 euro günde 8 saat çalışan birisi toplamda 1584 EURO kazanıyor..
    2+1 ev kirası 950 euro
    doğalgaz aylık 250 euro
    gıda 200 euro
    su telefon elektrik 200 euro
    asgari ücret alan bir alman vatandaşının elinde ne kaldı ??? SIFIR (0)

Yaşanan tüm sorunlar devam etmekte iken doları 18 TL görüp dolardan para kazanmak derdine düşen insan oğlu evini arabasını satıp dolar derdine düştü doğrumu ? Sonra ne oldu ? İFLAS ETTİ BATTI..
    şimdi sana sorarım suç kimde ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.781
    Verilen Beğeniler
    4.146

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @deasn12

Üzgünüm, istisnasız tüm değerlendirmelerin yanlış. Doğrusu bende söz söyleyecek istek de güç de yok. Demiş ya, sen yoluna ben yoluma. Allah selamet versin...

Üye
    deasn12 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    110

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa sen yoluma ben yoluma.. bu halkın hiç birşeyi görmez bilmez sanmanız her zaman yanlıştır. doğruları söyleyincede kabul etmemek AKP düşmanlarına biraz ağır gelir elbet.. Allah selamet versin

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon