TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    RssCip Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Deniz - Güneş
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    34

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yaşım ve sigorta primim dolup erken emekliliğe hak kazandığım vakit emekli olmaz. Örneğin 18 yılda erken emekli olmak yerine 20 yıl çalışıp emekli olursam bu durumda emekli maaşım erken emekli olduğum tarihte alacağım miktara göre düşer mi ?

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    65

Merhaba ödenen pirimleriniz düşük ise asgari ücret veya o civarlardaysa size hiç bir katkısı olmaz tam tersine maaşınız düşer onun için pirim miktarı önemlibenim pirimler pirimlerim ortalama 6/7 bin tl civarı yatıyor o şekilde bile aylık emekli maaşım 5/6 tl artıyor varın siz oradan hesabını yapın. @RssCip

Üye
    RssCip Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Deniz - Güneş
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    34

@cabbarehlinamus

Üniversitede 4733 TLm mayışla çalışan Engelli Kamu Memuruyum geç emekli olmanın bi mantığı yok yani hem maaş açısından hem de ikramiye açısından ...

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    65

Merhaba ben sgk olarak bahsettim. memurluk konusunda bigim yok yanlış söylemek istemem o konuda bilgili arkadaşlar vardır mutlaka bilgilendirceklerdir sizi. @RssCip

Üye
    friends Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @RssCip

Merhaba,

konuyla ilgili kaynağın linkini de en alta yapıştırıyorum.

.....
    Ekim – 2008’den önce işe başlayan ve 25 yıllık kamu hizmeti bulunan memurların aylık bağlama oranı %75 olur. Bir başka anlatımla çalışırken aldıkları maaşın %75’lik kısmı kadar emekli maaşı alırlar.

Ekim 2008’den sonra ilk kez sigortalı olan ve devlet kurumlarında çalışmaya başlayan memurların emekli maaşı 25 yıllık çalışmaları olması halinde çalışırken aldıkları maaşın %50’si kadardır.

Bu durumda yeni ve eski memurların emekli maşlarının arasında %25 civarında bir fark olması anlamına geliyor.

Memur Emekli Maaşı Nasıl Artırılabilir?
    Memurların emekli maaşının artması için çalışırken yapılabilecek iki şey vardır. Bunlardan biri unvanını yükseltmek, diğeri de çalışabildiği kadar uzun süre çalışmaktır.

Gerekli eğitim şartlarını diğer şartları karşılayan memurlar görevde yükselme ve unvan değişikliği yoluna giderler. Sınava girmek suretiyle memuriyette bir üst kademeye geçen veya unvan değişikliği yapan memurların emekli maaşı da yükselir.

Memuriyette 25 yıl çalıştıktan sonra hemen emekli olmayan ve çalışmayan devam eden kamu personellerinin emekli maaşı;

25 yılı doldurur doldurma emekli olanlara göre daha yüksek olur. 25 yılın üzerine çalışılan her 1 yıl için aylık bağlama oranı %1 artış gösterir. Bu da yüksek emekli maaşı almak demektir.

......

https://www.mymemur.com.tr/memurlari...ar-117871h.htm

Üye
    RssCip Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Deniz - Güneş
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    34

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vay be yüzde 75 nere yüzde 50 nere. Dayımda emekliyim senin kadar maaş alamıyorum diyor bana emekli olup çalışan kadar maaş alma derdinde oda. 😁