TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.996
    Verilen Beğeniler
    3.550

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @NEKTARİ

Ben olsam ombudsman'a başvuru yaparım.

Üye
    Kuru Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    2013 yılı ve kılavuzuna göre sürekli (%40) rapor için ssk kontrol muayenesi yaptı, 2019 kılavuzuna göre (saçmalık tabi) oran 33 e düştü maaşı durdrdular, heryere bildiriyoruz ve itirazı yaptık ve mahkemeye verdik dostlar, sonuna kadar devam, herşey bitti engellinin emekliliği kaldı sanki yazık hale bakın...

Üye
    Gsusa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @NEKTARİ

Bu ne saçmalık 2 sefer kontrol muayenesine göndermişsin ve iki rapor da engelli olduğunu belirlemiş.Kurumun verdiği açıkları milletin hakkını gasp ederek kapatmaya çalışıyorlar.Yazık valla.

Üye
    Kartal7474 Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Kuru

2012 yılı ve kılavuzuna göre sürekli (55) rapor için ssk beni de kontrol muayenesi yaptı 2019 şubat yılında yeni cetvele göre oran 8 e düştü ortopedik engelim var bende heryere başvurdum olmadı 1 senedir emekli maaşım kesik bugün bende avukat ile görüşüp mahkemeye vereceğim son çare bu herkese geçmiş olsun

Üye
    Sizosalgun Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:51
    Yaşadığı Yer
    Hiçliğin Lezzeti (:
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    86

Allah yardımcınız olsun ben burada yazılanlardan anladıgım kadarıyla erken emeklı olmıyacaksın memurluga gerı donuste olmuyor bıldıgım kadarıyla çalışabıldıgın yere kadar calıscan.

Üye
    mst33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar geçmiş olsun inanın zor olan maaş kesintisi ama tüm kurumların personelin bilgi vermemesi her kurum diğer kurama dokdor doktora beddua eder şuan maaş kesintisi oldu hemen genel sağlık sigortasına borç çıkarmış ssk son maaşı icra yoluyla tahsil ediyor ssk bizde dosya kapandı maliyeye git çöz maliye benim verdiğim indirim baki diyor suçu hemen ssk atıyor avukat bile konuya hakim yok

Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

[url]https://www.bilgilidenetim.com/sakatlik-vergi-indirim-hakkiyla-emeklilik-ve-kontrol-muayenesi-ile-iptali-kosullari.html[/url
    Arkadaşlar bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim esasında bu siteyi Çok uzun zamandır takip ediyorum yeni üye oldum fırsat buldukça formu okuyorum başta oturan boğa olmak üzere tüm ilgili arkadaşlara teşekkür ederim bilgilerinden deneyimlerinden bizleri bilgilendirdiği için

Üye
    Volkano80 Avatarı

Son Giriş
    05.05-2021
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    47

benim kanu hakkında bilgim yok ancak erken emekliliği düşüne biri olarak aklıma takılan şeyler oldu;

- @NEKTARİ oranın yönetmelikte 40 olduğunu söylemişsiniz ama raporunuz 45 olarak verilmiş. dolayısıyla 5 puan fazla verilmiş görünüyor, acaba yanlış bir giriş yada madde falan mı yazdılar ve bu farledildi de düşürüldü?

- @Kartal7474 özel değilse sizin rahatsızlığınız neydi? 55 ten 8 e inanılmaz bir düşüş olmuş. Bir çok değişen puan gördük ama genelde bu kadar radikal bir değişim olmuyordu o nedenle soruyorum.

Üye
    Kartal7474 Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Volkano80

Tabi ki ortopedik engelliyim sol ve sağ kolumda kısalık var kemik bozukluğu var şekil yönünden ben raporumu 2002 yılında İzmir de Alsancak Nevvar Salih işgören devlet hastahanesinden aldım yukarı da 2019 demiştim ama 2020 yılında kontrole çağırdılar ve emekli maaşımı durdurdular

Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Allah hepimizin yardımcısı olsun
    önceki raporunda almış olduğunuz tanı ile son aldığınız rapordaki almış olduğunuz tanı aynı ise
    Oran değişmiş olsa bile siz o zamanki yönetmeliğe göre rapor almış oluyorsunuz bu konuda tecrübeli araştıran bir avukat bulursanız inşallah dava lehinize sonuçlanacaktır

Üye
    Kartal7474 Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Engelli52

Teşekkürler değerli bilgilendirmeniz benim hastalığım doğuştan bugün bir avukat dönüş yapacaktı ama güvenemedi kendisine herhalde araştırmaya devam ediyorum adli tıpa kadar yolu var bu işin

Üye
    Engelli52 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    Kuru Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar,

Önceki zamanda vergi indirimi ile rapor aldıysanız (kontrol muayenesi olsa oran düşse dahi) eski oran geçerli aksi halde direkt mahkeme yoluna başvurmalısınız, hak yerini elbet bulacaktır.
    (Kontrol muayenesinde yürürlükte olan tablo ve ölçütlerin değil, ilk defa sakatlık vergi indirimine hak kazanıldığı dönemdeki tablo ve ölçütlerin dikkate alınması hukuki bir zorunluluk olarak kurumlarca dikkate alınmalıdır. Aksi uygulama halinde hak kaybına uğrayan bireylerin dava yoluna gitmelerinde ellerinde çok önemli bir argüman geçmiş olacaktır)

Üye
    neron_ Avatarı

Son Giriş
    02.04-2021
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    mexico
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    9

bunları gördükçe insan erken emekli olmaya korkuyor

Üye
    NEKTARİ Avatarı

Son Giriş
    18.04-2021
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    sakatlık oranı cetveli güncel tarihlimi yoksa kaç yılda güncelleme yapılıyor ? Bilginiz var mı ? Bu cetvele göre benim Engelli yaşlılık aylığımı kesmemeleri gerekiyor du cetvele göre benim engelim % 40 oranını gösteren tablo var. barkotlu 10/08/2020 tarihinde SGK yönlendirdiği şehir hastanesinden aldığım %45 oranında olan raporuma rağmen engelli maaşımı kesti. SGK ya itiraz dilekcesini verdim, sonuç geğinde avukat tutup mahkemeye vereceğim. Sonucunu da sizlerle paylaşacağım.

Merhaba,
    evet evet benimde tanıdığım bir avukat dava açmadan git adli tıptan rapor al diyor, Ben biraz araştırdım öyle elini kolunu sallya sallaya adlitıptan rapor alınmıyor muş mahkeme krarı sgk gibi kurumlar yönlendirme şeklinde süreç ilerliyormuş doğrumudur bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olan var mı ? Arkadaşlar...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon