TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 34567
Toplam 104 mesajın 91-104 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    01.04-2020
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ankyra

Anlaşılan okuduğunuzu hiç anlamamışsınız, SGK nın sevk ettiği hastane -biz bakmıyoruz, engelli raporu da düzenlemiyoruz- diyor, yani SGK başka bir hastaneye sevk etmek ve bana bunu yazılı olarak bildirmek zorunda, ben şikayetimi Alo 170 hattına yaptım, eğer SGK ya ulaşamazsam CİMER e tekrar şikayette bulunacağım, yeniden sevk yazısı gelmeden maaş kesilirse de hakkımı yasal yollardan arayacağım. Yok öyle yalan yanlış işler yapıp milleti rezil etmek.
    Başka hastaneye sevk isteyin diyorsunuz da yakın olan ve engelli raporu vermeye yetkili hastanelere sevk etmiyor paşalar.

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    67

Yasal yollarda başarılar dilerim.

Üye
    esmekaya68 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

12 Şubat da Sultanbeyli devlet Hastanesi'nde sağlık kurulu raporu için gittim.Oranı fizik tedavi doktoru tabloya bakarak %43 yazdı.Heyete girdim bana bakıp çıkabilirsiniz dediler.Haftaya gel raporunu alabilir ve e rapor sisteminden görebilirsiniz dedi yetkili.Artik insan herşey den korkar oldu.Herhalde bir sıkıntı olmaz İnşallah.3.7.ampütasyon tablo 3.30 göre diz altı proksimal %43.Emekli aylığımı tekrar devamı için benim birşey yapmam gerekiyor mu.Raporu elden veya sistemde göründüğünde Pendik SGK ya gidip bizzat mı müracaat edeyim.Yardimci olursanız sevinirim.

Emekli maaşı durduruldu.Kontrol muayenesi ne çağrıldığımdan dahi haberim yoktu.Maaş kesilence öğrendim.Dolayisiyla sürede geçti.Pendik SGK haber vermeye dahi tenezzül etmeden işlem yapmış.Kurumdan bilgi istenildiğinde adı posta yoluyla gönderildiğini ve alıcısına ulaşıp ulaşmadığını bilmediklerini kuruma gönderdiğim maile istinaden cevap yazmış.Süreç nasıl işleyecek

Üye
    Muhittin Karacan Avatarı

Son Giriş
    27.02-2020
    Saat
    03:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

@hozgul

Hakan bey o danıştay kararını nasıl bulabiliriz. Baya araştırdım internette fakat bulamadım sizde varsa size zahmet foruma basabilirseniz çok iyi olur hocam nokta atışı dediğinizi maddeyi ve linkide peşine eklerseniz çok faydası olur :-)

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.006
    Verilen Beğeniler
    681

@Muhittin Karacan

Şimdi iletinizi not ettim. Bulunca buraya yazarım

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    13

Merhabalar anlamadığın için soruyorum ben 2001 yılında vergi indirimi raporu aldım o günden bugüne kadar a engelli kadrosunda çalışıyorum temmuz ayında emekli olmayı düşünüyorum benden tekrar rapor isterler mi Bu arada iki kalça Bir de Ayak bileğinden ameliyat oldum açıkçası ben de korkuyorum %40 vermezler.. ortopedik engelliyim sürekli rapor

rapor u neye istinaden istiyorlar.
    Konu ergincengiz tarafından değiştirilmiştir (15.02-2020 Saat 13:34 ).

Üye
    Muhittin Karacan Avatarı

Son Giriş
    27.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

@hozgul

Çok teşekkür ederim Hakan bey.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    09:30
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba cengiz bey ,

2001 yılında aldığınız vergi indirim belgeniz süresiz mi ?? hastane raporu önemli değil.Önemli olan vergi indirim belgesi yazısında şu tarihe kadar geçerlidir diye bir şey yazıp yazamadığıdır. Eğer vergi indirim belgenizde her hangi bir tarih belirtilmemişse gün ve yılınız tamamsa emeklilik için başvurabilirsiniz.Eğer emekliğiniz ssk 4 a 'dan olacaksa tekrar rapor istenmez emeklilik başvurusunda.Çünkü 2008 ekimden önceki ilk defa sigorta girişi olan ssk 4 a mensuplarının emekli olması gereken tek belge vergi indirim belgesidir.Raporun süreli olup olmamasının bir önemi yoktur.Önemli olan vergi indirim belgesi süresiz ise tekrar rapor istenmez emeklilik başvurusunda. @ergincengiz

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    13

cok teşekkür ederim. evet vergi indirimi belgemde süre falan yazmıyor....

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.006
    Verilen Beğeniler
    681

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @Muhittin Karacan

Karara şuradan ulaşabilirsiniz

Üye
    hakan yavuz Avatarı

Gerçek Adı
    hakan yavuz
    Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    10

Selamlar 2012 senesindeki engelli oran cetveli ile su anki engelli oran cetveli farklimi ? Yillarini ve degisim zamanlarini nereden gorebilirim. Tesekkurler.

Üye
    Muhittin Karacan Avatarı

Son Giriş
    27.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

@hozgul

Hakan bey, ilginiz ve çabukluğunuz için çok teşekkür ederim.

Hakan bey , hukukta her şeyin belge olduğu haricinde hukuktan hemen hemen hiç anlamadığım için sorduğumu mazur görünüz lütfen.

Bu karara eski karar deme hakları varmıdır bu bu haktan geri giden yeni bir yasa kanun varmıdır acaba her şeyi düşünmek zorunda kalıyor insan.

Şimdi verdiğiniz linkteki yazıdan sağ tıkla google araması yaptım. Şöyle bir Ret karar yazısı buldum. Buraya link olarak yazayım uzun çünkü. Birazda karmaşık. Özür raporu %50 sürekliymiş bu raporla vergi indirim raporu almış yaşlılıktan emekli olmuş vergi dairesi 1 yıl kontrol süresi konmuş. Hastaneye gidince sürekli raporu %50 den %33 e düşürülmüş. Benim anladığımca kurumlar kendilerini haklı çıkartıp hastayı haksız çıkartmak için elinden geleni yapmış. Ben bu yazıyı verdiğiniz linkteki hukuk konusunada yazsammı sizce. Belki gereksizdir diye şu an yazmadım sizin önerinize göre davranayım.

https://www.ombudsman.gov.tr/content...4%C2%B1nda.pdf

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.006
    Verilen Beğeniler
    681

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Muhittin Karacan

Benim size gönderdiğim karar mahkeme kararı olup bağlayıcıdır. Sizin örneğinizde ise kararın Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) kararı olup tavsiye niteliğindedir. Taraflar tavsiyeye uyduğu sürece sorun yoktur ama itiraz hakları ve nihai karar verici mahkemelerdir.

Ancak her ikisi birbirinden farkı mevzulardır. Mahkeme kararında özetle bir kişi 1999 yılında emekli olmuşsa ve raporu o günün yönetmeliğine göre hazırlanmışsa, daha sonra değişen ve yeni mevzuata göre değerlendirilemeyeceğini ifade etmektedir. Örneğin işitme kaybı ..... sebebiyle 1999 yılındaki yönetmeliğe göre %50 ise bu oran 2010 yılında %30 ise kişinin kontrol muayenesinde değerlendirileceği yönetmelik 2010 değil 1999'dur. Halbuki sizin gönderdiğiniz KDK kararında aynı yönetmeliğe göre değerlendirilen kişinin sağlık durumunda düzelmeye yönelik gelişmeler sebebiyle oranın düştüğü görülüyor.

Üye
    Muhittin Karacan Avatarı

Son Giriş
    27.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hozgul

Hakan bey ne kadar teşekkür etsem azdır. İşi bilip insanları aydınlatmak kadar güzel bir şey yok. Ben kamu denetçiliği durumuna bile dikkat etmeden okumuşum çünkü alışıla geldik olaylardan dolayı ister istemez insan ön yargılı bakabiliyor ille bizleri haksız çıkartacak bir yol bulmuşlardır diye.

Bu olayda yakın tarihler olduğu için aynı mevzuatta değerlendirilmiş. Evet hocam burayıda anlamamışım. Yordum sizi hakkınızı helal ediniz. Elinize bilginize sağlık gayet güzel bilgilendirme oldu.

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 34567