Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ant_silas Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    16.12-2009
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler ARKADASLAR;
    kafam cok karısık ve yardımınızı istiyorum. kendımı tanıtayım ben 42 yasındayım. orta okula gıderken yaz tatılınde bır lokantada calısıyordum.ve orda elimi kıyma makınesıne kaptırdım (1985). sonra işveren sorumlu olmasın dıye 3 gun evvelden sigorta gosterdıler neyse. sonuçta o yıl askerı okula gırecektım ve bu talihsız olay onu da kaldırdı.

sol elımın ısaret ve orta parmaklarımın tumunu kaybettım, yuzuk parmagı oglesıne duruyor, kok eklemınden oynatıyorum yanlızca, baska da bırsey yapamıyorum. kucuk parmagımda guc kaybı var.
    bu yuzden bana sureklı ıs gormezlık adı altında %16 uzerınden. maas bagladılar. sonra hayatımda sigorta fırması kurdum bagkurda (1994) surelı isgormezlık gelırım var dıye bagkur prımı odemedım dosyayı kaldırdılar.

2003 yılında ıflas ettım. herseyımı kaybettım kalan ceklerımıde odeyemedıgımden dolayı 10,5 ay ceza evınde yattım. 2001 senesınden berı panik atak, agorafobı hastalıgına tutuldum halen ılaçlara devam edıyorum. esımı kaybettım ve cocugumu

neyse bulent bey; sonuçta suan 100 tl maasım var bunun 26 sı hacızmıs nerden bılmıyorum 25 tl sube kesıntısı gosterıyor. elıme 50 aylık para gecıyor

size sorum su:

1- %16 ıs gormezlık oranım dogru mu sence.
    2- ne yapmalıyım kı ben emeklı olayım, maas alayım?

ODEMİS OLDUGUM HİÇ BİR PRİMİM YOK BİR YERE

tesekkur ederım.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç prim ödemeniz olmadıgından emekli olma şansınız yok %16 iş göremezlik normaldir maalesef çalışma olmadan prim ödemesi olmaz kısacası işiniz zor

Üye
    ant_silas Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    16.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en az kaç gunun olmalı?ayrıca ısgoremezlık raporunu tekrar aldıgımda bu orean degısırse aldıgım maas deyısırmı?ayrıca yas faktoru işgoremezlıkte derece arttırımı? teş.ler

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

psikiyatrik rahatsızlıklarınında yüzdesi var psikiyatridende yüzde alıp belki %40 ulaşabilir işgücü kaybın

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Çok zor.
    Size çalışıp normal yoldan emeklilik dışında pek yol görünmüyor.
    Allah yardımcınız olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Yaşam boyu sürekli iş göremezlik ödeneği almak ve oradan dolayı sağlık güvencesine sahip olmak dışında yakın zamanda emeklilik maalesef söz konusu görünmüyor.

Evet, teorik olarak psikolojik rahatsızlıklarınızı da ekleterek bir ihtimal %40 ve üzerinde rapor alıp erken emekli olabilirsiniz, ama bugüne dek hiç priminizin olmadığını düşünürsek, 4400 gün prim tamamlamanız gerek. Bu da hiç kesinti olmadan 12 yıl prim yatırmanız demek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ant_silas Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    16.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok teş.ederim arkadaslar.bırde su yol olabılırmı ugrasmaya degermı bılmıyorum.6 yıllık işletme sahıbı ıdım.sureklı işgormezlık gelırım var dıye bagkur gırısım var ancak bu sebeple bagkur dosyam kapatılmıs.bunun uzerıne gıderek gerıye donuk 6 yıllık prımı odeyebılırmıyım?iş gucu kaybında bulunmus oldugunuz yas da etkı edıyormu?sızce tekrar iş gucu raporu almalımıyım.teş.ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dosya kapatılmışsa geriye dönük borçlanmanız mümkün olmaz diye biliyorum.

Sürekli iş göremezlik gelirini arttırmak için, sakatlık oranınızın arttığını öne sürmek akıllıca olmaz. Zira 2006'dan bu yana hastalıklara/sakatlıklara verilen işgücü kaybı oranı çok düşürüldü. Siz şimdi başvursanız %16'dan düşük bir oran verilme riskini almış olursunuz. Ben olsam bunu yapmam.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...