Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CAHİT1974 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    22:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emeklilikte kontrol muaynesi sorunu arkadaşlar benim kontrol muaynem 30.04.2010 tarihinde ben bu tarihten önce sevk alıp hastaneye gittiğimde bu tarihe kadar olan maaşım bana ödenecekmi yine posta hesabıma gününde yatackmı.

Kontrol muaynesinde hastaneden düşük rapor alırsam benim maaşım nezamana kadar hesabıma düzenli olarak yatacak nezaman kesilir lütfen konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar bilgi ve tecrübelerini yazarlarsa beni mutlu ederler
    ssk emeklisim

cevablarınızı bekliyorum
    saygılarımla

cabir.1974@hotmail.com
    burayada yazabilirsiniz

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım aynı şey benim başımdan geçti bende emekliyim 1 hafta önce kontrol muayenesinden geçtim bildiğim kadarıyla kontrol muayene tarihin sonra 3 ay daha maaş ödenir %40 üzerinde onaylanırsa sorun yok ama oran %40 altına düşerse kontrol muayene tarihinden sonra ödenen maş geri alınır aman dikkat

Üye
    ysf Avatarı

Son Giriş
    19.02-2011
    Saat
    00:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende kontrol muaynesinden geçtim 3 aylık emekliyim maştanda sağlıktan da yararlanamıyorum benim anlamadığım ve hazmedemediğim hem emekli olabilirsin diyorlar sonra işten çıkışını alıyorsun işle alakanı kesiyorlar sonra kontrol zamanı geldiğinde maştanda sağlıktanda faydalanamıyorsun özürlü hastalanırsa nasıl tedavi olucak ilacını nasıl alacak para nerden bulacak dayanılmayan psikolojik hastalığı varsa ilaçla sakinleşiyorsa çoluk çocuğu varsa pra veremiyorsa hem hasta kişi daha çok hasta ailesi varsa ilesi de etkilenip hastalanırsa bu olaylardan kim sorumludur bir özürlüyü bu kadar kötü duruma düşüren rahatmı olucak arkadaşlar bu çok ciddi hayati olayların sonucu nereye varır diye bunu yapanlar neden hiç düşünmüyorlar bir insan ne özürü olursa olsun maştanda sağlıktanda yararlanamıyorsa bunalıma girip kendine ve başkasına her türlü kötülüğü yapabilir arkadaşlar bu loayların sorumluluğunu kimse üstüne almaz.sayın otura boğa bu konuyu bütün üyelere yaymanızı düşüncelerini almanızı isterim. ALLAH korusun arkadaşlalarbi sağlam olsan zaten çalışır insan sağlam olsamda 20 yıl daha fazla çalışmaya razıyım arkadaşlar öyle değilmi.

ALLAH beterinden korusun alın yazımız böyleymiş.bize böyle zorluk çıkaran kimse ALLAH bildiği gibi yapar merak etmeyin arkadaşlar. Bazı sağlam insanlar bazı yalaka özürlüler özürlülerin sakatlılığından faydalanıp çalışmayıp kaytardıklarını zannedip özürlüleri ezmeye çalışıyorlar sağlam insan hasta insanın derdinden anlamaz özürlü insan hem sakatlığıyla hem psikiolojik durumuyla mücadele etmektedir bu çok zor birşeydir benim sol ayağım doğuştan kalça bait bir örnek vericam bazen canım öyle bir daralıyorki durmdan koşmak geliyor ama koşamam top oynamak istiyorum ama oynayamam saldırgan bir köpek kovalarsa kaçamam panik atakta var depremde adapazarındaydım oradan kaldı arkadaşlar çocuğumuz canımız hastalansa onu kucağıma alıphastanaye koşup yetiştiremem bu durum ların zorluğunu bu durumlara düşen bilir yinede allahıma hamdolsun diyorum şikayetçi değilim allah beterinden korusun beni ailemi ve herkezi şikayetimi sitemimi bize 10 kere rapor çıkarttırıp inanmayanlara

herkeze selam.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

30.04.2010 tarihinde kuruma müracaat edeceksiniz kurum sizi yetkili hastaneye sevk edecek alacagınız rapor %40 ve üzeri olursa emekli maaşınızı kaldıgı yerden almaya başlayacaksınız %39 ve altında bir rapor alırsa emekliliginiz iptal edilecek..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bu başlıktaki 11 numaralı mesajda kontrol muayenesinde aylığın durdurulma-başlatma ve kesilme şartlarını yazmıştım: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post287131
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CAHİT1974 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    22:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirim belgemden dolayı 1-yıl sonrasına kontrol muaynesi şerhi, konularak emekli oldum iki gün önce sgk dan sevk alarak hastaneye gittim sevk aldım hastaneden işlerim bitti postayla göndereceklerini söylediler-hastane sigortaya gönderecekleri yazıda oran belirtiyormu

selamlarımla
    cahit gün

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oran belirtilmez sanırım... Hastanedekilerle muhabbet kurup, kontrol şerhi konup konmadığını öğrenmeye çalışın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12