TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4A sigortalı SGK kurumu Hk.

Raporu sürekli vergi indirimi de sürekli alıp 4A sigortalı engelli olarak emekli olduğunda SGK kurumu şikayet, rapor alınan hastanede usulsüzlük varsa veya SGK müfettişleri istediği kişiyi tekrar rapor almak için hastaneye sevk ediyor. Biz engellilerin sizlerden istediğimiz hastaneye sevk edildiğimizde yeni engelli ölçüt oranlarına göre rapor oranı verilmektedir halbuki biz bu raporu aldığımız tarihteki yönetmelikteki ölçüt oranlarına göre rapor alıyoruz . Burada Bakılması gereken kişinin engelinin devam edip etmediğine
    Örneğin 1997 de polio sekeli %40 alıp engelli vergi indirimi de aldığında raporu ve vergi indirimi sürekli olduğunda gerekli şartları doldurduğunda emekli olur.
    Sosyal güvenlik kurumu bu kişiyi tekrar kontrol muayenesine gönderdiğinde ( raporu ve vergi indirimi sürekli olmasına rağmen ) tekrar rapor almak için heyete girildiğinde yeni ölçüt oranlarına göre rapor verilmektedir polo sekeli yeni yönetmeliğe göre %20 almaktadır. mağduriyet de burada başlamaktadır ilgili kişinin emekliliği SGK dan iptal edilmektedir. Burada
    Yapılması gereken engelli kişinin rahatsızlığının devam edip etmediğine bakılmalı
    Lütfen bu konuda yardımcı olun biz engellile

Sevgili Kader arkadaşlarım üstteki yazdın mı ile aşağıdaki adrese gönderdim
    ekm@akparti.org.tr
    Yarın da AK parti sosyal ilişkiler başkanlığına
    Cimere vb. İlgili kurumlara mail atmaya devam edeceğim bu konuda sizlerden de mail atılmasını rica ediyorum sayın Bülent bey'den de bu konuyu sabitlenmesini istiyorum sesimizi duyuralım engelliler.biz olarak

Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar üstte bahsetmiş olduğum konu hakkında bugün AK parti engelliler koordinasyon merkezi başkanı ve Konya milletvekili Hacı Ahmet Özdemir'in danışmanı arayarak ilgili konuyu aile ve çalışma bakanlığı'na sayın milletvekili iletmiştir.
    Bilgilerinize sunuyorum sizlerden isteğim bir elin nesi var iki elin sesi var misali sizlerden girişimde bulunmanızı rica ediyorum

Üye
    Kuru Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    1

Merhaba bizlerde aynı durumdayız, birlik olalım
    cimerden gelecek cevap oran düştüğünden durulmuştur vb. olacaktır, bunun tek çözümü mahkeme biz verdik ayrıca AİHM evraklarımız bile hazır bu zulme boyun eğmiyoruz.

Üye
    mst33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Haklısın kardeşim adalet yok bende her yere bilgi verdim cimer e yazdım ama sonuç yok kurumlar sağar dilsiz olmuş buna personel de dahil mahkemenin verdiği kararı bile tanımayan bir sistem git haksız olanların peşine düş doktor yanlış yapmışsa onu yakala yeni sistem garibanın parasını kesmek bizim hakkımızı suriyelilere versinler bu dünya da yoksa adalet öbür taraf da versin doktor lar bürokrat lar ama en kötü olanda hakkını savunamamak muhatap bulamamak

Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

@Kuru
    Haklısınız, Allah hepimizin yardımcısı olsun mahkeme ne durumda bizlere de bilgi verir misiniz

Üye
    Kuru Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    1

elbette mahkeme mayıs ta ...

Üye
    AS21 Avatarı

Gerçek Adı
    Baris
    Son Giriş
    26.03-2021
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Benim de %40 Sürekli raporum olmasına rağmen vergi muafiyeti için yeniden hastaneye yönlendiriyorlar. Sürekli raporum olmasına rağmen maliye sürekli olan raporumu kabul etmiyor. Böyle bir saçmalık olamaz. Konuyla ilgili birlik olup Cimere yazalım.

Üye
    Tuncay0017 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

@AS21

Vergi indiriminiz varmı varsa süresiz mi acaba..

Üye
    AS21 Avatarı

Gerçek Adı
    Baris
    Son Giriş
    26.03-2021
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Tuncay0017

Vergi indirimim yok . Vergi indirimi alabilmem için başvuruda bulunmam gerekiyor.

Üye
    Kuru Avatarı

Son Giriş
    07.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    1

@AS21
    @Tuncay0017
    @Engelli52
    mahkemeye verin zaman kaybetmeyin parti, cimer ilgilenmiyor sorgulamadan ssk ya atıyor ssk ise saçma mantıksız bir cevapla geri dönüyor. bunu dünya duyacak .....

Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar haklısınız ama hak arama mücadelesi var bu ülkemizde dediğiniz bir zaman alıyor ama doğru adrese doğru yere ulaşabilir sake bu işler çözülür önemli olan mantıklı öneri verebilmek bu yolda beraber yürümemiz lazım herkes kendi sıkıntısı ile uğraşıyor birbirimize destek vermemiz lazım Yeter ki doğru adrese ulaşalım size bir örnek vermek gerekirse
    Uzaktan tanıdığın bir engelli samimi de değildik kendisi bir gün bize dert anlatırken diz altı ampute o zaman lan ölçüt oranları düştüğü için Bu arkadaş %40 alamıyordu ben de bir engelli olarak durumuna çok üzülmüştüm bunun üzerine o zaman meclis başkanı Mehmet Ali Şahin Bey de kendisini hiç tanımam medyadan bilirim Google'dan telefon numarasına bakarak Özel kalem müdürlüğüne ulaştım Ben zonguldak'tan alıyorum kendim engelliyim başkanımıza görüşebilir miyim dedim kendisi başkan yerinde olmadığını notunuzu bana söyleyeyim dedi kendisine gizlice mi söyledim beni size sizi de Allah'a havale ediyorum Özel kalem müdürü Emin olun ileteceğim dedi telefon numaramı aldı telefonu kapattı aynı gün öğleden sonra telefonum çaldı telefonun ucunda sayın Mehmet Ali Şahin Bey Türkiye Büyük millet meclisi başkanı o zaman ben durumu kendisine ilettim Mehmet Ali Şahin Bey de ben meclis başkanıyım bu kurum bana bağlı değil ben ne yapabilirim dedi Ben de kendisine sayın başkanım onlar sizin çalışma arkadaşlarınız siz onlarla daha rahat görüşe biliyorsunuz eğer siz bizlere sahip çıkmazsanız bizlere kimi sahip çıkacağım ben sizi kendim için aramadım nice Engelli arkadaşlarımız var zor durumda sayın başkanım affınıza sığınarak siz de bir engelli babası sınız bizim halimizi siz bilirsiniz siz anlarsınız düşünerek sizi aradım siz nasıl isterseniz dedim bunun üzerine sayın başkan notumu aldım emin ol ilgili yerlerle görüşeceğim dedi kendisine çok teşekkür ettim bütün engelli arkadaşım adına şükranlarımı ilettim ve telefonu kapattı aradan 6 ay geçmedi ek yönetmelik çıktı
    Konu Engelli52 tarafından değiştirilmiştir (27.03-2021 Saat 01:12 ).