Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
Toplam 145 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    haklısın sayın otoran boğa.ben hacetepede rapor alıp vanda aldığım iki raporla birlikte mahkemeye verecem

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bağkurda malunen emekli olmak için şişli bağkur ankara hacetepeye sevk etti. bügün hastanede işlemlerimi yaptırdım. yanlız bağkur şöyle bir madde eklemiş. sağlık kurulu raporlarının karar hanesinde çalışma gücü kayıp oranı belirtilmeksizin ,sosyal güvenlik kurumunca belirlenecektir.ibaresinin yazılmasına,dikkat edilmelidir.

hastanede raporuma oran yazmıyacak .doktorum yapıl tetkiklerde raporun oranı yüksektir dedi .sgk neden oran yazmayın demiş. daha öncede %71 ve %80 raporla başvurumu red etmişti.

şunuda belirteyım raporum sadece akciger hastalığıyla ilgilidir.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bağkurda malunen emekli olmak için yeniden rapor aldım .raporum bu şekilde düzenlenmiş. sadece karar bölümünü yazıyorum.

KARAR: Yapılan muayene ve tetkikler neticesinde hastaya Evre-III KOAH(J44.9)tanısı konulmuştur.
    Hastaya Salmoterol-Flutikason 2x 50/500mcg,Tiotropium 1x18 mcg ve Salbutamol inhaler lüzüm halinde kullanması önerilmiştir.
    Hastanın çalışma gücü kayıp oranı Sosyal Güvenlik Kurumunca belirtilecektir. (Hacettepe Üniversitesi Göğüs hastalıklarınca belirlenen malüliyet oranı %60 tır)

AYRICA KARAR BÖLÜMÜN ÜST TARAFINDA TANSIYON SOLUNUM FONKSİYON TESTİ ARTERYEL KAN GAZI AKCİGER GRAFİSİ DEĞERLERİ AÇIKLAMALI OLARAK YAZILMIŞTIR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bahattin, maluliyt tespiti için alınan raporlara oran yazılmaz evet, bu işlem doğrudur.

Karar kısmında yazılanlar maluliyet cetveli'ne göre maluliyeti gerektirecek düzeyde mi, bunu bilemiyorum. Ancak doktorlar bilir. Onlara sor istersen...

Not: maluliyet cetveli'nde ilgili bölüm:
    1- AKCİĞER ve SAĞ KALP:
    Etyolojisi ne olursa olsun, klinik radyolojik ve laboratuar bulgularıyla doğrulanan ve solunum, dolaşım fonksiyonlarını ileri derecede etkileyen sağ kalp yetmezliği pulmoner hipertansiyon ve sağ kalp büyümesi, kronik kor pulmonale, ileri derecede restriktif, obstrüktif veya kombine akciğer fonksiyon bozuklukları ve hipoksemi ile seyreden, akciğer dokusunun, bronşların, akciğer zarlarının göğüs kafesinin hastalık ve arızaları veya çalışmaya engel tümörleri
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abı hocaya sordum hoca yapılan tetkiklerde maluliyet gerektirecek düzeydedir.dedi zaten raporda parantez içinde %60 yazmış.

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Merhaba.
    Bahattin bey. benim başımdan gecen malülük emekliligimde .şunlar olmuşdu.
    ssk maliyet heyet raporumu ben elden kuruma vermişdi. sonra beni tekrar aynı Hasdaneye gönderdiler raporu sengetirmeyeceksin Hastane bizegönderecek dediler ben de çok sorun yaşadım. senin sorunlarını okudum sen hep elden vermişsin raporlarını .bağkurunu kapat. pirimborcu yoktur yazı al eline .sonra oturdugun ilin SGK Müdürlügüne git malülen Emeklilik bölümüne baş vur kurum seni kendi verecegi bilgilerle tekrar hasdaneye gönderecektir.
    önceki raporlarını hanki Hasdaneye gönderirse orda gösder raporunu.
    İnşallah,biryardımım olur size geçmiş olsun.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

raporum hakında bilgi istiyorum
    bağkurda malunen emekli olmak için yeniden rapor aldım .raporum bu şekilde düzenlenmiş. sadece karar bölümünü yazıyorum.

KARAR: Yapılan muayene ve tetkikler neticesinde hastaya Evre-III KOAH(J44.9)tanısı konulmuştur.
    Hastaya Salmoterol-Flutikason 2x 50/500mcg,Tiotropium 1x18 mcg ve Salbutamol inhaler lüzüm halinde kullanması önerilmiştir.
    Hastanın çalışma gücü kayıp oranı Sosyal Güvenlik Kurumunca belirtilecektir. (Hacettepe Üniversitesi Göğüs hastalıklarınca belirlenen malüliyet oranı %60 tır)

AYRICA KARAR BÖLÜMÜN ÜST TARAFINDA TANSIYON SOLUNUM FONKSİYON TESTİ ARTERYEL KAN GAZI AKCİGER GRAFİSİ DEĞERLERİ AÇIKLAMALI OLARAK YAZILMIŞTIR

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Eğce;

Arkadaş senin elindeki raporun sgk icin hic bir kabulü olmaz siz malülen emekli olmak istiyorsanız sgk kendi hastanesine gönderir oradan alınanrapora göre sizin malülen emekliliginizi kabul veya ret eder.buna göresiz siz kurumdan malülen emeklilik talebinde bulunun.ayrıca elideki rapordada yazmışlar zaten sosyal kurumunca calışmagücü oranını belirlerdiye

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

eğce bey.zaten beni sgk beni hacetepeye sevk etti.ben öyle rapor aldım.raporu bana vermediler.kendileri sgk ye gönderecekler.ben sadece raporun fotokopisini bana verdiler.bende bana verilen raporu sitede paylaştım

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

BAHATTİN BEY .Raporun fotokopisi oldugunu önceden beliritmedigin icin.yanış annatım oldu.Özürdilerim sizeyanlışbilgivermek isdemedim.aynıhatayı ben yapmışdımda.kuruma eldenvererek.tekrar tekrak.aynı ciliyi.cekdirmişlerdibana.İNŞALLAH, busever kabulederlerde Emekliolursun.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

gene malulen emeklilik başvurum red edildi.mahkemeye verecem nasıl verebilirim.mahkeme çok sürermi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Mahkeme ne kadar sürerse sürsün bir an önce dava açın. Başka bir seçeneğiniz yok.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim bağkurum istanbul şişlidedir.ben ankarada oturuyorum.ankarada dava açabilirmiyim.birde avukata gerek varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Avukata gerek var. Size red kararını neresi bildirmişse, davayı orada açmalısınız diye biliyorum.

Üye

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın otoran boğa ben bügün hacetepe hastahanesine kontrole gitip.hoca emekliliğin ne oldu bende red edildi dedim.olamaz dedi niye böyle yapıyorlar.birde bana mahkemeye vermeden önce avukat kanalıyla tekrar rapora başvur dedi.daha öncede böyle bir sorun olmuş avukat kanalıyla malulen emekliliği onaylanmış dedi.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.avukat kanalıyla rapor nasıl alınır

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon