TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba;
    26.05.1988 doğumluyum.
    07.12.2006 ssk girişim var ve şu an bağkurdan prim ödüyorum.
    1615 ssk dan 1954 gün de bağkurdan olmak üzere şu an toplam 3569 günüm var.

Zamanında askerliğe elverişli değildir raporu almıştım ve organik olmayan psikotik bozukluk hastalığım var. Doktorum istersem eğer yüzde 45 rapor alabileceğimi söyledi ama henüz almadım. Psikolojik olarak çalışma durumum yok.

Sorum şu; nasıl ve ne zaman engelli emekli olabilirim ve raporu sizce alsam mı yakın zamanda?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    620
    Verilen Beğeniler
    280

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Son 1261 gün hangisinden ise o emekliliğiniz buna göre netleşir. Şuan Bağkur'dan ise aşağıdaki tabloya göre emekli edilirsiniz:

2024 yılında 4 bin 680 güne tamamladığınızda başvuru yapabilirsiniz. Bağkur'dan emekli olurken vergi indirimi şartı aranmaz. Emeklilik başvurunuzda yeniden sevk edilirsiniz ve rapor almanız istenir. O yüzden rapor işlemlerini o süreçte de gerçekleştirebilirsiniz. @ssefer88

Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    07.12.2006 ssk girişim var. Ssk dan 1626, bağkurdan 2093 olmak üzere 3719 gün primim var. şu anda bağkurdan primlerim ödeniyor. engelli emekliliğine başvurucam, psikiyatri %40, bel fıtığından %7, karpal tünel sendromundan %5 veriliyormuş bana. uyku apnesi ve göğüs hastalıklarından felan da rapor alacağım. eğer %60 ı bulursam ne zaman emekli olurum? cevaplarsanız teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.619
    Verilen Beğeniler
    3.892

@ssefer88

Eğer son 2520 primin fazlası Bağkur ise, o zaman emeklilik için:
    1- SGK Hastalık Listesi'ne göre Hafif-Orta-Ağır düzeyden bir tanınız olmalı (artık balthazard formülü yok)
    2- 07.12.2006 +

Not: Hafif %40-49, Orta %50-59, Ağır %60 ve üzeri demek

Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın @OturanBoğa , ben 2008 den önce girişliyim. Yeni yönetmelik benide mi bağlıyor?

Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba; doğum tarihim 26.05.1988, ilk işe giriş tarihim 07.12.2006, 1626 gün ssk'dan 2123 gün de bağkurdan olmak üzere toplamda 3749 prim günüm var. hala daha bağkurdan prim ödüyorum. benim bazı psikiyatrik hastalıklarım var, zamanında 24 gün bakırköyde yatmışlığım var, bu hastalıktan dolayı da askerlikten muaf tutuldum ve bu hastalığımdan dolayı doktorum bana yüzde 40 rapor alabileceğimi söyledi. ayrıca bel fıtığım ve karpal tünel sendromum var bunlardan da raporlarım var, bu raporlardan yüzde 7 ve yüzde 5 oran alabileceğim söylendi. bu erken emeklilik yani vergi indirimi ile emeklilik işini de uzun zamandan beri takip ediyorum ve bu işe girişmeye karar verdim. eski sgk memuru bir adamla emeklilik işlemlerimi yürütmesi için anlaşmıştım ama adam sanki beni oyalıyor gibi. 1 ayda dosyanı toplar heyete çıkarırım dedi adam ama 3 ay oldu neredeyse hala daha dosyam hazır değil. ben de bu emeklilik işlemlerinden ve süreçlerinden pek anlamam. vergi indirimiyle emeklilik için ne yapmalıyım? nereden başlamam lazım? kendim bu süreçleri yürütebilir miyim? bir akıl verirseniz sevinirim. saygılar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.619
    Verilen Beğeniler
    3.892

@ssefer88

Yukarıda verdiğim yanıt doğrudur.

Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, 26.05.1988 doğumluyum. 07.12.2006 ssk girişim var. 1628 gün ssk, 2209 gün de bağkur olmak üzere 3837 prim günüm var. Hala daha bağkurdan prim ödemeye devam ediyorum. Psikiyatri hastasıyım, organik olmayan psikotik bozukluk hastalığım var. Doktorum yüzde 40 oranında rapor alabileceğimi söyledi. Ayrıca yeni yaptırdığım uyku testinde uyku apne sendromum olduğu ve (A+H) indeksi: 35.4/saat (REM'de 64.6/saat) olarak çıktığı gözlemlendi. Bir de bel fıtığı ve karpal tünel sendromum var ve bunlardan da yüzde 7 ve yüzde 5 oran alabileceğim söylendi. Şimdi sorum şu; uyku apnesinden yüzde kaç oranında rapor alabilirim ve toplam raporum yüzde kaç oranında çıkar? Ayrıca vergi indirimiyle ne zaman emekli olabilirim? Teşekkürler...

Üye
    benkım Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH ORMAN
    Son Giriş
    23.06-2022
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    12

Fazla bısey cıkmaz bosuna ugrasma bıraz daha calıs calısmak guzel alıcan maas 2 bın tl yetmıcek sana bosuna ugrasma calıs sen

Üye
    Myroom Avatarı

Son Giriş
    23.05-2022
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle şeylerden de rapor alabiliyor musunuz? Yanlış anlama ama siz kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Ama lütfen bizim hakkımız olan engelli kadrsunu ve engelli erken emekliliği işgal etmeyin. Ortapedi, zihinsel özürlü, görme ve işitme engeli olanlae sizin gibi kolay iş bulamıyor. Lütfen engel kadrosunu gerçekten engelli olan arkadaslara bırakın. Bu vebalı almayın. Vicdanen rahat olamazsınız.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.198
    Verilen Beğeniler
    739

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Myroom Mesajı Gör
    Yanlış anlama ama siz kolaylıkla iş bulabilirsiniz.
    Emin misiniz? Türkiye'de, özellikle iş bulma konusunda en ciddi problemleri psikososyal engelliler yaşamaktadır. Dolayısıyla bu doğru bir bilgi değil.

Ama lütfen bizim hakkımız olan engelli kadrsunu ve engelli erken emekliliği işgal etmeyin.
    Engelliliğin tanımı içinde bu durum açıkça yazılmaktadır. Bu bir engellilik halidir. Bir uzvun olmaması ya da fonksiyon kaybı ile psikososyal engellik arasında her bakımdan hiç bir fark yoktur. Siz yenisininiz bu konularda sanırım...

Vicdanen rahat olamazsınız.
    Bir vicdan muhasebesi yapılması gerekiyor, doğru ancak bu yazdıklarınızla ilgili daha çok...
    Yararlanabilirsiniz diye aşağıdaki tanımları okumanızı tavsiye ediyorum. Bunlar kanun maddesidir:

a) Doğrudan ayrımcılık: Engelliliğe dayalı ayrımcılık temeline dayanan ve engellinin hak ve özgürlüklerden karşılaştırılabilir durumdakilere kıyasla eşit şekilde yararlanmasını engelleyen, kısıtlayan veya zorlaştıran her türlü farklı muameleyi,
    c) Engelli: Fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duyusal yetilerinde çeşitli düzeyde kayıplarından dolayı topluma diğer bireyler ile birlikte eşit koşullarda tam ve etkin katılımını kısıtlayan tutum ve çevre koşullarından etkilenen bireyi,
    d) Engelliliğe dayalı ayrımcılık: Siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel, medeni veya başka herhangi bir alanda insan hak ve temel özgürlüklerinin tam ve diğerleri ile eşit koşullar altında kullanılması veya bunlardan yararlanılması önünde engelliliğe dayalı olarak gerçekleştirilen her türlü ayrım, dışlama veya kısıtlamayı,

Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hozgul cevap yazdığın için teşekkür ederim. Ben cevap yazacaktım ama yanlış anlaşılırım diye cevap yazmadım.

Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, 26.05.1988 doğumluyum. 07.12.2006 ssk girişim var. 1628 gün ssk, 2209 gün de bağkur olmak üzere 3837 prim günüm var. Hala daha bağkurdan prim ödemeye devam ediyorum. Psikiyatri hastasıyım, organik olmayan psikotik bozukluk hastalığım var. Doktorum yüzde 40 oranında rapor alabileceğimi söyledi. Ayrıca yeni yaptırdığım uyku testinde uyku apne sendromum olduğu ve (A+H) indeksi: 35.4/saat (REM'de 64.6/saat) olarak çıktığı gözlemlendi. Bir de bel fıtığı ve karpal tünel sendromum var ve bunlardan da yüzde 7 ve yüzde 5 oran alabileceğim söylendi. Sorum şu; emeklilik için sağlık raporuna başvuracağım da önce SGK'ya mı yoksa hastaneye mi başvurmalıyım? Başvuru nasıl hangi şekilde yapılır? Teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.619
    Verilen Beğeniler
    3.892

@ssefer88

SGK sevki ile hastaneden rapor alınmalı.

Üye
    ssefer88 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın @OturanBoğa bende uyku apne sendromu var. Ahi endeksim 35.4 yani 30 un üzerinde ve sgk hastalık listesine göre ağır düzeyde bir hastalık tanım var. Bu şartlarda 15 yıl 3960 günü bulduğumda sgk ya gitmelimiyim? Bi cevap yazarsanız sevinirim...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon