TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Republic of Turkey
    Alınan Beğeniler
    363
    Verilen Beğeniler
    160

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @turan yılmaz
    Maaş bağlama miktarı nasıl belirleniyor mesela ben 500 gün sonra emekli olursam 1500 tl mi alacağım ?

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

gunun artıgı zaman tabıkı farkeder ama cok degıl onemlı olan yuksek tutardan yatması emeklılık maas baglanma oranı yuzde 30 eger gunlerın 2000 oncesı yada 2008 oncesı ıse oda farkedıyor sgk emeklı maası hesaplama sayfası var eger 3600 gunun varsa ne alacagın maas cıkıyor artı engellı oldugun ıcın yuzde 5 fazla alıyosun

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    218
    Verilen Beğeniler
    657
    Blog Mesajları
    1

2004 ocakta atandım %45 sürekli rapor&vergi indirimi var 2 sene sonra erken emekli olma hakkım var ama forumda """SGK istediği zaman kontrole çağırıp maaşı kesebiliyor""" gibi mesajları okuyunca vazgeçiyorum Emekli olsan da maaşlar çok düşüyor...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Republic of Turkey
    Alınan Beğeniler
    363
    Verilen Beğeniler
    160

@turan yılmaz 3100 günüm var. SGK sitesinden hesaplama yapamıyorum dediğin gibi. maaş yüksek yatıyor fazla mesaileri bankaya yatırılıyor elden almıyoruz. 1500 tl bağlandığını okuyunca biraz şaşırdım eğer öyleyse çok yazık gerçekten.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    315
    Verilen Beğeniler
    454

@UnFeeLinq

Merhaba,yazınızı okuduktan sonra sizin ilk sigorta giriş tarihinizin 2008 yılı Ekim ayından sonra olduğunu düşünüyorum.

@turan yılmaz arkadaşımızın yazdığı metinden belirtiği gibi 2008 yılı Ekim ayından itibaren yürürlüğe giren 5510 sayılı kanununla beraber ABO-3(Aylık Bağlama Oranı) % 30-%35 seviyelerine çekildi.Bu sebeple sizinde tahminlerime göre SGK prim günlerinizin bu döneme denk gelmesi nedeni ile 1.500 TL maaş alma ihtimalinizin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Emekli maaşının yüksek olması sistemsel olarak mümkündür.Sizinde belirtiğiniz gibi çalışırken aylık aldığınız tutarlar yüksek ise emekli maaşınızda 1.500 TL den fazla olma olasılığı vardır.Bu olasılığın gerçekleşebilmesi için SGK primlerinizin yatırıldığı yıllarda tespit edilen asgari ücretin brüt tutarından en az 3,5 kat veya daha fazla olması size emekli maaşında katkı sağlayacaktır.

2021 yılı için asgari ücret brütü 3578 TL*3,5=12.520 TL 'dir.Yani şu an aylık brüt maaşınız 12.520 TL den az ise emekli maaşınız 1.500-2.000 TL bandında bir rakama tekabul etmektedir.Bahsetmiş olduğum yüksek emekli maaşı için önemli kriter olan hesaplandığı yılın asgari ücretin brüt tutarının 3,5 katı veya daha fazlası olan,emekli aylığının yüksek hesaplanabilmesi için aylık olarak alınması gereken maaş tutarı her yıl asgari ücret tespiti ile güncellenerek yükselmektedir.

Eğer şu an çalışarak kazandığınız aylık maaşınızın brüt 7.000 TL den az ise 1.500-1.700 TL arasında bir emekli maaşı almanız muhtemeldir.

Bunların dışında Engelli Vergi indirimi ile emekli olduğunuzda hesaplanan emekli maaşınızı % 5 artma durumu gerçekleşecek olsa bile emekli maaşınızın toplam tutarında küçük farklar yaratacaktır.

Saygılar.

Not: Tüm çalışma hayatı boyunca her zaman asgari ücret veya yakın tutarlarda aylık maaş kazanan arkadaşlarımızın gerçek emekli maaşlarını yaklaşık 1.200-1.400 TL arasından çıkmaktadır.Ancak 5510 sayılı kanunun ek 19. maddesi gereği ülkemizde yaşayan her emeklinin maaşının en az 1.500 TL olarak ödenmesi,gerçek maaşı ile arasında çıkan fark tutarın hazine tarafında SGK kuruma ödenerek emekliye aktarılmasını hükmetmektedir.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Republic of Turkey
    Alınan Beğeniler
    363
    Verilen Beğeniler
    160

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Bilgi Hazinedir Merhaba evet ilk giriş 2009 yılı doğru tahmin ettiniz. brütte 7000 tl yi görmüyoruz maalesef. sizin hesabınıza göre sanırım 1500 veya 1600 tl bağlanır diye düşünüyorum şaka gibi gerçekten. vergi indirimi alıyorum bu kadar bağlanacağını tahmin etmiyordum bi parça dünyam yıkıldı şuan

sağlık olsun ne diyelim bu parayla 1 ay geçinmemizi bekleyenler utansın hiç birinde utanacak yüz yok ama olsun bizimkisi bir temenni. çok yazık ya cidden ben devletime milletime yük olmayım engelli maaşına talim etmeyim diye yıllardır ağır ve tehlikeli iş grubunda çalışıyorum ama gel gör ki karşılığı yokmuş. yapacak bir şey yok bu yaşta zaten emekli oldum diye evde oturmayı düşünmüyorum çalışmaya devam..

Çok net açıklamışsınız her şeyi zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim @Bilgi Hazinedir saygılar.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    315
    Verilen Beğeniler
    454

@UnFeeLinq

Rica ederim.

Düşüncelerinizde çok önemli bir noktaya temas etmişsiniz.Benimde her zaman dile getirdiğim ,her vatandaşımız için dileğim ailesi ve sevdikleri ile sağlıklı,mutlu,huzurlu bir yaşam içerisinde emekli maaşı alabilmeleridir.

İnşAllah herşey gönlünüzce ve dileklerimize kavuşacağımız günlerimiz olur.

Saygılar.

Üye
    ozi-82 Avatarı

Gerçek Adı
    OZAN BEDİR
    Son Giriş
    21.10-2021
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    1.500 TL emekli maaşını insanlara reva görenler yastığa kafasını koyduğu zaman rahat uyuyorlar mı acaba çok merak ediyorum. Bir emekli maaşının en az asgari ücret olması lazım bence bu hayat pahalılığında o bile yetmez..

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Sıyasıler bırbırlerıne ne kadar zıt olurlarsa olsunlar kendılerı ıcın gereklı yasaları anında cıkarırlar
    ama bu mıllete gelınce bırbırlerıne gostermelık olarak muhalefet ben ugrasıyom ama ıktıdar yapmıyor ıktıdar muhalefetı suclar aslında danısıklı dovustur bu kendı secmenlerıne kıtlelere mjesaj verırler
    ne zaman kı takım tutar gıbı partı tutmaktan vazgecersek ıdeolojı gorus takıntısından dedem de o partıye oy vermıstı mezhepe kokene gore oy vermekten vazgecıp ınsanlık ıcın mıllet ıcın ulke vatan ıcın kım ne yapmıs sıyası gorustek ayrılarak karar verırsek ıste ozaman cogu sorun sıkıntı duzelır emeklı maaslarıda

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    25.10-2021
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ozi-82

normalde maaş 1200 de işte 1500 e yuvarlıyorlar maaşın zamlarla 1500 ü bulana kadar 1500 alıyorsunuz oda var