TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nurka Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1998 Şubat ayı sigorta başlangıcım, 401 gün sigortalıyım
    2001 yılında kamu personeli olarak atandım, halen çalışmaktayım.
    2007 yılında MS tanısı aldım.
    Ocak ayında memur maaşları artacak, emekli olursam 3-5 lira fena olmaz. Hastalığım zorluyor artık. Hastaneye dilekçemi verip, Sağlık Kurulu Kararı için verilecek tarihte hazır mı bulunayım yoksa Ocak ayını mı(3 Ocak) bekleyeyim dilekçeyi vermek için hastaneye. Tarih ne zaman başlıyor? Emekli olabilirsem malulen başlangıcı, hastaneye dilekçe tarihi mi, SGK’kaya dilekçe tarihi mi? Emekli Sandığında durum nasıl bilmiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.446
    Verilen Beğeniler
    3.943

@nurka

Ben olsam Ocak ayını beklerim.

Üye
    nurka Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun Bülent Bey
    21 Ağustosta yılımın dolmasını bekledim hesaplama yılla olduğu için, sonrasında kurumum gönderdiğim dilekçemi kabul etmedi. Hastaneye şahsen başvuracakmışım. Bende tanımı aldığım ve kontrollerimin hâlâ devam ettiği Ankara İbni Sina’ya gideceğim. Kafam çok karışıktı.

Üye
    nurka Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun Serhat Bey, @emir2011

Bende malulen emekliliğe başvuracağım şimdiye kadar hiç rapor için başvurmadım hiç bir yere. Güzel anlatmışsınız şu ana kadar ki olaylarınızı.
    Ben 21/08/2001 memuriyet başlangıçlıyım. Şu anda 1/4 derecede, 2200 ek göstergedeyim.
    Öncesinde de Şubat 1998 SSK başlangıcım var, toplam 401 gün.
    Kurumuma sevk etmeleri için eylülde dilekçe verdim, şahsen başvuracakmışım hastaneye, kabul edilmedi
    Bende ocakta başvuracağım şimdi.

Dilekçemi yazarken sizin belirttiğiniz gibi yazınızda

“Aşağıda adı soyadı, T.C. kimlik numarası yazılı sigortalı hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yapılacak tespite esas olmak üzere, 5510 sayılı Kanunun 95'inci maddesi gereğince sağlık kurulu raporu düzenlenmesi gerekmektedir.
    Bilgilerinizi, ilgili hakkında düzenlenecek sağlık kurulu raporunun dayanağı tetkiklerle beraber, 28.09.2021 tarih ve 31612 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, Maluliyet ve Çalışma Gücü Kaybı Tespit İşlemleri Yönetmeliğinin 4. Maddesinin (g) bendinde belirtilen Hastalık listesi (Yönetmelik Ek -1) esas alınarak,**aynı Yönetmeliğin (e) bendinde belirtilen "Kurum sevkine istinaden düzenlenen sağlık kurulu raporları yalnızca durum bildirir nitelikte olduğundan, raporların karar hanesinde çalışma gücü kayıp oranı/engellilik oranı belirtilmeden “Sosyal Güvenlik Kurumunca belirlenecektir.” ibaresi yazılır." hükmü esas alınarak tarafıma gönderilmesini arz ederim. “

yazmam mı gerekiyor hastaneye dilekçemde?

Bu arada maaşınız 3.000,00 TL olabilir, bana öyle söylemişlerdi arkadaşlar, doğruysa eğer

İyi günler, yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    49

@nurka En düşük memur emeki maaşı 3276 TL. + ek gösterge ile birlikte siz daha fazla alırsınız.

Üye
    nurka Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun Nihat Bey, dilerim sorun çıkmaz malulen emeklilik talebimde de, iyi günler dilerim

Üye
    emir2011 Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:57
    Yaşadığı Yer
    erzurum-trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    9

Açıkçası tam bilemeyeceğim sevki neden yapmadıklarını, ancak bence SGK yı devreye sokun nasıl olacak derseniz, dilekçenizi SGK ya verin, onlarda 4/c li olduğunuz için sevkinizin çalıştığınız kurum tarafından yapılması gerektiği konusunda resmi yazılı bilgi versinler, sizde SGK'nın yazısına istinaden kurumunuzdan yeniden sevk talebinde bulunun.

Bu arada şunuda belirtmek isterimki benim yaptığım yöntem tam doğrumudur onuda bilemiyorum.

Üye
    nurka Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sağolun yorumunuz için. SGK telde kurumunuz sevk dilekçesi yazabilir dediği için, dilekçemi kurumuma vermiştim. Birde dediğiniz gibi SGK’ya dilekçemi vereyim.
    Doğru gibi uyguladığınız yöntem bu arada

Üye
    emir2011 Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:57
    Yaşadığı Yer
    erzurum-trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    9

.....aynı Yönetmeliğin 12.maddesinin (e) bendinde belirtilen "Kurum sevkine istinaden düzenlenen sağlık kurulu raporları yalnızca durum bildirir nitelikte olduğundan, raporların karar hanesinde çalışma gücü kayıp oranı/engellilik oranı belirtilmeden....

Siyah punto ile olan kısmı da dilekçenizde belirtin 12.maddesinin (e) bendi olacak orası. Bende eksik yazmışım.

Üye
    nurka Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

farketmiştim ama siz imzaya sunduğunuz ve işlemleriniz de başladığı için birşey diyemedim, 12. madde 6e bendi

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    49

@nurka, Kurumun dilekçeni kabul etmek zorundadır. ''Kurum sevkine istinaden düzenlenen sağlık kurulu raporu çıkartmanız gerekir'' Siz kamu personeli siniz kurumunuz dilekçenizi kabul etmezse, nasıl rapor çıkartıp emekli olacaksınız ki?

Üye
    nurka Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende tam anlayamadım zaten, kabul etmeleri gerektiğini söylememe rağmen, cevapları olumsuzdu.
    Bende emir2011’in dediği gibi; SGK’ya dilekçe verip, cevabıyla bunu kurumuma dilekçemde vereceğim yine.
    İşlemlere Aralık 20si gibi başlarım, Ocak ayı gibi kurumum hastaneye yazı yazarsa, Ocak ayı zamlı ücretinden faydalanırım emekli olabilirsem.
    Şahsen hastaneye başvuracakmışım dilekçemle, bunu sordum hastaneyede dilekçemi hazırladım Ocak’ı bekliyordum teslim etmek için. Ama yukarıdaki işlerde bir sorun çıkmazsa artık, kurumum yazımı yazar hastaneye