TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Modiwake Avatarı

Son Giriş
    13.09-2020
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende sgk dan engelli erken ememkliyim raporum temmuz ayimda bityi en son gecen ay maas aldim simdi ise durduruldu yaziyor.yarin tekrar rapor icin hastaneye gidecegim.merak ettim bi konu var rapor yeniden ayni oranla cikarsa yine vergi indirimine basvurmamiz gerekiyormu şu an calismiyorum nette bir yazi okudum calismayanlar vergi indirimi alamiyormus hersey cok karışiķ bipolar hastasiyim üstelik su an atak geciriyorum keske şu surecte bizim raporlarimizin süreside uzatilsaydi

Üye
    erdem.77 Avatarı

Gerçek Adı
    erdem koçkar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    80

@Modiwake

Selam vergi indiriminiz süresizmiydi?

Üye
    atilla3500 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar vergi indirimi almıyorsunuz. Çalışan olmanıza gerek yok. Sadece sevk alıp kontrol muayenesi oluyorsunuz. Normalde kontrol süresinden 3 ay önce sevk almalıydınız. Böyle yapsaydınız maaş kesildiği süreden devam ederdi. Süreyi geçirdiğiniz için kontrol muayenesi tekrar onaylanacağı zaman maaş başlayacak. Geriye dönük büyük ihtimalle alamayacaksınız.

Üye
    ŞİMAL YILDIZI Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Keşke raporunuz bitmeden Sgk şubenizden sevk alıp, bunu hemen sevk ettikleri hastanenin sağlık kuruluna kayıt ettirseydiniz.

O zaman maaşınız kesilse bile aradan geçen ayların kesilen maaşlarını toplam alırdınız.

Ama siz süresi bittikten sonra başvuracağınız (Başvurduğunuz) için hangi ay raporunuz karara bağlanacaksa o aydan itibaren maaş alacaksınız artık.

Diğer tüm arkadaşlara da bu uyarıyı yapalım:

"MUTLAKA RAPOR SÜRENİZ DOLMADAN (HATTA SON 1 GÜN KALA DAHİ OLABİLİR) MUTLAKA SGK ŞUBENİZDEN SEVK ALIP, BUNU HASTANENİN SAĞLIK KURULUNA KAYIT ETTİRİN"

Böylece, kesilen ayların maaşlarını toplam alabilirsiniz ve bir kaybınız olmaz.

(Not: Eğer maaşınızın hiç kesilmemesini istiyorsanız atilla35000 arkadaşımızın da dediği gibi en az 2-3 ay önce raporunuzu tamamlayıp teslim edip, heyet görüşmesini de bitirmiş olmalısınız. Erken rapor aldığınız için süreç de tam zamanında tamamlanacağı için, maaşınız kesilmeden yeni maaş bağlanır ve kesintisiz maaşınız devam ederdi).

Üye
    atilla3500 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçi 3 ay önce almak bile yetmiyor artık. Ankara süresinde onaylayamıyor. Bütün işlemler bitip 2 ay 10 gün kala rapor Ankara ya gitmesine rağmen maaşı kestiler😀

Üye
    ŞİMAL YILDIZI Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    O işler iktidarın cinsliğinden kaynaklanıyor. )

İktidar değişince umarız adam gibi adam koyarlar Sgk'nın hem yönetici hem de doktor kısmına da, bizlere böyle işkenceler yaşatmaz Sgk.

Herşeyden önce şu kontrol raporu saçmalığını bile kaldırsa gelecek yeni yönetim çoğumuz işkenceden kurtulur.

Azap üstüne azap çektiriyorlar engellilere. İnşallah kurtulacağız bu Sgk'dan. Yoksa ölünceye kadar çekeriz bu işkenceyi.

(Ben kontrol raporuum için 150 km öteden İzmir'e gelip 1 haftada raporu alabildim. Cuma günü teslim ettim ve 3 gün sonra Pazartesiye heyet görüşmesine gün verdiler. Şimdi 3 gün izmir'de otelde kalsam en az 500 lira harcamam lazımdı. Mecburen köyüme döndüm ve 3 gün sonra tekrar o 150 km'den gelip, 5 saniye heyetin önünde durdum ve işim bitti. Buna bile boşuna 200 lira para harcadım. (Kaldığım 5 gün otel ve yemek ve yol giderleri için de 1000 lira harcamıştım. Yani, bizim 1 aylık maaş buraya gitmiş oldu ) Hem paralara yazık, hem de bizlere yazık. Bu saçma kontroller umarız kalkar bir gün).

Üye
    garciaguitar Avatarı

Son Giriş
    29.09-2020
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çalışma Bakanı en son 7 eylülde yine açıklama yapmış. Ya bakanı takan yok ya da bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sormazlar mı adama? Benimde maaşım durdurulmuş görünüyor sistemde şu an. Hastaneye gittiğimde öğrendim haklarımın sona erdirildiğini. Pandemi dolayısıyl hiçbir şey düzgün çalışmadığından raporum hastaneden hala çıkmadı.

https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-...ecerli-olacak/

Üye
    garciaguitar Avatarı

Son Giriş
    29.09-2020
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir haftadır uğraşıyorum. Hiçbir yerden sonuç alamadım. Lafı dolandırıp kandırıyorlar. En kötüsü de yüzüne baka baka yalan söylüyorlar.
    Gerçi adalet de yok artık bu ülkede ama son çare olarak idare mahkemesine yürütmeyi durdurma kararı verilmesi yönünde dava açtım.