Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bekle istersen...

Makri, daha önce de yazdım. Bizim sitede 2 arkadaşımız bu kapsamda emekli oldu. Yazdılar da foruma... Uygulamaya geçildi yani. Ama işlemleri bilmeyen bürokratlar yüzünden işler aksıyor. Öğrenecekler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa,
    Farkındayım. Benim söylemek istediğim 01/10/2008 tarihinde yürürlüğe giren yasadan o arkadaşlarımızın (acem ve miremur) ne kadar zor ve meşakkatli bir süreçten geçerek emekli oldukları. Oysaki bizler bile 5510 sayılı yasanın 28. maddesinin ne dediğini anladık. Benim, bu bağlamda söylemek istediğim sgk memurlarının ısrarla anlamak ve uygulamak istemedikleri yönünde. Ama öğrenecekler, öğreteceğiz.

Üye
    yaren17 Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    30.09-2009
    Saat
    18:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi il müdürlügüne veriliyor bu yazı hemen cevap verirsenz sevinirim bende babam için yollucam dosya gelip gidiyor saygılar.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Gerçekten dostlar eğer biz sakatlar kanunları,genelgeleri bürokratların önlerine koymasak (eminim bizim kadar bilgililer ama işte ama) kraldan kralcı olup bizi uğraştırıp zaman kaybetmemize sebep oluyorlar...Ne kazançları varsa!10 ekimde ben bağkurda yeni yasadan diyorum.Tamam diyo şef.Bu sefer emeklisin,yani beni daha önceden tanıyor.2 ay sonra öğreniyom malulen eski yasaya göre göndermiş.Karşısına dikilip niye olmadı beni yeni yasa ya göre vergi indirimine dayalı sakatlık statüsünden yollaman lazımmış diyom şefte tekrar dilekçe yaşlılıktan diye yine hastane yeni rapor.Adana onayladı emeklililği Ankara bozdu raporu istedi.Rapor Adanadan bir türlü gitmez Ankaraya.Şef her telofonumda müdürün odasında rapor diyor.Çıktım (yerde sürünerek kaçıncı kez hatılamıyom)4.kata tesadüf hem bölge hem il müdür aynı odada durumu anlattım niye raporu Ankaraya göndermediniz dedim.İl müdürü adımı sordu tamam gitti dedi.Bana gelen bilgi yazısında raporun Ankaraya gidiş tarihi benim müdürlere gittiğim günki tarih.10 ay da sonuç aldım geriye dönük 1000 lira prim ödemesi ve 6 aylık maaş kaybıyla final yaptım.Yani dostlar gidin sorun yasaları okuyun ama kibarca kavgasız döğüşsüz sövmeden yoksa işiniz dahada uzar...Hepiniz şimdilik hoşkalın...

Üye
    fatihdavarci Avatarı

Son Giriş
    01.10-2009
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaren...babanızın dosyasını sgk il müdürlüğüne verirken hangi kurumda sigortalı ise ( ssk mı, bagkurmu ) o kuruma vereceksiniz...

Üye
    yaren17 Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    30.09-2009
    Saat
    18:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama ankaraya mı yollucam yoksa bursadaki bagkur il müdürlügüne mi onu soruyorum ben

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu bağkur memurları sanki bağlanacak maaşı kendileri ödyecekmiş gibi işleri geciktiriyorlar ben erzurumda atatürk üniversitesinden rapor aldım ordaki görevliye sordum ne zaman dosya bağkura gider en fazla 2 gün dedi ben 45 gün sonra ankarayı aradım dosyanın akıbetini sordum erzurumdan gelmedi dediler dönüp erzurum bağkura sordum hastahaneden gelmedi dediler ertesigün hastahaneye varıp ben bu tarihte rapor aldım bağkur il müdürlüğüne gönderilmemiş adam iyi birisi bakalım dedi kalktı aradı buldu dosya rapor aldığım gün ün ertesi gönderilmiş tarih ve dosya numarasını da verdi tekrar bağkura geldim hastahane ile bağkur arası yaya 15 dakıka dosyayı sordum bu gün geldi dediler elimde hastaheneden aldığım evrak çıkış tarihini gösterdim bu evrak 15 dakikalık yolu 45 gündemi geldi dedim adam pişkin bir şekilde demekki öyle dedi içimden geçenleri yazmak isterdim ama bu forumun saygınlığına yakışmaz diye yazmıyorum bu sadece emeklilik işlemleri sırasında yaşadığım küçük bir anı gerisini siz düşünün ayrıca ben tarım bağkurluyum 2150 günle malülen emekli oldum 420 tl maaş veriyorlar sayygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bünyamin, emeklilikle ilgili bilgileri sen de şuraya yazarsan emsal olur birçok kişiye: http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12