TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umut62 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Sigorta girişim 2006, toplam uzun vade gün sayım 3652. Nisan 2020'de kanser sebebiyle total kolektomi operasyonu geçirdim. Okuduğum kadarıyla total kolektomi malulen emeklilik sebebi. Yaşım 35. Malullük aylığı ile ilgili araştırmalar yaptım fakat aylık hesaplamanın içinden çok çıkamadım. Dediğim gibi henüz 35 yaşımda malullüğe başvurmama değer mi? Çalışabilecek durumda olduğumu düşünüyorum. İleriki zamanlarda başvurabiliyor muyum? Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Muyo Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emekli olduğun zaman çalışırsan maaşın kesilir..vergi indirimi ile emekli olursan hem emekli maaşını alıp hemde çalışabilirsin..bence biraz daha çalış...

Üye
    umut62 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@Muyo

Teşekkür ederim ama vergi indirimi ile emekli olabilmek için ilk işe giriş tarihinde engelli olmak gerekiyor yanlış bilmiyorsam. Benim engelim sonradan. Yanlış mı biliyorum?

Üye
    Muyo Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın galiba.

Üye
    umut62 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

peki yukarıda da belirttiğim gibi, total kolektomi malulen emeklilik sebebi sayılıyor. atıyorum 15 sene sonra bu sebeple malulen emekliliğimi istesem zamanaşımı vs gibi şeyler söyleyip geri çevirebilirler mi?

Üye
    atilla3500 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @umut62
    Vergi indirimi ile emeklilik için işe giriş tarihinden önce engelli olmak diye bir şart yok. Gün ve yıl şartını aldığın aldığın engel oranına göre sağlandığında alacağın vergi indirimi ile emekli olabilirsin. Hatta sonrasında da çalışmaya devam edebilirsin.

Üye
    umut62 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@atilla3500
    Teşekkür ederim, o kadar çok bilgi var ki kafam karışıyor bazen. Bu durumda ilk olarak yapmam gereken şey vergi indirimi için vergi dairesine başvurmak sanıyorum. Şuan %80 raporum var, yıl sonuna kadar bir ameliyatım olduğu için 1 sene geçerlilik verdiler, seneye %60-70'e düşer diye tahmin ediyorum. Sizce 1 sene sonrasını beklemeli miyim emeklilik başvurusu için?

Üye
    atilla3500 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @umut62
    Rapor süreli olduğundan muhtemelen vergi indirimi de süreli gelme ihtimali var. Oranlarının değişme ihtimali olduğundan. Süreli vergi indirimi ile de emeklilikte kontrol muayenesi mutlaka verirler. Eğer ameliyat sonrası raporu yenileyecekseniz bekleyebilirsiniz. Yada raporun süresi içerisinde vergi indirimi alıp emeklilik başvurusu yapıp emeklilikte kontrol muayenesi yaptırın. Herhalükarda ikinci bir rapor çıkacak.