TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 104 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Makiyato Avatarı

Son Giriş
    19.09-2020
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Stockholm
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    84

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Daha önce pek çok yerde yazdım ama yine yazayım. Benim anlamakta gerçekten zorlandığım konu şu. Devletin hastanesi ve devletin resmi doktorunun raporu ile emekli olduk diyelim. Kontrol muaynesinde bu rapor nasıl iptal edilir yada oran nasıl düşürülür.? Bu yapıldı diyelim o halde neden kişi emeklilikten önceki işine iade edilmez? Artı rapor düşürülünce ilk raporu veren doktor yada hastane kamu zararına iş yapmış olmuyormu? Onların hukuki olarak durumları ne oluyor? Yani geriye dönük bu işler nasıl oluyor atıyorum bugün tip 2 diyabete%20 oran verip beş yıl sonra bu oran çok bunu %5 düşürdüm derse devlet ,millet ne yapacak?Bu işler harbiden bu kadar sıkıntılı mı ya.

Üye
    hakan yavuz Avatarı

Gerçek Adı
    hakan yavuz
    Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    10

@OturanBoğa
    Bülent bey selamlar, son durum hakkında bilgi vermek ve mümkünse bilgi almak istedim. 07.11.2012 tarihli süreklilik durumu evet gözüken ve %48 engelli raporum; 07.01.2020 tarihli süreklilik durumu hayır ve geçerlilik süresi 12 ay olan %26 engel oranlı rapora dönüştü... Gözüm hala görmüyor ben aynı,herşey aynı ama sanırım heyet gününde değildi.Öyle ya aynı eğitimi almış doktorlarımızın aynı duruma iki farklı teşhis koymasını hiç düşünmüyorum... İtiraz etmelimiyim yada aldığım maaş devam edecekmi,değişecekmi ? Aklımda deli sorular Eğer itiraz etmem gerekiyorsa nasıl ve nereye başvuracağım konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Yurt dışında yaşıyorum ve malesef her geliş büyük sıkıntı,soru sorup cevap alabileceğimiz kimsede yok sizlerden başka. Şimdiden teşekkürler.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    03:08
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    10

@hakan yavuz kardeşim bu durumunuza çok üzüldüm geçmiş olsun..
    ikinci bir üzüntüm ise siz bülent beye soru sorarken araya üşüşen diğer
    insanlar bir soruya bile cevap verdirtmediler yazıklar olsun, insanların
    saygısı kalmamış araya sıkıştırıp nasıl konuyu kaynattılar hala şaşkınım ((

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    11.09-2020
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@hakan yavuz

İtiraz hakkınız var tabi. aldıgınız ilin il sağlık müdürlüğüne başvurun müdürlük size gerekli işlemleri söyleyecektir. fakat şöyle bi durumda oluşalacak atıyorum itiraz ettiniz istediginiz hastaneyi seçebiliyosunuz bu arada itirazdan sonra %40 rapor aldınız diyelim. il sağlık sizi hakem hastaneye gönderecek ve orda aldıgınız rapor geçerli olacaktır. saçma bi prosedür ama T.C. burası

Askıda Üyelik
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalnızlar bulvarı
    Alınan Beğeniler
    494
    Verilen Beğeniler
    247

sgk türkiye genelinde kontrole çağırmalara başlamış,binbir bahanelerele iptal edip emekli engellilerin maaşlarına çöküyorlarmış!...rezilsiniz alçaksınız başka bir şey de demiyorum!(ha usulsüz rapor alanların iptallerini tenzih ederek den söylüyorum ama bu devlet onları affeder garibana çöker!!!)

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Kod adım Mahmut :)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    Hayalimde MOSKOVA :)
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    136

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Konuyla direkt alakalı değil fakat yorumlar içinde devlete bir şeyler söylenmiş. Evet bende memnun değilim bir çok şeyden hatta çoğu şeyden, ancak bu konu bana göre çok hassas. Neden? Çünkü gerçekten engelli olmayıp sahte rapor alan binlerce insan var, gerçekten engelli olanların haklarını koruyabilmek ve hayata dahil olabilmelerini sağlamak için bu tip kontroller şart. Ayrıca yakın zamanda 62.800 civarı sahte engelli raporu olup yıllarca 2022 maaşı alan kişi tespit edildi, bu sizce normal mi? Biraz lütfen aklı selim düşünelim ve eğri oturup doğru konuşalım. Zaten herhangi bir rahatsızlık halinde emekli olan şahısa hakları tekrar verilir.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    11.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@kenan91

haksızlığı şurda yapıyor devlet. tamam konrtolü yap bence de çok mantıklı fakat atıyorum yeniden muayeneye çağırıdığı herkesin oranı düşecek çünkü adam 98 de rapor almış en son o zaman yüzde 90 ken şuan yüzde 70 veriyor. rapor yenilemek yerine muayeneye çağısa zaten kimin sahte rapor alıdığı anlaşılır. engelli kardeşlerimizin zaten yeterince sıkıntısı var bi de yeni rapor almakla ordan oraya koşuşturmakla uğraşıyor.

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    136

@Kotan

Kısmen katılıyorum, kısmen katılmıyorum. Mesela benim hastalığımın tedavisi yok, ilk etapta %64 ile başladım şu an %78. Hem iyileşme hemde kötüye gitme olabilir zamanla. Katıldığım nokta madem oran düşme durumu var niye süresiz veriyorsunuz diyorsunuz. Bu makul bir soru ve kabul edilebilir ancak atlanan şey şu zamanla hukuksal kavramlar kanunlar yasalar bilimsel araştırmalar vs her şey değişiyor, kesin ve tamamen sabit olan çok az şey var. Evet belki dediğiniz şu rapor yenileme kavramı emekli olanlarda tekrar düşünülebilir, çünkü insanlar çalıştıkları dönemde o hastalıklara/engellere sahipler ve emekli olana kadar bununla yaşıyorlar. Kalkıp iyileşti diye de hop hemşerim senin oranın düştü, hop sen artık engelli değilsin demek yanlış. Bunun burada değil, bir dilekçe bir başvuruyla ilgili kurumlara topluca yapılması halinde bence sorunların giderilmesi için çalışma yaparlar.

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

Örnek bir dilekçeyle ciremere yazalım topluca bencede sahte rapor alanlar çıksın fakat engel oranlarını sürekli aşağı çekerek insanları madur etmesinler emekli olup yeni br hayat kuran insanlar birden emekliliği iptal olursa ve sağlam sütatüsüne geçerse nasıl olacak bu iş hangi vicdan bunu kabul eder. Bunun kesin olarak bir kanun çerçeveainde ele alınıp sabitlenmesi lazım böyle diken üstünde yaşayamayızzz

Üye
    hakan yavuz Avatarı

Gerçek Adı
    hakan yavuz
    Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    10

Anlamakta zorlandığım şu : Sağ gözüm doğuştan görmüyor sol gözümde kornea yırtığı var. Bu raporu askerde tesadüfen gözlüklerim kırılınca öğrendim ve askerliğe elverişli değildir yazısı ile eve yollandım. Görmeyen gözde oran nasıl değişti. Çok net düşüncem ya doktorlar havadan iş yapıyor ( önceki heyet veya şu anki heyet) yada bu gerçekten kasıtlı bir bezdirme hareketi. Baş ağrısı değilki bu o zaman çok ağrıyırdu şimdi azaldı diyeyim. Kaldıki bu muayene benim sözlü ifademe bakmıyor ( belki devleti kandırmak için görmüyorum derim ) bu tamamen makinelerle yapılan bir kontrol. Yani maalesef biraz keyfe keder bir durum.

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    136

Arkadaşlar bence engellilik oran cetvelini alıp rahatsızlıklarınızı bir inceleyin öncelikle. Sonra sağ salim bir şekilde düşünün, fevri hareket etmeyin sağlıklı düşünmeye çalışın. Keşke hiçbir engelimiz olmasa keşke sağlıklı olsakta bu tip işlerle hiç uğraşmasak...

Herkes için en güzelini diliyorum, umarım kısa zamanda tüm hatalar düzelir herkesin mağduriyeti giderilir...

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    11.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@hakan yavuz

oran şöyle değişiyor atıyorum kerotokonus var ve ssağ gözünüz 10 da 2 görüyor 2007 de bunun oranı %31 ien zamanla yavaş yavaş güncellenip %10 a düşüyor. yanlış bi uygulama mı kesinlikle yanlış.
    bir ikinci durum aynı hastalıga bi hastane farklı başka bi hastane farklı oran veriyor.
    bir üçüncü durum bir hastalığa aynı hastane aynı doktor 1 sene arayla farklı oran veriyor.

yani sizin dediğinize geliyo olay bi yerde biraz keyfe keder biraz standartın olmayışı bakanlıgın sürekli oranları güncellemesi ve sayamayacagımız bir sürü saçmalık.

işin özü kafalar karışık ve kimse ne yapacagını bılmıyor.

Askıda Üyelik
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yalnızlar bulvarı
    Alınan Beğeniler
    494
    Verilen Beğeniler
    247

@kenan91..hocam sen anlatılanları ya anlamıyorsun ya da hükümet kanadını savunduğun için(ha SAYGI DUYARIM HERKESİN ÖZGÜR HÜR İRADESİDİR) konuyu başka yerlere çarpıtıyorsun??..anlatılan ve isyan edilen olay kontrole çağırılma değil,ki sgk nın öyle bir hakkı her zaman var...isyan edilen usülsüz rapor alanların tespit etmek için garibanlara çektirilen çileler ve oranların düşürülüp kontrol bahanesi ile emekliliğin iptal edilmesi,kim yaptıysa o usülsüzlüğü onu bul yaptırım uygula senin denetçilerin işi ne bankamatik memurlarımı onlar ,bir şeyi algılamak için tespit etmek için garibanlardan ne istiyorsunuz onlara neden çile çektiriyorsunuz!?
    hiç kimse bugün canım sıkıldı dur şu hükümeti devleti bir suçlayayım demez hocam, ama konu herkes işini layığı hukuk düzeni ile yapsın haksızlıklarla değil!

Üye
    kenan91 Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    136

@deathless hiçbir zaman hükümeti savunmadım, hele mevcut hükümeti hiç. Ama dediğin gibi bende doğuştan bi enayilik olduğu için bazen anlatılanları anlayamıyorum Özetle demek istediğim şey şu burada bir şeyleri tartışıp isyan etmek yerine, birlik olunup bir dilekçe ile bir yol izlenip toplu bir şekilde ilgili mercilere başvurulması. Ancak bu şekilde bir yere varılabilinir, aksi halde boşa zaman harcamaktan öteye geçilmez.

Konudan ayrılıyorum, sadece fikrimi belirtmek istemiştim. Alıntı yapmazsanız sevinirim. Herkese bir an önce hakkettiklerini geri almasını diliyorum. Saygılar

Üye
    el_turco Avatarı

Son Giriş
    28.02-2020
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beklemekten başka çare yok. bende aynı senin gibi olayları yaşadım. yaklaşık 3aydır gib'den rapor bekliyorum

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon