TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aycag1 Avatarı

Gerçek Adı
    aycag
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, raporum maliye bakanlığı kurulunda 'ocak 2022 yılında hastaneye sevki gerekir' denilerek onaylanmıştı.
    Bu rapor ile SGK emeklilik işlemlerimi yaptı. Emekli oldum maaşım bağlandı. Bundan sonra kontrol işlemleri nasıl olacak?

Mesela Alternatif 1
    -2022 ocak ayında SGK hastane sevk eder
    -Hastane yeni raporu SGK ya gönderir
    -Onlar Maliye bakanlığı kuruluna gönderir ve vergi indirimi uzatılır
    -sonra emeklilik uzatılır (Böyle olursa en az 1 sene sürer işlemler)

Yada Alternatif 2
    -2022 ocak ayında SGK hastaneye sevk eder
    -Hastane yeni raporu SGK ya gönderir
    -SGK kendisi bazı işlemler yapar ve hiç maliye bakanlığı kuruluna gitmeden (vergi indirimi kesilerek) emekliliğim devam eder (Bu işlemler daha kısa sürebilir belki)

Yada başka bir yol mu izleyecekler? Şu anda uygulanmakta olan prosedürü bilen anlatırsa sevinirim. Sigorta başlangıcım 1996 olduğu için emekliliğe başvurmak için vergi indirimi olması şart idi.

Üye
    nocte Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 ay önce SGK tarafından hastaneye sevk edilirsiniz. Alacağınız yeni rapor hastane tarafından SGK ya gönderilir. SGK ise bu raporu Ankara ya gönderir. Ankara'dan gelecek sonuca göre emekililiginizin devamı gerçekleşir. Tabi engellilik oranını yine %40 ve üzeri alabilmişseniz

Üye
    aycag1 Avatarı

Gerçek Adı
    aycag
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabınız için teşekkür ederim. Ankara derken Maliye'yi mi kastettiniz?

Üye
    nocte Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim, evet Ankara Maliye Merkez Sağlık Kuruluna gönderiliyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.795
    Verilen Beğeniler
    3.344

@aycag1

Ocak 2022'den 4 ay önce sigorta müdürlüğüne gidip hastaneye sevk alacaksınız. HAstane raporu hazırlayıp sigorta müdürlüğüne iletir. SGK sağlık kurulu emekliliğin devamına dair karar verir.

Üye
    aycag1 Avatarı

Gerçek Adı
    aycag
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa , @nocte
    Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim. Sanırım ben bazı kavramları karıştırıyorum kendimce o yüzden müsadenizle bir konuyu tekrar sormak istiyorum. Anladığım kadarıyla her durumda önce sevk alıp hastanede raporumu yenileyeceğim. Allah sağlık verir daha iyi olursam ne güzel, ama şu anki durumum devam ediyorsa yada daha kötü ise sevk edildiğim hastane %40 ve üzeri engelli oranı gösteren raporu SGK ya gönderecek. İşte karıştırdığım kısım tam burdan sonrası; SGK bu raporu kendi bünyesinde bir işlemden (kendi kurulundan) geçirip emeklilik hakkında karar mı verecek? Yoksa vergi indirimi için sağlık raporunu kontrol eden(aylarca sıra bekleten) Maliye-Gelir idaresi başkanlığının merkez kuruluna gönderip onların vergi indirimini yenilemesini/raporu onaylamasını mı bekleyecek?
    Aynı detayı tekrar tekrar sorarak vaktinizi aldığım için kusuruma bakmayın lütfen ama ilk seferde Hastaneye başvurumdan başlayıp maliye merkez kurulu onayından sonra SGK emeklilik dilekçesi verene kadarki işlemlerimin yaklaşık 1 yıl sürdüğünü düşününce İnsan merak ediyor işte

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.795
    Verilen Beğeniler
    3.344

@aycag1

SGK kontrol şerhi düştü mü emekliliğe? Yani vergi indiriminin süreli olması emekliliğin de süreli olacağı sonucunu doğurmaz, ondan diyorum.

Üye
    aycag1 Avatarı

Gerçek Adı
    aycag
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    Raporum süreli, Vergi indirimi yazısının altında da zamanı gelince yeniden kontrole sevk edilmesi diye bir paragraf var. Ben vergi dairesinden gelen yazıyı ve raporumu SGK emeklilik başvurumun ekine koyduğum için zamanı gelince emeklilik devamı için de kontol olacağı varsayımında bulundum. Eğer yanlış düşündüysem gerçekten çok sevinirim. SGK emeklilikle ilgili ayrıca bir kontrol şerhi koydu mu bilmiyorum. Böyle bir şerh varsa hangi dökümanda görürüm?
    Ama forumun pek çok yazışmasında süreli raporu/vergi indirimi olan arkadaşlar kontol muaynesine çağrılıyor, süresi içinde işlemli yetişmediği için maaşlarının dondurulduğundan şikayet ediyorlar. Raporun+ Vergi indiriminin bitiminde emekliliğin devamı için kontrol muaynesi rutin yada kanunen gerekli bir işlem değil mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.795
    Verilen Beğeniler
    3.344

@aycag1

Vergi indirimi süreli de olsa sgk kontrol şerhi koymadıysa emeklilik sürekli olarak onanmış demektir. Geçenlerde bir arkadaşımız turkiye.gov.tr sitesinde bir yerde kontrol muayenesine dair ibare var demişti. Bir kurcalayın bakalım.

Üye
    34şaşkın66 Avatarı

Son Giriş
    11.09-2020
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @OturanBoğa
    Ben söyledim bülent abi,e devlette emekli aylık bilgisi bölümü içerisinde -durum kodu -olan yerde kontrol varsa yazar.yoksa hiç bi tarih olmaz.

Üye
    aycag1 Avatarı

Gerçek Adı
    aycag
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@34şaşkın66
    Cevabınız için tesekkür ederim. e devlette emekli aylık bilgimde durum kodu boş (hiç birşey yazmıyor). Kontrol zamanı yaklaşınca oraya tarih mi yazacaklar? Yada ilk başta birşey yazmadıklarına göre bende kontrol gerekmiyecek mi demek acaba?

Üye
    atilla3500 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

süresiz raporumla 1 yıl süreli vergi indirimi ile emekliyim. Mart ayı itibarıyla emekli oldum. Sgk dan emekliliğim ile ilgili bir yazı da gelmedi. E devlette emekli durum kodu da boş. Sgk ya gidip durumu mu sorduğumda Eylül 2020 de kontrol şerhi konmuş. (Eylül 2019 da vergi indirimine başvurmuştum.) 3 ay öncesi sevk alıp raporumu yeniledim. Hastane sgk ya gönderdi, sgk da gelir idaresine sonucu bekliyorum.

Üye
    aycag1 Avatarı

Gerçek Adı
    aycag
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@atilla3500
    Cevabınız için tesekkür ederim. Sanırım gelecek sene benim yapmam gerekecekleri siz en güncel olarak yaşıyorsunuz. İnşallah herşey sizin için iyi olur. Gelir idaresinden sonuç gelince cevabınızı güncellermisiniz lütfen. Böylece bekleme süresi hakkında bir fikrim olur.

Üye
    34şaşkın66 Avatarı

Son Giriş
    11.09-2020
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    4

@aycag1
    Bende yeni emekli oldum,2 aydır maaş alıyorum banada herhangi bir evrak gelmedi.sgk da memura sorduğumda kontrol durumunu e devlette emeklilik bilgisi bölümü durum kodundan görebilirsin dedi.bildiğim sadece bu.

Üye
    aycag1 Avatarı

Gerçek Adı
    aycag
    Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @34şaşkın66
    Cevabınız için teşekkür ederim. Aynı tarihlerde emekli olmuşuz galiba. Nasipse bende ikinci maaşımı alacağım bu ay, SGK banada herhangi bir yazılı evrak göndermedi yada henüz bana ulaşmadı. Benim çekincem kontrol muaynesi sonucunun gelir idaresine gönderilmesi çünkü orda işlem çok uzun sürüyor. Bakalım seneye nasıl olacak. Mutlaka size bilgi veren memurun söylediği de doğrudur, nede olsa bu onun mesleği uygulamaları biliyor olmalı. Bende bundan sonra her ay e devletten kontrol edeceğim eğer oraya bir kontrol tarihi eklenirse burdan sizlere de bilgi veririm.
    Ama kontrolü muaynesi ve onay bürokratik işlemleri gerekli ise ve bunları zamanında yetiştiremezsek maaşı kesiyorlarmış. Umarım önümüzdeki zamanda bu konuda daha net, kesin ve bizlerin hayatını kolaylaştıracak bir düzenleme yapar yetkili makamda oturanlar.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon