TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 45 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @egeli_35

Belki aynı durumda olan arkadaşlar için son durumum hakkında bilgi vermek istedim. SGK ya gidip durumu sorduğumda 11. ayda emekliliğimin açılacağını, istersem askerlik borçlanması ile öne çekip Mart ayında emekli olabileceğimi veya rapora itiraz edebileceğimi söylediler. Bende vakit olduğu için itiraz edeyim dedim. İl sağlığa itiraz dilekçesi verdim Tepecik eğitim ve araştırma hastanesine sevk ettiler. Oradan kısa sürede gün aldım ve yeni raporum 2 gün önce çıktı ( %67 olarak ) ve yeni raporu SGK ya dün itibari ile verdim. Onlar İl sağlık ile aralarında yazışacaklarını ve emekliliğimin açılacağını belirttiler. Şimdi sürecim tamamlanmasını ve emekliliğimin açılmasını bekliyor. Benim için tek sıkıntı Hastane yeni raporu 1 yıl verdi, daha öncekiler süresizdi ( Bununda sebebi bu sefer kolestrolüde eklediler sanırım ondan ) Bu arada İzmirden hastaneye gidecek arkadaşlara da Tepecik eğitim ve araştırmayı öneririm 20 Günde işlemlerim bitti. Bozyaka hastanesini ise kesinlikle önermem.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    154
    Verilen Beğeniler
    262

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @egeli_35

Merhaba,sürecin hakkınızda olumlu sonuçlanması çok sevindim.Sizin yazılarınızdan da anladığım ve arkadaşımın başına gelen engelli vergi indirimi emeklilik sürecinde kontrol muayenesinden engel oranı düşer ve derecesi değişiklikliğe uğrarsa ,yeni şartlarla oluşan engelli vergi indirimi derecesinin emeklilik şartları mevcut olan SGK hizmet yılı ve(veya ) SGK prim gününden eksik kalmış olursa ilgili eksiliğin tamamlanmasını talep ediyorlar SGK kurumu.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Saygılar.

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Ben teşekkür ederim. Evet aynen dediğiniz gibi. %40 altına düşmediği takdirde iptal etmiyor. Ama yeni dereceye göre şartların sağlanana kadar askıya alıp bekletiyor. Yeni dereceye göre, şartları sağladığınızda dilekçe ile başvuruyorsunuz açıyorlar. Veya benim gibi itiraz edeceksiniz sonucuna göre işlem yapılacak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.976
    Verilen Beğeniler
    3.544

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: egeli_35 Mesajı Gör
    %40 altına düşmediği takdirde iptal etmiyor. Ama yeni dereceye göre şartların sağlanana kadar askıya alıp bekletiyor. Yeni dereceye göre, şartları sağladığınızda dilekçe ile başvuruyorsunuz açıyorlar.
    Bunu neye dayanarak yapıyorlar? Yok böyle bir şey. Oran %40'ın altına düşerse maaş kesilir diyor ilgili düzenleme, o kadar.

SOSYAL SİGORTA İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ

Yaşlılık aylığının başlangıcı, kesilmesi ve yeniden bağlanması
    MADDE 57

c) Çalışma gücünün %40 ile %59 arasında kaybedilmesi nedeniyle yaşlılık aylığı alanların yapılan kontrol muayenesi sonucu, çalışma gücündeki kayıp oranının %40’ın altına düştüğünün anlaşılması hâlinde, bu durumun tespitine esas tutulan raporun tarihini takip eden ödeme dönemi başında yaşlılık aylığı kesilir.

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Neye dayanarak yapıyorlar bilmiyorum ama, rapor oranım %61 den %53' e düşün ce ( %40 altına düşse tamamen iptal olacaktı sanırım ) derece değiştiğini ve derece şartlarını da sağlayamadığım için ( sigortalılık yılı dolmasına 9 ay daha olması )gününüz gelince gelin dilekçe verin açılsın veya askerlik borçlanması ile önce çekmem istendi. Bende il sağlığa itiraz etmeyi seçtim ve SGK ya yeni raporumu verdim ve sürecin sonuçlanmasını bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.976
    Verilen Beğeniler
    3.544

@egeli_35

Bu gerekçeyi neye dayandırdıklarını sormanızı öneririm. Bu kesinlikle haksız ve mevzuata aykırı bir uygulama. Nerede yazıyormuş, göstermek zorundalar.

Yukarıda alıntıladığım 57. madde konuyu düzenleyen tek maddedir. Kontrolün ardından oranın %40'ın altına düşmediğini görüp maaşı kaldığı yerden devam ettirmeliler. Ya da bilmediğimiz başka bir dayanak varsa, bunu bize söylemek zorundalar.

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Bence de öyle haklısınız, hatta DYS den baktığımda emeklilik açılmak üzere Emeklilik 3 servisine gönderildi yazıyordu, açılmayınca gidip sordum. yeni oranı ve SGK bilgilerimi girdiklerinde SGK yıl sorununa takıldığımı söylediler.

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

@egeli_35

Tekrar merhaba, aynı süreçte olan arkadaşlar için bilgi vermek istedim. Yaklaşık 1 aylık bir bekleyişin sonucunda dün itibari ile maaşımı açtılar, geriye dönük birikmiş maaşlarımı da yatırdılar. Şimdilik tek merak ettiğim rapor 1 yıllık olduğu için kontrol şerhi koydular mı, onu da bir ara SGK ya gidip soracağım. Herkese kolay gelsin dilerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.976
    Verilen Beğeniler
    3.544

@egeli_35

Çok çok güzel bir haber. Gözünüz aydın.

@Bilgi Hazinedir bunu gördünüz mü?

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    154
    Verilen Beğeniler
    262

@OturanBoğa

Bülent Bey merhaba,yakın zamanda okumuştum.

Hayırlı olsun İnşAllah @egeli_35

Saygılar.

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler, umarım herkesiz istediği sonuçlara kavuşur.

Çok teşekkür ederim.

Üye
    Aşağısülmenli Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar selamlar 1 yıllık engelli raporum var 3 yıl emekliliğime ne yapmam gerekiyor emekli olduktan sonra sorun yaşarmıyım verdiğiniz destek için teşekkür ederim

Üye
    34şaşkın66 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    4

@egeli_35
    Kardeşim hayırlı olsun.emeklilik sonrası kontrol olduğunda %40 üzerinde olması yeterli mi onumu anlıyoruz.derece değişikliği fark ediyormu.hepimizin başına gelebilecek bi olay.
    Selametle

Üye
    Aşağısülmenli Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporda 1 yıl geçerlilik süresi var emekli olabiliyorum ama vergi indiriminde süre şartı vermese hangisi geçerli çünkü 3 senem var emekliliğime ne yapmalıyım

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkürler, derece değişikliği fark etti, 2. kontrol raporum %60 ın altına düşünce, sigortalılık yılımı beklememi söylediler veya askerlik borçlanması ile öne çekebiliyordum. Ben rapora itiraz hakkımı kullandım. Sonucunda tekrar %60 üstü gelince emekliliğim kaldığı yerden devam etti ve geriye dönük 7 aylık maaşımı aldım. Bana askerlik borçlanması ve itiraz etmezsem 8 ay sonra gelin dilekçe verin emekliliğiniz açılalım dediler. ( Gün sorunum yoktu sadece yıl sorunum vardı )

Merhaba, benim ilk emekli olurken raporu değil, vergi indirimin süresini baz aldılar. Vergi indirimim 1 yıllık, engelli raporum süresizdi. Emekli olduktan sonra Kontrol muayenesine gönderdiler. En son verdikleri raporda 1 yıl bakalım tekrar gönderecekler mi göreceğiz

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123