TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 93 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Çakır2015 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    İstambul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alev22 Fox tv Fatih portakala meil gödersek

Üye
    Alev22 Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    24.02-2020
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Vala iyi olur.

Üye
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    406
    Verilen Beğeniler
    220

Üye
    Çakır2015 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstambul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki gönderen oldumu e-mail

Üye
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    406
    Verilen Beğeniler
    220

ben gönderdim fox a ve fatih portakalın kendi e mailine..2-3 kişiyle olacak işler değil bunlar adresleri kopyaladım herkes göndersin buraya ve başka yerlere.

Üye
    Çakır2015 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstambul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende gönderdim dün akşam

Üye
    Mahirchayan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Kısa yazacağım. Eğer usülsüzlük yoksa anlatıldığı gibi bir durum yok. Yanlış bilgi, bilgisizlikten kaynaklı.Her duyduğumuzu doğru diye dayatmak büyük sıkıntılarımızdan biri ne yazık ki... Araştırma falan hak getire.

Üye
    Alev22 Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    24.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mahirchayan Senin başına gelmediği için tabi boş boş konuş. Ya şuan 1 çok arkadaşlara yazı gitti. Senin ne haberiN. Engel oranı düşünüyor sgk geri istiyor parayı.

Üye
    mühendisbey Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:37
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    67

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @Alev22
    1- usulsuzlük dışında Sgk parayı geri isteyemez.
    2- sizden istediğine dair resmi yazıyı burada paylaşırmısınız
    3-sizden gerçekten istediyse süreli emekli olanlardanda istemesi gerekir .

Üye
    Gurtek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya Alev22 hanım bu ısrar niye elinizde somut bir belge veya yazı varsa paylaşın ki görelim. İnsanlar size yazıyor usulsüzlük yoksa geri isteyemez..
    Konu Gurtek tarafından değiştirilmiştir (27.01-2020 Saat 09:45 ).

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    64

Kanaatimce bu başlık ve konu siteden kaldırılmalı.

Üye
    mcaglarr Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet çağlar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    5

arkadaşlar bu işler bu şekilde yürümez.
    1-öncelik somut delillerle konuşmamız lazım.
    (elinde faiziyle geri alınacaktır diye yazılı bir kaynak gibi belge olması gerekiyor,ayrıca sanırım bazı arkadaşlara yolsuzluk yaptığı şüphesi ile bu söylenmiş olabilir.yani muhtemelen burada maaşı iptal edilen 2 grup söz konusu)

2-bu maalesef gelişmiş bir forum değil.ne acıdan değil hemen söyleyeyim;özellikle belge paylaşma ve arkadaş etiketleme sıkıntı.belgesi olan arkadaşlarda burada ki sıkıntı yüzünden bu tarz paylaşımlarla çok uğraşmıyor. resim ekle diyorsun url istiyor misal olarak.

3-olarak sorunun çözümü muhalif haber ve gazetelerden ziyade ahaber atv gibi kanallarda sesimizi duyurmak olmalı. çünkü cumhuriyet yada fox haber yapınca doğru bile olsa fayda vermez belki zarar bile verir.bu hükmet için değil bizim için bile geçerli nefret ettiğimiz bir insan bir şey istese yada eleştiri yapsa dinliyor muyuz?tabi ki hayır. kıramayacağımız bir dostumuz bunu dile getirse farklı olur değil mi?o yüzden yandaş medya kuruluşları ve gazetelerine ulaşılması lazım.en azından denendikten sonra onlara ulaşılamasa bile biraz daha nötür diyeceğimiz ntv cnn gibi kanallar olmalı.

4-hayatlarımız, fikirlerimiz, yaşantılarımız, ideolojilerimiz tamamen zıt olsa da bu konuda tek vucut tek beyin olmalıyız.kendi aramızda itilafa düşmeden net bir şekilde duruşumuzu sergilemeliyiz.(ben dindar bir aileye mensup bir insanım ama hedef bir olursa kominist bir arkadaşla bile dururum beni gücendirmez güçlendirir)

5-derneklere sadece işimiz düşünce giderdik. şu sıkıntılar dernekleri aktif hale getirmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi.sesimizi duyuracaksak en kolay yolu dernekler vasıtasıyla olur ancak

6-ankarada oturan arkadaşlara da özel sorumluluk düşüyor.son gelişmeleri öğrenmek olsun sıkıntıları 1.elden iletmek olsun engelli milletvekilleriyle teması kaybetmemek lazım buda çok fayda sağlar.
    şimdilik söyleyeceklerim bu kadar herkese iyi günler dilerim

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    33

Bir kişi bir şeyden mağdur olduğu zaman ilk mecra olarak resmi kurumlara başvurur. Gelip internette kendine destekçi aramaz. Şu sürü psikolojisinden engelliler olarak biz olsun çıkalım. Konuyu açan kişiye Belge sun deniliyor sesi çıkmıyor. Ancak bu onun sahtekar yada doğru söylediğini kanıtlamaz. Şu da bir gerçek ve hepimiz biliyoruz ki USULSÜZCE düzenlenen engelli raporları ile binlerce kişi emekli oldu veya olacak. E bu kişiler de kendilerine destek için elbette burada konu açıyor ki infial yaratabilsin, destekçi bulabilsin. Konu ile alakalı olarak sizlere bir kanun maddesi paylaşmak istiyorum.

20.02.2019 tarihli 30692 sayılı resmi gazaete de yayınlanan ve yürürlükte olan "ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK
    SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK" yazısında şu ifade yer almaktadır. Kazanılmış haklar
    MADDE 15 – (1) BuYönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce 18 yaş üstü engelliler içindüzenlenmiş sürekli ibareli sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan tümvücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmışistihdam, eğitim, sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi içinsüreli raporlarda rapor süresinin bitimine kadar kurumlarca rapor istenemez.Sağlık kurum ve kuruluşları tarafından 4760 sayılı Özel Tüketim VergisiKanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendininuygulamasında, 1/8/2002 tarihinden önce alınmış sağlık kurulu raporları ilesüresinin bitmesine altı aydan az kalmış sağlık kurulu raporları hariç yenidenrapor düzenlenemez.

Yani sizin kazanılmış hakkınızı hiç bir şekilde geri alamazlar. Söz konusu sizin hastalığınızla ilgili bir durum olmayıp tamamen size rapor düzenleyen kişilerin başka bireylere usulsüz rapor düzenlemesinden mütevellit kontrole çağırılabilirsiniz. Rapor oranım düşürüldü diyen kişiler raporlarını usulsüz aldıkları için raporları düşürülüyor. Aksi halde yukarıdaki maddeyi o raporu düşüren kurulun yüzüne fırlatır mahkemeye başvurur ve çatır çatır kazanır. Kısacası. Kontrole çağrılıyorsanız başvurun ve işleminizi hızlıca halledin. Galeyana gelmeyin. Düşünerek araştırarak sonuçlara ulaşmaya çalışın. İyi günler.

Üye
    Alev22 Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    24.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@DepresifLife Benim başıma geldi, Hadi onu bırak 1 çok arkadaş mağdur bu konudan, İstanbulda 1 çok arkadaş mağdur

Üye
    mcaglarr Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet çağlar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @DepresifLife kardeşim ben 11. ayda aldım raporumu 4 aylıkken srabiral palsi sonucu sağ el sağ ayak felç ilk raporumu 1999 daha cocukken şişli etfalde almıştım %52 olarak 2003 de tekrar yine etfalde %52 aldım ulusal engelli muhabbetine yeniden almam gerekti karsıya tasındığım için haydar paşa numuneye gittim ortapedi emgye bakıp muayene etmeden %11 verdi norolojiye sevk etti noroloji emg ye baktı muayene etti %40 elime %40 ayagıma verdi cilt hastalığımla beraber %70 rapor çıktı.
    yani turkiye de bu işlerde kaderin maalesef doktorun o anki durumuna baglı.sağ elimi neredeyse hiç kullanamıyorum sağ ayak refleksim yok adam %11 verdi %11 çıksa daha önceki almış olduğum %52 usulsüzcemi almış olacagım(daha 15 yasında cocuk sayılacak yasta tek basıma gittim aldım)nasrettin hoca attan düşmüş,bana attan düşeni getirin demiş tuzu kuru olarak yazmak kolay basına gelsin ve bu madde ile mahkemeye git bakalım nelerle karsılasacaksın

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon