TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    21.08-2021
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    61

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba bugün işyerimin insan kaynakları ile bu konuyu konuştum ik nın verdiği cevap kamu işçisi olduğun için bu seni kapamıyor dedi.
    Bende iş yeri sendikası baş temsilcisi görevini yapıyorum sendikamın avukatı ile telefonda anayasa mahkemesinin bu kararını sordum konuya vakıf olduğunu söyedi bn bu şekilde işten ayrılmadan emekli ola bilir miyim emekli maaşı alır mıyım dedim 'EVET ALIRSIN' dedi bu konu bütün 4a statüsünde ki işçileri kapsıyor(sadece khk ile geçeneri kısmen kapsamıyor dedi) ama bu konuda sğk nın nasıl bir bir işleyiş yapacağını görelim ona göre hareket edelim dedi böyle bir bilgi sahibi oldum sürci bekleyelim ve görelim.
    @Bilgi Hazinedir

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    244
    Verilen Beğeniler
    358

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @cabbarehlinamus

İnşAllah hakkınızda hayırlısı olur.

4A (İşçi) statüsünde çalışan her vatandaşı kapsadığı tüm kurumlar biliyor ancak cevap verebilmek için sizinde söylediğiniz benimde yazdığım gibi SGK iç yönetmeliklerinde değişiklik yapması gerekiyor.Süreci izleyerek doğru noktaya varacağımıza inanıyorum.

Saygılar.

Üye
    Volkano80 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2021
    Saat
    22:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    49

@cabbarehlinamus

bilgilendirme için teşşekkürler. Ama kıdem tazminatının akıbeti ne olacak o konuda bir bilgi alabildiniz mi?

Üye
    elifsu2010 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    05.06-2021
    Saat
    06:14
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

@Volkano80
    Evet kıdem tazminatı verilecekmi. Sgk nın açıklama yapması beklenecek.gibi..

Şu anda biz ne söylesek yazsak fayda yok. Sgk ya ilgili kânun ne şekilde uygulanacağı en kısa zamanda gider inşaallah..

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    21.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    61

Merhaba;
    evet o konu kısmen muallak gibi duruyor ama sonuçta kazanılmış bir hak olduğu için ve çıkışımız olmadığı için bir kaybımız olacağını tahmin etmiyorum kazanılmış hak bakidir ve sğk nın uygulamasını görelim ona göre avukatlardan tam bir görüş alıp artısı eksisine göre bir yol izleyeceğiz. @Volkano80

Arkadaşlar merhaba;
    Bugün sğk ile görüştüm konuya herkes uzaylı alo 170 i arayın sorun dediler bende aradım sordum sğk'nın bu konuda bir çalışması vs yok dediler ola bilmesi için öncelikle engellileri hiç hatırlamayan yüce meclisin bu konu hakkında kanun değişikliğine gitmesi gerekmekte ve daha sonrasında sğk kendi iç tüzüğünde bunu uygulaması ve yönerge yayımlaması gerekmektedir dedi sayın vatandaş temsilcimiz.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    244
    Verilen Beğeniler
    358

@cabbarehlinamus

Merhaba,SGK işten ayrılmadan emekli olabilme işlemi hakkında genelge yayınlamış.Linkini aşağıda paylaşıyorum.

Metinden anladığım kadarıyla Anayasa Mahkemesi kararına istinaden 01.10.2008 tarihinde önce sigortalı olanlar bu hakkı kullanabilecek.

Ancak 01.10.2008 tarihinden sonra ilk defa sigortalı olanlar 5510 sayılı kanuna tabii olması nedeni ile işten ayrıldıktan sonra emeklilik başvurusu yapabileceği belirtilmiş.

Saygılar.

SGK Genelgesi;

https://www.denet.com.tr/isten-ayrilma-genelgesi.pdf

@Volkano80

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    21.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    61

Üstad ben bu konuyu takip ediyorum ama sğk bu konuyu hayata geçirmedi hala iş yerinden ilişki kesmeden maaş bağlamam diyor hatta geçen hafta bağlı olduğum sğk müdürlüğünün emeklilik bölümünü aradım hep aynı cevap maalesef.
    @Bilgi Hazinedir

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    244
    Verilen Beğeniler
    358

@cabbarehlinamus

Gerçekten SGK kendi yayınladığı genelge şartlarına uyum sağlamakta güçlük çekiyor.

İnşAllah hepimizin hakkında hayırlısı olur ve ne kısa sürede tüm bekleyen arkadaşlarımızın süreçleri diledikleri gibi sonuçlanır.

Saygılar.

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    21.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    61

inşallah. aklımda şöyle bir yol izlemek var sonuç ne olur bilemiyorum.
    Resmi bir dilekçe yazarak ana yasa mahkemesinin kararını ve sgk nın yayımladığı genelgeyi de ekleyerek işimden ayrılmadan emekli maaşımın tarafıma bağlanmasını istiyorum şeklinde ve gelecek cevaba göre konuyu mahkemeye taşımak ve mahkeme ne yönde karar verir önemli olan nokta bu. @Bilgi Hazinedir

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    244
    Verilen Beğeniler
    358

@cabbarehlinamus

Elinizde SGK kurumunun açık genelgesi yayınlanmış ancak uygulamada bir sıkıntı olduğu aşikar.Bu durumda normal şartlarda herşey sizin lehinize gözüküyor.Yasal yollardan yapılabilecek başvurularda haklı çıkmanız yüksek ihtimal ve muhtemel olduğu belli oluyor.

Ancak mahkeme süreçlerini planlı bir şekilde yönetmekte fayda görüyorum.Zira takdir edersiniz ki ülkemizde en zorlu yapıya sahip , öncelikle manevi ve maddi yükleri beraberinde getirebilecek bir yoldan bahsediyoruz.Herşeyi incelemek ve araştırmakta büyük yarar olduğunu düşünüyorum.

İnşAllah herşey gönlünüzce olur ve inanıyorum ki hak mutlaka yerini bulur.

Saygılar.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    konuyla ilgiyle takip ediyorum aralıkta emekliliğim geliyor ama çalışmalıyım.özel sağlık sigortası olmazsa ne yaparım bilmiyorum.cimer e aynı bu şekilde soru sorduğumda saçma sapan cevap verip işverenle karar vermeniz gerekiyor diye bir dönüş yapmışlardı.zaten işveren engelli çalışanı istemiyor ki ben böyle şey var desem beni yollamak isterler .ben engelli kadrosu zorunluluğu var mı bneim statüm kadro olarak işyerime engelli çalışanı var diye mi devam edecek dedim cevap yok .copy paste cevap veriyorlar.deli gibi araştırdım ama heryerde farklı farklı olay cevap yorum var ...ben emekli olayım devam edeyim istiyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12