TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.163
    Verilen Beğeniler
    541

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Gitaristanbul
    Arkadaşımız Bağ-Kur'dan emekli oluyor ve Bağ-Kur'dan emeklilikte vergi indiriminin hiç bir fonksiyonu yoktur.

Üye
    yusi Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    06.07-2020
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Ufukalp

bağkur yerine neden vergi indirimi alıp oradan başlatmadın işlemleri demek istedi herhalde ben öyle anladım.

@Gitaristanbul

Ben zaten ilk önce vergi indirimi için başvurdum.1261 kuralına takıldığım için buradan emekli olamıyorum.önceki mesajlarımda yazdım, herhalde dikkatinizden kaçmış.Sizin kayınvalidenizde son 1261 günü bağkur olduğu için, benim gibi sadece bağkur 28.maddeden emekli olabilirdi.Bu yüzden siz yanlış bir işlem yapmamışsınız zaten.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.163
    Verilen Beğeniler
    541

@yusi
    Ben de onun cevabını verdim zaten.
    Son bir yıl öncesine kadar 15 yıldır Bağ-Kur ödeyen adam vergi indirimi ile nasıl emekli olsun ?

Üye
    yusi Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    06.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    23

Bugün yazı elime ulaştı görüldüğü üzere hiçbir açıklayıcı bilgi yok.senin oranın %27 dir, aylık bağlanamaz diye kestirip atmışlar.Sağlık kurulu raporumuda yüklüyorum.Raporuda bugün sgk ya dilekçe vererek aldım.Ben yarın itiraz dilekçemi vereceğim.onların anladığı dilde güzel bir dilekçe yazmamda yardımcı olacak,tecrübeli arkadaşların bilgilerinden faydalanmak istiyorum.Dilekçeme bu yazıyla başlamayı düşünüyorum;

Yaşlılık sigortası kapsamında çalışma gücü kaybı oranlarının tespiti;

MADDE 13 – (1) Kanunun 28 inci maddesinin beşinci fıkrasında belirtilen çalışma gücü kaybı tespitinde, 30/3/2013 tarihli ve 28603 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik esas alınır.

2nMEAW - BAĞKUR üzerinden 5510'nun 28. maddesi kapsamında emeklilik işlemleri!?,SDVZHk - BAĞKUR üzerinden 5510'nun 28. maddesi kapsamında emeklilik işlemleri!?
    Konu yusi tarafından değiştirilmiştir (20.05-2020 Saat 13:41 ).

Üye
    Kahramank25 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ahi değeri yazılmamış, ondan mı acaba? Yada maluliyet cetvelinde ki hastalıklar farklı ondan mı ?
    Yada 10 puan vermiş ? Neden ? Bence bunun için bile Ankara ya gidilip durumunu anlatılır... Tabi şu salginda gitmekte ayrı bir dert

Üye
    yusi Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    06.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    23

@Kahramank25

Bir ihtimal ahi yazılmadığı için fakat psg raporunu verdik ellerine;başvururken raporlarınızı,tahlillerimizi,röntgenlerimizi vs. niye veriyoruz?beyefendiler hiç hayatlarında görmedikleri insanlar için,bu raporlara bakıp bizler için çok önemli hayati kararı vermeleri için.Bakınız raporumda hem ahi derecem hem ağır ağır osas hastası olduğum belli ve bunun tıpta karşılığı %35 dir başka bir oran verilemez.Ayrıca bende size katılıyorum Ankaraya yasak falan olmasaydı kesinlikle giderdim .Umarım yüksek sağlık kuruluda itirazıma karşılık,bu çok büyük yanlışı düzeltirler ve hakkım olan emekliliği verirler.Mutlaka orada vicdan sahibi,hak yemeyen,dürüst doktorlarımız vardır diye düşünüyorum..

fHDyvm - BAĞKUR üzerinden 5510'nun 28. maddesi kapsamında emeklilik işlemleri!?
    Konu yusi tarafından değiştirilmiştir (21.05-2020 Saat 11:28 ).

Üye
    Kahramank25 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Özelikle raporu ve ilgili maddeyi belirt!!!
    Hakkında hayırlısı olsun

Üye
    yusi Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    06.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese merhaba; @Kahramank25

Yüksek sağlık kuruluna itirazım sonucu oranımı hakkım olan %47 olarak belirlemişler. Bugun Şehrimde başvurduğum sgk dan sabah aradılar ve emeklilik dilekçemi vermiş bulunmaktayım.Şunu söylemek istiyorum ileride birilerine faydası olur diye;yüksek sağlık kuruluna itiraz dilekçeniz çok önemli mutlaka işi bilen birilerinden yardım alınız.Tekrar raporlarınızı,tahlil sonuçlarınız,röntgenlerinizi vs dosyaya tekrar koyun.Buraları yalayıp yutmuş olan bir sürü insan,bu forumda kimse bana yardımcı olmadı.Göz göre göre hakkım yeniliyordu ve bir kaç kelam destek mesajlarıda benim için yeterliydi ama doğru dürüst kimse bir şey yazmadı. bu yüzden bu foruma çok kırgınım.Sadece sağolsun Kahramank25 çok merak etti ve sorular sordu o yüzden onu etiketledim.son olarak %47 raporum süresiz olarak 1500 tl olarak maaş bağlandı.Normalde 1375 tl bağlanması gerekiyormuş ama son çıkan kanunla 1500 tl bağlandı. Hak eden herkese bu yolda sabırlar diliyorum.
    Konu yusi tarafından değiştirilmiştir (01.07-2020 Saat 09:02 ).

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12