TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4c kapsamında memuriyeten geçen hafta istifa ettim, buna göre malulen emeklilikte başvuru yapmak için sağlık kurulu raporunu nasıl alacağım,sgk kendisi sevk yapmayacağını tarafımca gidip bir hastaneden almam gerektiğini,devlet hastanesi ise sevk işlemi olmadan rapor vermeceğini söledi buna göre istifa eden memur raporu nasıl almalıdır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.723
    Verilen Beğeniler
    3.220

@mustafa3461

Hastane haklı. SGK'da şefe çıkıp şansınızı deneyin bence.

Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 kere gittim ısrarla olmayacağını söyledi, zira çalışmadığım için sevk yapamayacaklarını söylediler,kendi imkanlarımla ücretini ödeyip rapor almam gerektiğini söylediler. ama hastane kabul etmiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.723
    Verilen Beğeniler
    3.220

Yalnız, sgk malulen emeklilikte kendi sevki ile alınan rapor olmasını şart koşar. Yani siz isteseniz de aslında getirdiğiniz raporu kabul etmemeliler. Kurum sevki şarttır. Eğer sigorta müdürlüğündekiler "siz getirin kabul ederiz" derse, bu durumda hastaneye gidip durum bildirir engelli sağlık kurulu raporu almaya çalışın. Hatta mümkünse tıp fakültesi hastanesinden alın bu raporu.

Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memuriyetten istifa ettim 1 ay oluyor. Sağlık raporunun almam koınusunda sgk sevk vermiyor çalışmadığım için .ankca hastanede sevk olmadan rapor vermiyor. Buna ilişkin çelişkiyi cimer aracılığı ile sgkya bildirdim. bana gelen cevap
    "5434 sayılı Kanunun 44. maddesine göre aynı Kanunun 50. maddesinde belirtilen esaslar dahilinde tam teşekküllü bir devlet ya da resmi üniversite hastanesinden alacağınız (durum bildirir nitelikte olan) yeni tarihli fotoğraflı rapor aslını dilekçeniz ekinde "SGK Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı - Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhiye-ANKARA" adresine iletmeniz halinde Emeklilik Sicil Dosyanız incelenerek gerekli işlem yapıldıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir.

Bilgilerinizi rica ederiz. " Yazıda anladığım kadarıyla kendi imkanlarımla rapor almama gerektiği, Yanlışmı anlıyorum aceba

Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memuriyetten istifa ettim 1 ay oluyor. Sağlık raporunun almam koınusunda sgk sevk vermiyor çalışmadığım için .ankca hastanede sevk olmadan rapor vermiyor. Buna ilişkin çelişkiyi cimer aracılığı ile sgkya bildirdim. bana gelen cevap
    "5434 sayılı Kanunun 44. maddesine göre aynı Kanunun 50. maddesinde belirtilen esaslar dahilinde tam teşekküllü bir devlet ya da resmi üniversite hastanesinden alacağınız (durum bildirir nitelikte olan) yeni tarihli fotoğraflı rapor aslını dilekçeniz ekinde "SGK Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı - Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhiye-ANKARA" adresine iletmeniz halinde Emeklilik Sicil Dosyanız incelenerek gerekli işlem yapıldıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir.

Bilgilerinizi rica ederiz. " Yazıda anladığım kadarıyla kendi imkanlarımla rapor almama gerektiği, Yanlışmı anlıyorum aceba

Üye
    Müslüm 42 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mustafa. Bu durumda önce üniversite hastanelerin den birinden para ile (yaklaşık 200tl) 2022 kapsamında rapor al o raporla SGK Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı na dilekçe yaz işlemlerin 2 ayı geçer haberin
    olsun. SGK Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı senin dilekçen ve gönderdiğin rapora istinaden SGK ya yazı yazar senin hastaneye sevkini ister. Bu yazıyı seni bilgilendirmek için sanada gönderiler. Sonra sen hastanaden en az iki branş a muayene olursun onlar SGK ya yazı olarak gönderir sana bilgi vermezler. Sonra SGK Ankara'ya gönderir orada kurul inceler raporu ve karar verilir sana dönülür kabul edilirse emekli olursun...
    Konu Müslüm 42 tarafından değiştirilmiştir (26.05-2020 Saat 15:19 ).

Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugun. malulen emeklilik için durum tespiti için sağlık raporuna başvurdum,rahatsızlıgım pskolojik. doktor benden daha önceden muayene olmuş olduğum 3-4 doktordan epikriz raporu istedi, yani 3-4 doktora gidip hastalığım seyri hakkında rapor alıp heyete sunmalımıymışım,
    Sizce pskolojiden malulen emekli olmak çok mu zor,eger zor ise başvurumu ipptal edreceğim

Üye
    Müslüm 42 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Psikiyatrik rahatsızlık sigortalılıktan sonra başlamışsa;

10 yıldır sigortalı olma
    1800 gün ödenmiş prim
    Birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malül olan sigortalılar içinse;

1800 gün ödenmiş prim
    şartları aranmaktadır.

Bu şartları karşılayan kişilerin rapor almaları gerekir.

Bu rapor;

Devlet Üniversite Hastaneleri
    Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri
    Askeri Hastaneler
    Bu nitelikte hastanelerin bulunmaması durumunda Devlet Hastaneleri’nden alınmış olmalıdır.
    Rapor Sonucu;

Çalışma gücününü %60 kaybı,
    Psikolojik/Psikiyatrik rahatsızlığın tedaviye rağmen çalışma olanağı vermemesi yada işlevselliğin düzelmemesi, şeklinde olmalıdır.
    Psikiyatrik/Psikolojik Rahatsızlıklar Listesi
    Zeka gerilikleri (IQ 50 ve altı)
    Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen şizofreni ve alt tipleri
    Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen şizoafektif bozukluk
    Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen sanrısal bozukluklar
    Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen atipik veya başka türlü sınıflandırılamayan psikozlar
    Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen progresyon gösteren ve çalışma olanağı vermeyen bipolar bozukluk
    Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen ve çalışma olanağı vermeyen beyin hasarı, beyin işlev bozukluğuna bağlı davranış bozuklukları (organik kişilik ve davranış bozukluğu, frontal lob sendromu, v.b.)
    Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen ve çalışma olanağı vermeyen psikotik özellikli kronik obsesif kompulsif bozukluk, kronik travma sonrası stres bozukluğu ve komorbiditesi (Tedaviye direnç protokollerinin uygulandığını gösteren tıbbi belge ve dokümantasyonlarının dosyada mevcut olması gerekir.)
    Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen ve çalışma olanağı vermeyen beyin hasarı, beyin işlev bozukluğu ve bedensel hastalıklara bağlı ruhsal bozukluklar (organik bipolar tiplerini içerir, organik sanrılı bozukluk, demansiyel ve amnestik v.b. tablolar)
    Yaygın gelişimsel bozukluklar(otistik bozukluk, asperger v.b.)

Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet .13 yıllık sigortam var.4300 küsur pirim ödemem var.ama pskiystri için yüze 60 oranı zor alındığı söyleniyor. ne düşünürsünüz

Üye
    Müslüm 42 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa hastalığın görünür değil, elle tutulur değil, bizim(kendim için söylüyorum) o konuda söyleyeceğimiz bir bilgi mevcut değil. Allah kolaylık versin.....

Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbulda pskolojiden rapor alıpta emekli olan varmı acebea ve hangi hastaneden rapor alındı aceba,ona göre bende sıfırdan o hastanede tadaviye basşlayacağım.

Üye
    mustafa3461 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bugun devlet hastanesinde sıfırdan pskoloji tedavisine başladım,,muhtemelen 2-3 aylık tedavinin akabinde malulen ememliğie başvuracam. ama doktor benden kan testi ve norolojide de muayene olmamı söyledi, mecburen bu muayeneleride olacağım sağlık raporunda olumsuz bir kanaat oluşmaması için. önerisi olan varmı aceba