TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    huvementa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    26

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Forumda konu başlıklarını ve cevapları okudukça kafamız biraz karıştığından bu suali sormak durumunda kaldım.bazıları vergi dairesi,bazıları maliye,bazıları defterdarlık dendiği için yeniden bu suali sormak durumunda kaldım.bir yerde de öncelikle ssk'da işten ayrılma prosüdürü yapın deniyordu.

1996 sigorta başlangıcım,şu anda hala çalışıyorum,kendi imkanım ile 2 yıl süreli %73 oran rapor aldım.vergi muhafiyetinden emekli olabilmek için ne gibi yollar izlemem gerekli acaba?
    Teşekkürler.

Üye
    atilla3500 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    %73 engelli raporu ile 2 derece engelli statüsünde 96 yılı sigorta girişiyle 16 yıl 3760 gün ile engelli emekli olabilirsiniz. Sigorta gününüz 3760 İ doldurduysa, raporu, işyerinden aldığınız çalıştığınıza dair belge ile çalıştığınız şirketin bağlı olduğu vergi dairesine engelli vergi indirimi için başvurun. Yaklaşık 4-5 ay süre sonunda maliyeden cevap gelir.
    Sonuç olumluysa bu yazı ile sgk ya başvurup emeklilik işlemlerinizi başlatırsınız. Vergi indirimi yazısı gelinceye kadar işyerinizle herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Vergi indirim yazınız işyerine tebliğ edilecektir. Belge geldikten sonra vergi indirimi ile çalışmaya devam edebilir, emeklilik isteyebilir, hatta emekli olup aynı işyerine çalışmaya devam edebilirsiniz.

2008 oncesi - 1996 sigorta başlangıcı ve %73 rapor oranı emeklilik şartlarım nedir?

Üye
    huvementa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    26

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekkürler,sğl kardeşim bilgi için.