TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @egeli_35

bel fıtığında ameliyet olmamışsa dikkate bile almıyolar yani bana söylenen buydu heyete girdiğimde ilk amelyat var mı diye diyte sorulmuştu evet var dedim belge istediler iyi ki saklamışım belgeleri çıkardım gösterdim o şekilde oran verildi

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

@Kotan tamamda benim önceki 2 raporumda oranım vardı, bir standardı yok mu? Önceki doktorlar neden verdi o zaman

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @egeli_35

belli tarihlerde oranlar güncelleniyor büyük ihtimal oranlar güncellenmiştir. standarta gelirsek aynı doktor farklı tarihlerde çok farklı oranlar veriyor standart olayını bi türlü beceremediler maalesef

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    259

@Kotan

Üstad, ne güzel söylemişsin.Aynı doktorum farklı zamanlarda aynı rahatsızlıkla gelen hastalarına farklı oranlar verdiğini hem kağıt üzerinde okudum hemde çok duyduğum bir konudur.Asıl standartizasyonu sağlamaları gerekiyor ki vatandaşımız bir olayın süreç ve sonuçları hakkında net bir kanıya varsın.

Saygılar.

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

@Kotan belli tarihler mi Benim 3 raporum arasında max 1,5 yıl var, son 2 rapor arasında 1 ay. Birisi %61 diğer %53 hadi diyelim bel fıtığına vermedi, ( bana göre anlamsız da ) Kalp rahatsızlığıma neden vermez demek kalbim iyileşmiş 1 ayda veya dediğinize göre 1 ayda oranlar değişmiş )

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    13.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    5

@egeli_35

işte burda doktorun saçmalığı devreye giriyor. sadece doktorla sınırlamamak lazım hatta devlet kurumları hep böyle sol ayak bileğimde ameliyat kısalık hareket kısıtlılığı ne ararsan var hastane araç almam konusunda rapor veriyor fakat vergi dairesindeki memur onaylamıyor. memur doktordan daha iyi biliyor sanırım. devlet bu işe el atmalı diyeceğim ama....

Üye
    Volkano80 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2021
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    47

@OturanBoğa @Bilgi Hazinedir

peki yeni alınan rapor ilk emekli olan günden derece olarak düşükse ama o gün emekli olmak için gerekli şartları sağlıyorsa ne olur?
    örnek 2021 1. derece vergi indirimi 15 yılla emeklilikte 16 yılla emeklilik, 2 yıl sonra 2023'te 2. derece ile 18 yılla emeklilik gerekiyor ama bir yandanda 18 yıl dolmuş oluyor?

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    259

@Volkano80

Merhaba,benim deneyimlediğim konu buna benzer bir durumdu.İlk emekli olunan zamanda SGK hizmet yılı için 16 yıl gerekliydi.Kontrol raporu sonucu engelli vergi indirimi derecesi düştü ve SGK hizmet yılı için 18 yıl gerekmeye başladı.Biliyorsunuz hizmet yılı denen terim ;çalışılarak veya çalışmayarak sigorta başlangıcından şimdiki zaman kadar geçen sürenin adına deniyor.Yani kontrol muayenesi sonucu engelli derecesinin düştüğünü teyit edildiği zaman o anki SGK hizmet yılını karşılamıştı ancak SGK prim günü eksikliği vardı.SGK kurumu askerlik borçlanması yapılmasını yada bir işyerinde prim ödemenerek(çalışarak) SGK prim eksikliğini kapatılmasını istedi.SGK hizmet yılı süresi genelde pek sorun yaratacak bir durum olduğunu düşünüyorum.

Saygılar.

Üye
    Volkano80 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    47

@Bilgi Hazinedir

cevabın için çok teşekkürler, benim zaten 500 kusur gün primim var sadece derecem düşerse emeklilik sürem 15 yıldan 18 yıla çıkacağı için kafam karışmıştı, senin deneyeminden anladığım kadarıyla rapor bitiminde hem prim günü hemde yıl olarak süre o anki şarta uyduğu için sorun olmayacak

yani önemli olan ilk emekli olunan andaki şartları değil yenileme istenen andaki şartları karşılayabilmek.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    259

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @Volkano80

Üstad,benin deneyimlediğim durum budur.Bu konuda @OturanBoğa(Bülent Bey) ile bir yazışma yaptım.Kendisi ilk emeklilik hakkınız elde ettik sonra devma eden süreçte kontrol muayenesi sonucu derece düşüşüne bağlı SGK prim günü eksikliğini göstererk SGK emekliliği durduramaz ve SGK prim eksikliğini kapatmanızı isteyemez diyor.Emeklilik rapor % 40 ve daha üstünde olduğu sürece emeklilik devam eder diyerek konuya başka bir pencere açtı.Benim deneyimlediğim konuda SGK hatalı uygulama yapmıştır diyerek yazışmayı sonlandırdı.

Benim tek anladığım ülkemizde yasalar ve yönetmeliklerin net olmaması nedeni kurumlar arasında il bazında farklılıklar göstermesi ve bu farklılıkların bazen vatandaş lehine bazende vatandaş alehine sonuçlandığıdır.

Saygılar.

Üye
    alikemal1 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    13.03-2021
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bir sorum olacak bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim.

% 51 süresiz raporumu Ankaraya gönderdim gelen yazı Engellilik derecesinde değişiklik olabileceği düşünülerek 2 yıl sonra hasteneye sevki uygundur yazısı geldi yani 2 yıl süreli vergi indirimi almış oldum.Süresiz vergi indirimi için,

1 ) 2 yılın sonunda tekrar heyete girip rapor almammı gerekiyor ?

2 ) heyete girmeden önce bütün tahliller raporlar vs. güncel olmalı mı tarihleri vs.

3 ) Aldığım güncel heyet raporunu tekrar Ankaraya mı göndereceğim ?

Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

Üye
    egeli_35 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

@Bilgi Hazinedir @OturanBoğa tahmin ettiğim gibi emekliliği geçici süre ile iptal etmişler. ( Elime henüz yazı gelmedi ama E devletten ve DYS den anladığı o şekilde ) Şu anki dereceye göre 11. ayda emekli olabiliyorum. Askerliğim işe giriş tarihinden önce olduğu için sanırım askerlik borçlanması yaparak öne çekebiliyorum, o yöntemi denemeyi düşünüyorum.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    259

@alikemal1

Merhaba @OturanBoğa(Bülent Bey)'nın bu forum sayfasının ilk bölümlerinde sizinki ile benzer durumda olan bir arkadaşımızın sorusuna verdiği cevap süresiz engelli sağlık raporu olan kişinin zamanı gelinde başvurduğu vergi dairesine engelli vergi indirimi için dilekçe ile yeniden (uzatılması) ile ilgili başvuru yapmasını tavsiye etmiş.Yeniden engelli sağlık raporu almanın ve süreci yeniden başlamanın daha yorucu olduğunu yazmış.

Sizde başvurduğunu vergi dairesi ile görüşüp süresi olduğunda engelli vergi indirimi raporunuzun uzatmanın ne şekilde yapabileceğiniz ve engelli sağlık raporunuzun süresiz olduğunda bahsederseniz inanıyorum ki daha doğru cevaplara ulaşacaksınız.

Tabii engelli vergi indirimi raporunu uzatarak yenileme şansınız olabilirse,2. ve 3. sorularınız için öncelikler değişecektir.

Saygılar.

Üye
    Volkano80 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    47

@alikemal1 @Bilgi Hazinedir

vergi indirimi belgesinde "yeniden hastaneye sevk edilerek alınacak raporun" gibi bir cümle var. bu cümle sanırım süresiz rapor ile alınan süreli vergi indirimlerinde de geçiyormuş. benim bundan anladığım, bakanlığın vergi indirimi için eski rapor süresiz bile olsa yeni bir rapor istediği.bende buna istinaden süreli raporum bitmeden yeniden raporq başvurdum, şimdi heyete girmeyi bekliyorum akabinde yeniden vergi indirimine başvurucam.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    259

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Volkano80

Merhaba, sizin deneyimizin var bu konuda.Benim bu konuda deneyimlediğim bir durum yok.Bu forum sayfasında benzer bir soruya verilen yanıtı oraya ekledim sadece.Bu durumda sizin dediğiniz de doğru olabilir.

Her paylaşımda bahsediliyor en doğru bilgiye ulaşmak diye.Teşekkür ederim katkılarınız için.

Saygılar.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon